Pasikeitusi Kauno Vienybės aikštė dar labiau prasiplės


Šią vasarą neatpažįstamai pasikeitus Vienybės aikštei, tikra miesto puošmena tapusi erdvė netrukus išsiplės ir kitapus K. Donelaičio gatvės. Čia esantis Studentų skveras sulauks ryškių pokyčių. Vieni pagrindinių jų akcentų – žaliosios zonos, specialus apšvietimas, nauja granito danga ir patogios vietos laisvalaikio susitikimams. Studentijos ypač mėgstamą erdvę planuojama atnaujinti iki 2022 metų pavasario.

Puoselėja istorinę erdvę

Dar 2013 metais Kauno miesto taryba pritarė studentų siūlymui pietinei Vienybės aikštės daliai, esančiai tarp Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų centrinių rūmų, suteikti Studentų skvero pavadinimą.

„Paprastai tariant, Studentų skveras po rekonstrukcijos stilistiškai suvienodės su šiaurine Vienybės aikštės dalimi, nes ir istoriškai, ir faktiškai tai yra viena bendra aikštė, kurią skiria K. Donelaičio gatvė“, – aiškino projekto autorius architektas Rimantas Giedraitis.

Pasak specialistų, akademinės bendruomenės pamėgtos 5 tūkst. kv. metrų ploto erdvės infrastruktūra – nusidėvėjusi ir jau kuris laikas prašėsi permainų.

„Dabar tarsi turime aikštę, perskeltą į dvi dalis, kur vaizdas skiriasi kaip diena ir naktis. Šią nelygybę ištaisysime. Tikslas – viską sutvarkyti iki 2022 metų, kuomet Kaunas taps Europos kultūros sostine. Tikimės, kad iš pagrindų atnaujintas Studentų skveras savo funkcionalumu ir estetine išvaizda niekuo nenusileis tarptautinį įvertinimą pelniusiai gretimai erdvei anapus K. Donelaičio gatvės“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Išlaikys bendrą stilistiką

„Giedraitis & architektai“ biuro vadovas R. Giedraitis ir jo vadovaujama komanda sausio 6 dieną visuomenei išsamiai pristatys parengtus projektinius pasiūlymus bei lauks kauniečių pastabų. Atsižvelgus į jas, bus pradėtas rengti techninis projektas.

Pasak Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko, sėkmingai užbaigus techninio projekto rengimo procedūras, rangos pirkimą planuojama pradėti jau pavasario pradžioje.

Planuojama, kad atsinaujinusioje erdvėje bus ryškiai matomos žaliosios zonos su augalų apšvietimu, taip pat jaukios terasos su suoliukais tarp jų. R. Giedraitis pabrėžia, kad skvere bus naudojamos tos pačios apdailos medžiagos kaip Vienybės aikštėje – granito plokštės bei šviesus betonas, tad Studentų skveras stilistiškai atkartos tai, ką jau spėjo pamėgti kauniečiai ir miesto svečiai kitoje gatvės pusėje.

Daugiau vietos laisvalaikiui

Kaip numatyta projekte, Studentų skveras išsiskirs kokybišku visos teritorijos apšvietimu, taip pat numatytos kelios vietos skulptūroms.

„Bus išsaugoti visi šioje teritorijoje esantys medžiai, taip pat numatytos vietos gausesniems studentų sambūriams – tiek ant mobilių lauko baldų, tiek ant ilgų suolelių“, – pasakojo architektas.

Tuo tarpu į skverą „atsiremiančios“ S. Daukanto gatvės rekonstrukcija jau įpusėjo. Atšilus orams bus baigta kloti granitinė danga, užpildomi plokščių siūlių tarpai. Visus darbus S. Daukanto gatvėje ketinama baigti iki 2021 metų vidurio.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų