Pasiūlė keturių besisukančių, po dumblių sluoksniu „paskendusių” dangoraižių koncepciją


Dangoraižių kompleksas Kinijoje nėra išskirtinis projektas, tačiau kai rašai apie keturių dangų remiančių pastatų, kurie sukasi apie savo ašį, o jų fasadai uždengti mikrodumbliuose įmirkytomis plokštėmis, projektą, jautiesi pasijutęs ne šioje dimensijoje.

Studijos „French Dream Towers“ dizaino svarbiausias akcentas skiriamas „BIO fasado“ technologijai, kuri statybų rinkoje sulaukia vis didesnio dėmesio.

Koncepcija apima dumblių sluoksnio sukūrimą, kad būtų užtikrinta natūrali izoliacija. Taip pat šios technologijos panaudojimu siekiama kompensuoti pastato poveikį aplinkai, absorbuojant anglies dioksidą ir gaminant deguonį.

„Mikrodumblių kultūra ant pastato fasado yra procesas, kurį keletą metų plėtojo XTU architektai. Tai leidžia padaryti simbiozę – toks fasadas naudoja dumblius pastato temperatūrai reguliuoti, tuo pačiu metu šie fasadai leidžia žymiai geriau izoliuoti pastatus“, – „XTU Architects “ pranešime paaiškino architektai.

Jeigu yra idėja, atsiras ir priemonių?

Dangoraižių koncepciją siūloma įgvendinti Kinijoje. Tačiau aplinkosaugos sepcialistai tikina, kad tokie dangoraižiai gali tapti problemiški aplinkosaugos požiūriu. Iš esmės toks fasadas reiškia didelius šilumos praradimo nuostolius, taip pat sunkiai sureguliuojamą šilumos kiekį karštą vasaros dieną. Kita vertus, dumblių priežiūrą turėtų užtikrinti šios srities specialistai, tačiau tai būtų sudėtinga, žinant, kad dumbliai turi augti ant fasado stiklo plokščių.

Inžinerijos įmonė „Arup“ prieš penkerius metus pradėjo gaminti dumblių fasadus. Pirmasis pasaulyje dumbliais padengtas pastatas buvo pastatytas Hamburge, Vokietijoje. Čia ant langų kabančiose žaliuzėse augantys mikrodumbliai gali būti naudojami ne tik pavėsiui sukurti, bet ir atsinaujinančiai energijai gaminti.

„XTU Architects“ taip pat pasiūlė, kad ant Hangdžou dangoraižių augantys dumbliai galėtų būti renkami ir pannaudotjami medicinoje ar kosmetikoje. Dumbliai grožio produktuose populiarėja dėl didelio baltymų ir maistinių medžiagų kiekio, taip pat drėkinamųjų savybių.

Šiame projekte tai nebuvo vieninteliai tvarios architektūros pasiūlymai. Architektai siūlo sukurti laiptų aikšteles. Ant jų ir ant pastatų stogų įrengtose terasose būtų auginami medžiai, kurie filtruotų orą bei taptų puikia laisvalaikio zona, norintiems atsipalaiduoti.

Dangoraižiai pagal temas

Pastatai suprojektuoti lyg kiltų ant banguojančios pakylos, kuri jungia juos visus prie jų pagrindo. Pakyla sukurta taip, kad lietaus vanduo slystų šonuose per angą centre ir tekėtų į žemiau esančius baseinus. Lietaus vanduo būtų naudojamas ir žaliosioms zonoms prižiūrėti, tualetams, taip pat pastato valymui.

„Hangdžou yra miestas, kuriame labai daug vandens, norime tęsti, atnaujinti ir pabrėžti šią tradiciją“, – aiškino architektai ir pridurė, kad tinkamai naudojamas lietaus vanduo gali tapti labai naudingas statybos projektuose.

Kiekvienas dangoraižis bus sukurtas pagal skirtingas temas, pasirinktas siekiant parodyti „prancūzų patirtį Kinijoje“. Vienas iš jų skirtas virtuvei, jame būtų sulieti gastronomijos restoranai ir įrengtas panoraminis baras. Svetingumo pastate būtų viešbutis, SPA centras ir grožio salonas, taip pat pirčių kompleksas, sporto salė. Menui skirtas dangoraižis turėtų savo galeriją ir menininkų rezidencijas, parodų erdves, kino teatrą. Ketvirtasis pastatas būtų skirtas ateities verslui su biurais, startuolių inkubatoriais ir bendromis darbo erdvėmis.

Iki dangoraižių būtų galima atvykti tik dviračiu arba paspirtuku, viešuoju transportu. Šalia pastatų nebus automobilių stovėjimo aikštelių. „Tai aiškus pareiškia, kad žengiame į tvarią statybą ir nesileisime į kompromisus”, – sakė architektų komanda.

Novatoriška architektūra

2015 m. „XTU Architects“ suprojektavo Prancūzijos „EXPO” paviljoną iš robotų išpjaustytų medinių grotelių, tarp kurių augantys augalai ir maistas buvo pakabinti ant arkos apačios. Taip pat novatoriai architektai Bordo vyno muziejui suprojektavo svogūno formos pastatą. Muziejuje taip pat buvo paslėptos parodų salės ir 55 metrų apžvalgos bokštas. Rašau paslėptas, nes nuolat besisukanti spiralė sukuria paslaptį. Kad ir kiek eitum aplink šį muziejų, nuolat jausiesi kažko nepamatęs.

Jį projektavę architektai neslėpė, pastatas sukurtas, kad būtų sužadintas „amžinas judėjimo jausmas“, nurodant vyno, besisukančio stiklinėje, veiksmus ir nepertraukiamą greta tyliai plaukiančios Garonos upės tėkmę.

Dezeen.com informacija. „XTU Architects “ vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų