Tarptautinėje STRUCTUM architektūros konferencijoje – unikalios Vilniaus senamiesčio pastatų konversijos


Neseniai įvyko žurnalo STRUCTUM organizuojama architektūros konferencija apie tai, kaip naujam gyvenimui prikelti senus pastatus arba jų kompleksus „Pastatų konversija ir rekonstrukcija: kaip išsaugoma istorija ir kuriamas naujas identitetas“. Aštuonių pranešėjų susirinko paklausyti pilna salė žmonių.

Vilniuje, kino teatre „Multikino“ Ozo PC, vykusios konferencijos metu buvo plačiai aptarti aukštos kokybės sprendiniai ir išskirtiniai Lietuvos bei  užsienio architektų projektai – nuo idėjų generavimo iki projektavimo ir statybos etapų.

Šioje konferencijoje dalyvavo žymūs Lietuvos ir pasaulio architektai: architektų biuro Jungtinėje Karalystėje „Studio Seilern Architects“ įkūrėja architektė Christina Seilern, UAB „Senojo miesto architektai“ architektas Jamesas Normanas Fergusonas, architektas, architektūros ir interjero dizaino studijos „A2SM“ partneris Aurimas Sasnauskas, viena iš „DO ARCHITECTS“ įkūrėjų, architektė Gilma Teodora Gylytė.

Konferencijoje apie sprendimus, išsaugančius šimtamečius senamiesčio pastatus, kalbėjo statybų sektoriaus lyderiai iš Lietuvos ir Vakarų Europos šalių, kurie drąsiai žengia koja kojon su statybinėmis inžinerinėmis inovacijomis: „Prefabeta“ projektų vadovas, inžinierius Rokas Gladkauskas, Andrius Kleiza, įmonės „Think Light “ vadovas, Rolandas Kuprys, įmonės „Panasonic Heating & Cooling Solutions Europe“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims, UAB „Šiaurinis taškas“ direktorius Tomas Bekeris.

„Prefabeta“ projektų vadovas, inžinierius Rokas Gladkauskas

Apie patirtis rekonstruojant senamiesčio ir kitus senus pastatus konferencijoje papasakojo daugiau nei du dešimtmečius Lietuvoje bei užsienyje sėkmingai verslą plėtojančios įmonės „Prefabeta“ inžinierius Rokas Gladkauskas. Jo pranešimo tema: „TERIVA perdangos – patikimas sprendimas pastatų rekonstrukcijoje“.

Pranešėjas pristatė, kaip specialios TERIVA perdangos padeda sutvirtinti ir išsaugoti senamiesčio mūrus bei kokiais būdais šie ypač lengvi perdangų elementai patenka į senąjį miestą. Anot pranešėjo, ši tema itin plačiai šiuo metu aptarinėjama tarp architektų ir vystytojų.

Įmonės „Think Light “ vadovas Andrius Kleiza.

Dar vienas tarptautinės architektūros konferencijos pranešėjas – Andrius Kleiza. Jo pranešimo tema: „Išmanioji pastatų konversija“.

Konferencijoje „Think Light“ vadovas papasakojo, kaip šiuolaikinės technologijos leidžia objektuose sukurti integruojamą apšvietimą ir gerokai sumažinti instaliuojamų kabelių kiekį. Pasak pranešėjo, įmonės siūlomi sprendimai ne tik suteikia išskirtinumo projektuojamiems objektams, bet ir užtikrina technologijų bei estetinę dermę.

Daugiau nei du dešimtmečius veiklos skaičiuojanti įmonė savo išmanius technologinius sprendimus jau yra įgyvendinusi daugiau nei 300 objektų, tarp kurių – biurai, SPA, viešbučiai, prekybos centrai, muziejai, galerijos, taip pat individualūs namai, kotedžai, butai. Nemažai įmonės komandos darbų yra pelnę įvairių apdovanojimų.

Įmonės „Panasonic Heating & Cooling Solutions Europe“ komunikacijos vadovas Baltijos šalims Rolandas Kuprys.

Apie geriausius šiuolaikinius technologinius sprendimus, kuriančius vertę pastatams ir patogumą bei komfortą vartotojams, pasakojo pranešėjas Rolandas Kuprys. Jo pranešimo tema – „Geresnė oro kokybė patalpose. „nanoe™ X“.“

Nepaisant to, kad įmonė kuria puikius komfortišką mikroklimatą užtikrinančius tiek šildymo, tiek vėdinimo sprendimus, konferencijoje R. Kuprys dėmesį sutelkė pasakodamas ne apie konkrečius produktus, o supažindino į „nanoe™ X“ – unikalia technologija, turinčia potencialą būti naudinga pačioms įvairiausioms uždaroms žmonių susibūrimo erdvėms, pavyzdžiui, sporto klubams, biurams, privatiems namams ar viešajam transportui.

UAB „Šiaurinis taškas“ direktorius Tomas Bekeris.

Technologiškai pažangiausios geodezines paslaugas teikiančios įmonės „Šiaurinis taškas“ direktorius Tomas BEKERIS pristatė temą „3D matavimų technologijų taikymas konversijos ir rekonstrukcijos projektuose“.

Konferencijos dalyvius T. Bekeris supažindino su moderniomis matavimo technologijų galimybėmis ir nauda įmonės įgyvendintuose projektuose. Pranešėjas pristatė modernius matavimo metodus, kuriuos naudoja tokios užsienio šalys kaip Prancūzija, Šveicarija, Vokietija. Specialistas  įvairiais pjūviais pristatė įgyvendintus projektus – Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, Kudirkos vilą, daugiabučio rekonstrukciją Panevėžyje ir kt.

UAB „Senojo miesto architektai“ architektas Jamesas Normanas Fergusonas.

Konferencijai pasiekus kulminaciją, atėjo metas savo pranešimus pristatyti architektams. Pirmasis prieš auditoriją žengė savo pranešimą pristatyti architektas Jamesas Normanas Fergusonas. Pagal jo parengtą Signatarų namų tvarkybos darbų projektą atlikti Pilies g. fasado tvarkybos darbai pelnė geriausio nekilnojamosios kultūros vertybės objekto dalies apdovanojimą. Jo pranešimo tema – fabriko „Pergalė“ konversija į šiuolaikinę mokyklą Vilniaus senamiestyje.

Už konditerijos fabriko konversiją į Vilniaus tarptautinę mokyklą projekto kūrėjai Lietuvos architektų sąjungos nominuoti Mieso van der Rohe konkursui.

Viena iš „DO ARCHITECTS“ įkūrėjų, architektė Gilma Teodora Gylytė.

Vėliau pasirodžiusi architektė Gilma Teodora Gylytė pristatė Šv. Jokūbo kvartalo pokyčių istoriją. Savo profesinę karjerą pradėjusi architekto Rolando Paleko studijoje, šiandien G. T. Gylytė skina Lietuvos ir užsienio prestižinių architektūros apdovanojimų laurus.

Konferencijoje architektė gyvai papasakojo apie savo naujausio, visuomenėje daug diskusijų sulaukusio projekto – Šv. Jokūbo kvartalo transformaciją. „Pastatus ir erdves pirmiausia visada projektuoju žmonėms“, – sako Lietuvos architektūros ikona, talentingoji architektė G. T. Gylytė.

Architektūros ir interjero dizaino studijos „A2SM“ partneris Aurimas Sasnauskas.

Po įkvepiančio G. T. Gylytės pranešimo ją pakeitė kolega architektas Aurimas Sasnauskas. Jo pranešimo tema – „Lelijos“ transformacijos“.

Sukūręs Vilniaus centrinio pašto rekonstrukciją pritaikant jį ISM Vadybos ir ekonomikos universitetui, suprojektavęs interjero erdves „Tech Park“ Sapiegų parke, šiuo metu architektas dalyvauja „Lelijos“ siuvyklos komplekso Vilniaus naujamiestyje atgimime – čia kuriasi vienas didžiausių Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelių.

Architektų biuro Jungtinėje Karalystėje „Studio Seilern Architects“ įkūrėja architektė Christina Seilern.

Konferencijos pabaigoje pasirodė viešnia iš Jungtinės Karalystės – prestižinių tarptautinių architektūros apdovanojimų laureatė Christina Seilern. Jos pranešimo tema – „Light & Reflection“ | Šviesa ir atspindžiai“. Pranešėja atvyko į Lietuvą pristatyti savo įdomiausias architektūrines konversijas, tarp kurių ir UNESCO saugomas objektas Vilniuje – unikalusis Bokšto skveras.

Garsios pasaulyje architektės, „Studio Seilern Architects“ įkūrėjos Ch. Seilern darbų diapazonas platus – tai įspūdingiausi pasaulinio lygio apdovanojimus pelnę jos projektai  – tiek geografiškai (RIBA apdovanojimą pelnęs „Gota House“ projektas Zimbabvėje), tiek paskirčių aspektu (pasaulinio lygio koncertų salė Šveicarijos Alpių kaime Andermate).

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų