taikos pr 54
„G. Natkevičius ir partneriai“ vizual.

Paviešinta buvusio „Telekomo“ pastato Kaune rekonstrukcijos vizija


Kauniečiai puikiai prisimena Dainavos rajone stovintį, legendinį, anksčiau „Telekomo“ pavadinimu vadintą pastatą.

Vienas žinomiausių šalies architektų Gintautas Natkevičius šiam objektui rengia rekonstrukcijos projektą, kuris bus vykdomas keliais etapais.

Anot projektą prižiūrinčios projektavimo ir teritorijų planavimo bendrovės UAB „Miesto planas“ vadovo Nerijaus Stanionio, pirmajam projekto etapui jau yra gautas žodinis Kauno miesto savivaldybės pritarimas ir beliko tik kelios smulkios korekcijos.

Šiuo metu sklype yra du administraciniai pastatai. Pirmuoju rekonstrukcijos etapu planuojama rekonstruoti vieną iš jų, paliekant dalį pastato – transformatorinės patalpas.

taikos pr 54
Pirmojo rekonstrukcijos etapo pokyčiai. „G. Natkevičius ir partneriai“ vizual.

„Rekonstruojamas pastatas antžeminėje dalyje planuojamas iš dviejų tūrių. Žemesnis, 1 aukšto tūris projektuojamas arčiau Taikos prospekto pusės, kuriame numatomos prekybinės, maitinimo paslaugų, paskirties patalpos.

Antrasis tūris, 8 aukštų – projektuojamas greta esamo administracinio pastato ir Ryšių gatvės, kuriame numatomos administracinės patalpos. Tūriai yra sujungti bendra požemine automobilių saugykla. Požeminiame aukšte, taip pat numatomos inžinerinių tinklų įvadinės patalpos.

8 aukštų tūris projektuojamas pietvakarinėje sklypo dalyje ir numatomas aštuonių aukštų. Pirmame aukšte projektuojamas holas ir administracinės patalpos su tualetu, pagalbinėmis ir biuro patalpomis.

Antrame korpuso aukšte numatoma atviro biuro erdvė, kabinetas, posėdžių salė, tualetas ir pagalbinės patalpos.

taikos pr 54

Trečias – aštuntas korpuso aukštai yra tipiniai. Juose numatomos dvi atskiros nuomojamos patalpos, kuriose analogiškai išsidėstę atviro biuro erdvės, posėdžių salės, tualetai, ventkameros ir pagalbinės patalpos.

Antžeminiai tūriai apjungiami bendra požemine automobilių stovėjimo aikštele, kuri talpina 184 automobilius. Į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę numatomos du pandusai. Viena rampa projektuojama iš Taikos prospekto pusės, kita iš Ryšių gatvės.

Rekonstruojant pastatą, žemesnysis tūris apjungiamas vizualiai stogu į vieną tūrį su esamu administraciniu pastatu 2B8/p, taip sukuriant želdintą alėją tarp dviejų tūrių“, – teigiama projektiniame siūlyme.

Projektą vysto UAB „Spaineta“.

taikos pr 54
Galutinė projekto vizija. „G. Natkevičius ir partneriai“ vizual.


Dalintis:

3 komentarai. Leave new

 • Susirūpinęs
  2023-04-19 16:55

  Degalinė kampe nebjauroja. Ji net graži tarp tų pilkų komibloksų. Bjauroja PILKA architektūra. Ir net naujoji! Neveltui vokiškai grau pilkas, o grauens šlykštus. Dabar architektai žino tik dvi spalvas – pilka (nuo balto iki juodo) ir ruda (nuo ruskai-gelsvos iki surūdijusios)

  Atsakyti
 • Kazlausku vaikis
  2023-04-19 13:24

  Galima nugriauti. Tamsta ispirksite griovimui ar sakot savininkas turi paaukot savo tartan?

  Atsakyti
 • ideology
  2023-04-19 10:53

  degalinė bjauroja šį kampą, nejaugi negalima jos nugriauti? 🙁

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų