Paviljone užfiksuojama žaibo energija


Kompanija P.O.D.System Architecture Los Andžele ir Floridoje sukūrė konceptualų paviljoną. Floridoje karštis ir žaibiškos, visa griaunančios, audros yra įprastos. Todėl sumanyta paviljoną sukurti kaip lanksčios, laidžios medžiagos užpildytą dujinę spiralę.   

Šios struktūros viršutinėje dalyje yra saulės baterijų žiedas, kuriuo galima užfiksuoti saulės energiją, taip pat daugybę žaibus pritraukiančių ir energiją absorbuojančių metalinių elementų.  Jais pritraukta žaibo energija nukreipiama į žemiau esančią elektrinę pastotę.  

Vienas iš architekto autorių teigė, kad visa konstrukcija, šviečiant saulei nusileidžia ir iš esmės tampa neveiksnia. Tačiau prasidėjus audrai ji pakyla į trijų šimtų metrų aukštį ir sugeria žaibo energiją.  

Žaibo energiją sunku panaudoti, tačiau tikimasi, kad ateityje tai bus įmanoma padaryti. Šio projekto sumanytojai siekia išprovokuoti tokias ambicijas. Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų