Pažinkite Klaipėdos tarpukario architektūrą


Minint Bauhauzo šimtmetį, Klaipėdos miesto savivaldybės paveldosaugos skyrius ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija kviečia į renginius, skirtus iš arčiau pažinti Klaipėdos tarpukario architektūrą. Rugsėjo 20–22 dienomis lauks Europos paveldo dienų renginiai, dedikuoti ryškiausiam praėjusio šimtmečio architektūros palikimui, – skelbia Lietuvos architektų sąjungos atstovai. 

Rugsėjo 20 d. 16.30 val. Klaipėdos dujų fabriko teritorija, Liepų g. 47

Europos paveldo dienų vėliavos pakėlimas.
Vėliava bus iškelta ant vienos iš dujų saugyklų atkurto vėliavos stiebo, kuris kažkada žymėjo Klaipėdos (Memel) miesto ritines ribas. Po iškilmingo vėliavos pakėlimo bus galima apžiūrėti restauruotus pastatus, sužinoti apie jų istoriją ir ateities panaudojimo viziją.

Rugsėjo 20 d. 17.30  val. Vytauto Didžiojo gimnazijos aktų salė, S. Daukanto g. 31

Diskusija „Modernizmo architektūra Klaipėdoje – vertybės ir iššūkiai“.
Kuo ypatingas Klaipėdos miesto modernizmas, kokie vertingiausi bruožai? Su kokiais iššūkiais susiduria išlikę šio stiliaus objektai Klaipėdos mieste ir kaip juos kokybiškai išsaugoti ateities kartoms? Architektūros ir paveldo aktualizavimas visuomenėje. Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus bandys rasti diskusijoje dalyvausiantys skirtingų sričių profesionalai, savo profesiniame lauke susiduriantys su modernizmo architektūra. Diskusijos dalyviai:

  • architektas Edmundas Andrijauskas, Architektas, turintis ilgametę patirtį projektuojant Klaipėdos mieste, Lietuvos architektų rūmų Klaipėdos regioninės architektų tarybos pirmininkas, atestuotas paveldo specialistas (diskusijos moderatorius);
  • Vitalijus Juška, Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas;
  • Prof. dr. Vasilijus Safronovas. Istorikas, Klaipėdos Universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius, vyriausiasis mokslo darbuotojas, knygos “Klaipėdos urbanistinė raida, 1945-1990” bendraautoris.
  • Prof. dr. Marija Drėmaitė. Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto dėstytoja, architektūros istorikė, knygų apie Lietuvos architektūros istoriją autorė.
  • Dr. Martynas Mankus, architektas, vienas iš rengiamo „Klaipėdos architektūros gido“ turinio sudarytojų.

Iškart po diskusijos vyks ekskursija, kurios metu istorikas dr. Vasilijus Safronovas kvies atidžiau pažvelgti į Klaipėdos naujamiestyje esančių modernizmo pastatų vertingiausius bruožus ir išgirsti su jais susijusius įdomiausius faktus.

Ekskursijos su Vasilijumi Safronovu pradžia – rugsėjo 20 d. 19 val.  prie Vytauto Didžiojo gimnazijos centrinio įėjimo, S. Daukanto g. 31

Registracijos į ekskursiją nėra.

Rugsėjo 21 ir 22 d. 11 val.
Ekskursijos po iškiliausius Klaipėdos modernizmo stiliaus pavyzdžius.
Klaipėdiečių pamilta gidė Agnė Abramovičienė (@EkskursijosKlaipėdoje) kvies iš arčiau pažinti mieste išlikusius įdomiausius modernizmo stiliaus pastatus. O subtilūs teatrališki inkliuzai ekskursijos metu įtaigiai papasakos netikėtas istorijas, nutikusias per šimtmetį.

Į ekskursijas būtina registracija el. paštu: 1252ekskursijos@gmail.com
Ekskursijos pradžios vieta bus pranešta užsiregistravusiems.

Rugsėjo 22 16.30 val. Klaipėdos dujų fabriko teritorija, Liepų g. 47
Europos paveldo dienų vėliavos nuleidimo ceremonija ir Klaipėdos vėliavos pakėlimas, žymintis apie miesto piliečių iniciatyvumą atkurti istorinį miesto architektūrinį veidą, skatinti tradicijas, kurios leistų didžiuotis savo miestu. Dujų fabriko teritorijoje bus galima pasigrožėti klubo „Seni kibirai“ senoviniais automobiliais, iškylų erdvėje miestiečiai laukiami piknikui su savo vaišėmis smagiai užbaigti Europos paveldo dienas.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos skyrius (Bokštų g. 6). Agotos Bričkutės nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų