Per metus statybos sąnaudų elementai pabrango kone 8 proc.


Statybos sąnaudų elementai rugpjūtį pabrango 0,4 proc. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 0,9 proc. ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 0,7 proc.

Statistikos departamento duomenimis, iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 2,5 proc. – pabrango metalo gaminiai, betono ir gelžbetonio gaminiai pabrango 2,2 proc., apdailos medžiagos – 1,9, medžio gaminiai – 1,8 proc.

Iš statinių per mėnesį daugiausia – 0,7 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 0,5 proc., inžinerinių statinių – 0,1 proc.

Per metus (2021 m. rugpjūtį, palyginti su 2020 m. rugpjūčiu) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 7,8 proc. Tai lėmė statybinių medžiagų ir gaminių kainų (10 proc.), vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio (4,5 proc.), mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (1,5 proc.) padidėjimas.

Iš statinių per metus daugiausia – 11,6 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 8,4 proc., inžinerinių statinių – 3,6 proc.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų