Pastaraisiais metais bendrovės specialistai stato buitinių nuotekų valymo įrenginius, kelius, kloja inžinerinius tinklus, atlieka bendruosius ir specialiuosius statybos darbus, tvarko viešąsias erdves. Įmonė daug investavo į gamybos priemones – atnaujino mechanizmų ir transporto priemonių parką, įsigijo modernią įrangą vamzdynams kloti betranšėjėmis technologijomis.
Šiuo laikotarpiu įmonės specialistai Telšių mieste ir rajone, Žagarėje, Plungės, Kaišiadorių, Skuodo ir Pakruojo rajonuose įrengė daugiau kaip 200 km vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų, iš kurių ne mažiau kaip 80 % įrengta betranšėjais metodais. Tokių tinklų statybai įmonė turi penkis įvairių modifikacijų betranšėjų technologijų įrangos komplektus. „Ypač įdomus ir sudėtingas buvo Žagarėje įvykdytas projektas, kur didžiąją tinklų dalį bendrovės specialistams teko įrengti dolomitų gruntuose“, – pasakoja techninis direktorius Edverdas Grubas.
Įmonės vadovai pripažįsta, kad dabartinis laikotarpis dėl iki šiol neaiškaus projektų finansavimo iš Europos Sąjungos fondų nėra labai palankus verslui, todėl nemažėja „Plungės lagūnos“ dėmesys kito pobūdžio statybos sritims. Šeštą dešimtmetį gyvuojanti statybos įmonė sėkmingai įsitraukė į gyvenamųjų ir viešosios paskirties pastatų modernizavimo, viešosios infrastruktūros tvarkymo projektų įgyvendinimą.
Dalyvauja įvairiuose projektuose
Vidutiniškai UAB „Plungės lagūna“ metinė statybos darbų apimtis yra apie 14 mln. eurų. „Negalime praleisti progos pasigirti stambiausiais 2015 m. užsakovams atiduotais eksploatuoti objektais. Antai bendrovės „Toksika“ užsakymu mūsų specialistai pastatė keturių sekcijų pavojingų atliekų sąvartyną, kurio atliekų kaupo dugno plotas siekia daugiau kaip 7,8 tūkst. m2“, – sako E. Grubas. Užsakovų įmonės Šiaulių filialo teritorijoje iškilęs objektas ypatingas ir tuo, kad jame pirmą kartą Lietuvoje atsirado pavojingų atliekų stabilizavimo baras, kuriame, siekiant sumažinti poveikį aplinkai, atliekos sumaišomos su tam skirtais reagentais.
Itin rimtu UAB „Plungės lagūna“ galimybių išbandymu tapo mišrių komunalinių atliekų MBA įrenginių statyba Telšių regioniniame sąvartyne. Ji atliko pastatų, inžinerinių tinklų, aplinkos tvarkymo ir kelių bei aikštelių statybos darbus. Objekto statybai sunaudota apie 5,3 tūkst. m3 betono, 460 t armatūros, buvo perstumdyta daugiau kaip 30 tūkst. m3 grunto, taip pat įrengta daugiau kaip
7 tūkst. m2 asfalto dangos.
Bendrovės specializacija – ir kultūrinių, techninių, kitokių ekologinių objektų statyba. Ji dalyvauja įvairių projektų įgyvendinimo viešuosiuose pirkimuose. „Mūsų galimybės leidžia įvykdyti įvairaus pobūdžio ir apimties sutartis, – pabrėžia techninis direktorius. – Tvarkydami rekreacines teritorijas, atlikdami kitus darbus, mes daugiausia dirbame pagal jau parengtus techninius projektus.“
Atsigavo Darbėnų miestelio centras
Rekreacinės infrastruktūros objektas, prie kurio įrengimo darbų prisidėjo UAB „Plungės lagūna“, – Darbėnų miestelio centro sutvarkymas. „Tvarkydami Darbėnų miestelio infrastruktūrą, įgyvendinome tris sutartis, kurių užsakovai buvo Darbėnų bendruomenė, Kretingos rajono savivaldybės administracija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija, – pasakoja E. Grubas – Nors užsakovų buvo keli, visus darbus ir projektus sėkmingai sujungėme į vieną kompleksą, tad miestelio centras ne tik tapo gražesnis, bet ir nepalyginamai patogesnis visuomenei.“
Aplink Platelių ežerą: su nauja technika praplėtė turizmo trasas
Įmonė atliko turizmo trasų aplink Platelių ežerą ir jų jungties iki Plungės miesto infrastruktūros plėtros darbus. Tai buvo dalis didelio viešiesiems poreikiams skirto projekto, kurio tikslas – sudaryti aktyvaus poilsio galimybes vietos gyventojams ir Žemaitijos nacionalinio parko svečiams. Plungės rajono savivaldybės užsakymu UAB „Plungės lagūna“ specialistai 2013 m. įrengė per 4,3 km pėsčiųjų ir dviračių tako iki militarizmo muziejaus, 2014 m. – daugiau kaip 2,6 km Pakastuvos pėsčiųjų ir dviračių tako, o 2015 m. – apie 5,7 km Paplatelės dviračių tako.
Didžioji šių takų dalis buvo įrengiama miškuose, šalia jau esančių kelių, todėl bendrovė įsigijo keletą naujų mechanizmų žemės darbams, asfalto dangai įrengti, su kuriais dirbdami išvengėme problemų, susijusių su žala gamtai ir su trečiųjų asmenų interesų pažeidimais. Šio projekto metu teko įrengti ir kelias pontonines prieplaukas Platelių ežero pakrantėje.
Telšių stumbryne pagerino sąlygas ne tik lankytojams
2015 m. „Plungės lagūna“ gavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos užsakymą, pagal kurį atliko stumbryno įrengimo Telšių miškų urėdijoje darbus. Objekte įrengti vidaus keliai, vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklai, pastatyti specialūs stumbryno statiniai: stumbrininko namelis, aptvarai stumbrams ir apžvalgos aikštelės.
Mosėdis: sutvarkytos gatvės
Mosėdžio viešosios infrastruktūros sutvarkymo darbai: įrengta apie 2 500 m2 betono trinkelių dangos ir apie 1 500 m gatvės apšvietimo tinklų. UAB „Plungės lagūna“ tai buvo viena pirmųjų tokio pobūdžio sutarčių. „Mosėdžio miestelio viešajai infrastruktūrai jau iki šio projekto buvo skiriamas išskirtinis dėmesys, tad mums teko ypač atidžiai savo veiklą ir sprendinius derinti su jau atliktais darbais“, – prisimena E. Grubas.
Papilė: restauruotas S. Daukanto paminklas
Papilės miestelyje restauruotas Simono Daukanto paminklas, sutvarkyta jo aplinka: aikštėje pakloti trinkelių takai, įrengtas aikštės apšvietimas, išrauti seni želdiniai, atsodinti nauji ir atnaujinta veja. Pasak bendrovės vadovų, jų įmonei pirmą kartą teko atlikti paminklo restauravimo darbus: „Per labai trumpą laiką turėjome paruošti 1930 m. skulptoriaus Vlado Grybo sukurto paminklo restauravimo darbų aprašus ir atlikti darbus. Ypatingos patirties neturėjome, tačiau, bendradarbiaudami su patyrusiais specialistais, sėkmingai įvykdėme visus sutartyje numatytus įsipareigojimus.“