romainiu kalnas

Pokyčiai Kauno gatvėse: atvertas eismas Radvilėnų plente, Eivenių gatvėje ir Romainių nuokalnėje


Kaunas mokslo metų pradžią pasitinka atverdamas svarbias susisiekimo arterijas. Sutvirtinus pralaidą, po rekonstrukcijos atidaryta Radvilėnų plento atkarpa nuo Zoologijos sodo iki K. Baršausko gatvės. Rugsėjo 1-ąją eismas paleidžiamas Eivenių gatvėje, greta LSMU Kauno klinikų. Per pastaruosius mėnesius remontas pasistūmėjo ir vienoje ilgiausių miesto gatvių – Savanorių prospekte.

Rudenį – intensyvesnis eismas

Kaip ir kasmet mieste intensyviausi gatvių tvarkymo darbai startuoja vasarą, prasidėjus moksleivių ir studentų atostogoms. Sumenkus eismo srautams, su mažesnėmis kliūtimis susiduria ir kelininkai. Situacija pasikeičia rudeniop, padaugėjus automobilių ir pasikeitus oro sąlygoms.

„Rugsėjį eismo srautas mieste padidėja nepriklausomai nuo vykstančių kelio remonto darbų. Iš kitų miestų grįžta ar naujai atvyksta studentai, tėveliai veža atžalas į darželius ir mokyklas. Taip pat prireikia laiko, kol vairuotojai randa jiems patogiausius kelionių maršrutus“, – sako Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis prideda, kad visus svarbiausius šio sezono darbus planuojama atlikti iki metų pabaigos: „Tikriausiai nepasakysiu nieko naujo ar netikėto – kai kuriose gatvėse vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe. Tačiau kelininkai geranoriškai stengiasi vengti darbų piko valandomis, taip užtikrindami kuo didesnį pralaidumą tvarkomose gatvėse. Gera žinia ta, kad vasarą pavyko atlikti didžiąją dalį numatytų svarbiausių darbų.“

savanoriu prospektas

Atvėrė Radvilėnų plentą

Kauniečiai gerų naujienų sulaukė ties A. Mickevičiaus slėniu. Praėjusį savaitgalį oficialiai atverta Radvilėnų plento atkarpa nuo Zoologijos sodo iki Tunelio ir K. Baršausko gatvių sankirtos. Čia darbai neplanuotai užtruko dėl pareikalauto preciziško tikslumo – naujo tilto ir trijų pralaidų sutvirtinimui ties šiame Ąžuolyno pakraštyje pratekančiu upeliu.

Sutvarkytoje gatvėje ne tik atnaujinta važiuojamoji danga, bet ir lietaus nuotekų tinklai bei apšvietimas. Maža to, Ąžuolyno pusėje įrengta ilgai laukta naujovė – takas pėstiesiems, kuriuo gali naudotis ir dviratininkai.

Atidaryta gatvės atkarpa susijungė su tuo pačiu naujai išasfaltuota Tunelio gatve. Pastarojoje ir K. Baršausko gatvėje liko baigti grįsti pėsčiųjų ir dviračių takus.

radvilenu plentas

Naujovės Eivenių gatvėje

Nuo rugsėjo eismas bus paprastesnis ir LSMU Kauno klinikų prieigose. Per vasarą kelininkai gatves išasfaltavo visais reikiamais sluoksniais, taip pat pakeitė troleibusų kontaktinio tinklo atramas ir apšvietimo stulpus.

Čia liko įrengti šaligatvius, pasėti veją atnaujintoje žiedinėje sankryžoje, sutvarkyti šulinius ir užbaigti kitus smulkius darbus.

Bemaž ryškiausias pokytis – naujai įrengtas žiedas patogiems viešojo transporto sustojimams ir apsisukimui ties pagrindiniu įėjimu į Kauno klinikų teritoriją.

eiveniu gatve

Veiksmas Savanorių pr. ir Romainiuose

Rugsėjį toliau veiksmo netrūks remontuojamoje Savanorių prospekto atkarpoje nuo Taikos pr. iki vadinamosios Muravos sankryžos. Didžiąją dalį jos kelininkai jau padengė pirmuoju asfalto sluoksniu. Tarp Kovo 11-osios gatvės ir Pramonės prospekto pradedama frezuoti senoji danga.

Vienoje ilgiausių miesto gatvių jau įrengta apie 70 proc. pėsčiųjų ir dviračių takų.

Nuo rugsėjo 1-osios vairuotojai lengviau atsikvėps Romainiuose. Siekiant užtikrinti saugias darbo sąlygas kelininkams ir transporto pralaidumą, vadinamojoje „Regitros“ nuokalnėje į Raudondvario plentą eismas bus organizuojamas viena kryptimi – iš viršaus į apačią.

kaunas gatves

Pačioje Romainių gatvėje įrengta 80 proc. lietaus nuotekų tinklų, paklota 2,5 km asfaltbetonio pagrindo dangos sluoksnio, įrenginėjami bortai, klojami šaligatviai.

Čia kol kas ir toliau liks uždaryta atkarpa nuo Lubinų iki Medekšinės gatvės. Eismą planuojama organizuoti apylankomis iki spalio pabaigos.

Kelininkai toliau dirba ir kitose miesto arterijose. Remontas tęsiamas Marių, Užnerio, Studentų, Šeštokų, Alšėnų, Tilžės gatvėse, taip pat Vandžiogalos plente.

Darbai jau visiškai užbaigti Eiguliuose ir Panemunėje – S. Žukausko ir Birutės gatvėse.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Kauno rotušės rekonstrukcija jau baigta

Viena reprezentatyviausių Kauno miesto erdvių jau kitą savaitę atvers duris lankytojams. Atidarymo proga liepos 11-osios vakarą kauniečius džiugins šventinis koncertas.…

Has photos

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų