Du jauni architektūros ir garsų dizaineriai Peras ir Toki ilgą laiką puoselėjo svajonę apie savo nuosavą biurą / studiją, ir ji neseniai išsipildė, kai „Studioverket“ perėmė išperkamosios nuomos sutartį iš liūdnai pagarsėjusių „Blue Star“. Realizuoti „Studioverket“ „vienalytės įvairovės“ koncepciją, naudojant burbulinę plėvelę ir specialią liejimo techniką, buvo pasamdytas specialaus plieno gamintojas „Butong“. Projektuojant šį rūsį judrioje Stureplano aikštėje buvo kuriami nauji elementai, perkurti ir patobulinti seni projektai.
Kodėl rūsys?
„Studioverket“ pasakoja, kodėl savo nuosavai studijai pasirinko rūsį: „Ilgiau kaip metus „šukavome“ miesto centrą, ieškodami idealios vietos, kur galėtume įkurti savo biurą.
Kėlėme itin aukštus kriterijus ir reikalavimus – vieta turėjo būti absoliučiai unikali ir originali. Ieškojome tokios, kurioje galėtų glaustis įvairiausios kūrybinės industrijos, tarkime, čia būtų prodiusuojama muzika, dirbtų vaizdo montuotojai (šiai veiklai dažnai būtina speciali garsinė aplinka), tačiau reikėjo ir ramių studijų architektams bei dizaineriams.
Šis rūsys (buvęs striptizo klubas) mums pasirodė ideali vieta.“
Idėjos sumanytojai norėjo, kad studijos interjeras ir eksterjeras skirtųsi, tačiau žmonės užsimirštų, nusileidę į rūsį. Leisdamasis laiptais žemyn, žmogus neretai jaučiasi kiek nepatogiai. Tačiau, užuot išsklaidžius šį pojūtį, buvo nuspręsta jį dar labiau sustiprinti, paversti teigiamu ir šauniu potyriu. Tam naudotos „Butong“ produktų medžiagos ir jų kuriama nuotaika: pasitelktas šviesus dizainas, augalija, įvairios atspalvių variacijos.
Visos plokštės „Studioverket“ buvo pagamintos spaudžiant betoną tarp dviejų burbulinės plėvelės sluoksnių. Suspaudus plokštes, jas galima formuoti maždaug valandą. Naudojamas itin stiprus betonas „Extreme“. Lapo plonumo betono sluoksnius, kur susijungia burbulai, galima pašalinti, siekiant išgauti skaidrumą, arba palikti, jei norima dalinio perregimumo. Ten, kur auga augalai, mineralinis podirvis prilaikomas už plokštės, o šis „sumuštinis“ iš viršaus laistomas žarna.
Šviesos sprendimai
Kadangi studija įsikūrė rūsyje, apšvietimas atlieka svarbų vaidmenį. Tinkamą apšvietimą bandyta inkorporuoti galvojant apie kiekvieną dizaino aspektą. Naudotas toks pat šviesos spektras, kokį teikia saulė. Tai sukuria atpalaiduojančią ir nepaprastai patogią darbo erdvę. Be to, ši šviesa leidžia gyvuoti vertikaliam sodui, kuriame klesti įvairiausi augalai, daržovės, prieskoniai ir žolelės. Netgi turima minčių panaudoti šviesolaidžius, kuriais iš lauko būtų perduodama tikra saulės šviesa.
Erdvė talentams
„Studioverket“ – bendradarbiavimo erdvė, kurios nariais tampa išimtinai tik kūrybinių industrijų atstovai. „Siūlome įmonininkams, pradedančioms įmonėms, smulkiesiems verslininkams ir konsultantams erdvę darbui. Kūrėme tokį viso biuro dizainą, kad šis įkvėptų visus darbuotojus“, – pasakoja studijos kūrėjai.
Šiuo metu „Studioverket“ nariai yra ir biuru kaip savo darbo erdve naudojasi tekstų kūrėjai, viešųjų ryšių konsultantai, renginių organizavimo bendrovė, architektai, dizaineriai, programuotojai, programų kūrėjai, muzikos vadybininkai, garso įrašų bendrovė, statybų inžinieriai, 3D modeliavimo vadybininkai ir kt.
Tiesa ir tai, kad „Studioverket“ kaip savo biuru naudojasi ir abu įkūrėjai – Toki ir Peras, ir ne tik kaip erdve pristatyti savo architektūros, interjero dizaino, grafinio dizaino ir kitus projektus, bet ir dėl galimybės dirbti kartu su itin talentingais žmonėmis, įgyvendinti nuostabias idėjas.