ARCHIS projekto vizual.

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone


Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis iš statybininkų reikalauja skirti ypatingą dėmesį detalėms ir tradicijoms.

Pagal MB „Archplius“ (arch. Kęstutis Mikšys) projektuotojų parengtą techninį projektą statoma bažnyčia bus apvalios formos. Kaip pastebi įmonės ARCHIS, generalinio rangovo, vadovas Rokas Urbonas, projektas iš statybininkų reikalauja atsakingo požiūrio, daugiau priežiūros, didesnio darbų vadovų, techninių statybos prižiūrėtojų įsitraukimo. Tad bažnyčios statyba paprastai yra ilgesnė, sudėtingesnė, reikalaujanti specifinių darbų.

Įvertino rizikas dėl neaiškaus termino

Bažnyčios statybos darbai prasidėjo metų pradžioje: buvo išbetonuoti 97 pamatų poliai – bažnyčios pastatui ir į 21 m aukštį iškilsiančiam kryžiui. Iki metų pabaigos generalinis rangovas suplanavo įgyvendinti pirmąjį darbų etapą – įrengti pastato konstrukcijas: bus įrengti pamatai, išmūrytos išorės ir vidaus sienos, įrengta gelžbetoninė perdanga ir sumontuotos stogo konstrukcijas. Bažnyčią planuojama pastatyti per 2–3 metus. Įmonė ARCHIS šį projektą pajėgi įgyvendinti per kur kas trumpesnį laikotarpį, bet ilgesnę trukmę lemia lėšos. Bažnyčia yra statoma iš aukotojų ir rėmėjų lėšų ir šiuo metu nėra užsitikrinusi viso projekto finansavimo. Dėl šios priežasties statybą suplanuota vykdyti etapais.

„Įmonei ARCHIS tai nėra nauja religinės paskirties pastato statybos patirtis, žinome, kad tokių pastatų greitai nepastatysi. Pirmasis etapas bus užbaigtas iki užšąlant, tad šiemet visa turėtų įvykti, kaip numatyta. Verslui nenaudinga turėti objektą, kurio nei statybos etapai, nei pastato užbaigimo terminas nėra aiškūs. Mums, šeimos valdomai įmonei, tai labiau garbės reikalas. Tikimės, kad anksčiau ar vėliau statybą užbaigsime, kaip iki galo įgyvendinome ir Molėtų, Alvito (Vilkaviškio raj.), Balbieriškio (Prienų raj.) bažnyčių ir kitokius religinės paskirties projektus“, – sako R.Urbonas.

Pastato forma reikalauja specifinių sprendinių

Religinės paskirties pastatai įprastai būna netradicinių formų, su dideliais tarpatramiais. Tokia bus ir Giraitės Šventosios Šeimos apvalių formų bažnyčia.

Projekto forma lemia, kad pamatams reikia sukonstruoti nestandartinius klojinius, o vietoj statybą spartinančių surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų pastatas bus statomas naudojant plytas, iš kurių bus mūrijamos apvalios sienos. Todėl sprendimų paieška yra bendras komandos – generalinio rangovo, konstruktorių, techninio statybos prižiūrėtojo, užsakovo – darbas.

„Šiame etape darbai vyksta sklandžiai, tad komanda koncentruojasi į būsimus darbus, ieškodama sprendimų. Vienas iš iššūkių, laukiantis ir konstruktorių, ir statybininkų – kryžiaus, kuris vizualiai atrodys kabantis ore, sprendiniai“, – vardina R.Urbonas.

Suprojektuota bažnyčia bus 670 kv. m ploto, pastato skersmuo – 30 m, statinio aukštis – 13 m, o kryžius iškils į 21 m aukštį. Fasadą numatoma įrengti iš šviesaus klinkerio, montuojant aliumininius langus. Bus įrengiamas sutapdintas pastato stogas.

Naujoji bažnyčia bus pastatų komplekso dalis. Jai skirtas 1,08 ha sklypas, o netoliese, 2,9 ha sklype, žadama statyti vaikų darželį, mokyklą, įrengti parką su tvenkiniu bendruomenei.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų