interjeras medis

Praktiška ir elegantiška – medžio apdailos sprendimai, naudojami Meksikos namuose


Bėgant metams interjero apdaila vystėsi atsižvelgiant į kylančius poreikius, bet visų pirma pagal patirtį ir naujausias tendencijas. Taip buvo sukurtas daug praktiškesnis dizainas, kuriuo skiriamas dėmesys namų gyventojų visapusei gerovei, derinant spalvas, jutimo patirtį, technologijas ir natūralias apdailos medžiagas, kuriančias sveiką aplinką.

Meksika yra viena iš privilegijuočiausių šalių klimato ir įvairovės požiūriu, o kalbant apie interjero apdailos sprendimus šie aspektai atveria daug galimybių žaisti su medžiagų temperatūra, šviesos kokybe, vėjo srovėmis ir kt. Interjero dizainas yra esminis kiekvienos erdvės konformacijoje ir juo labiau derinant su medžiagomis, tokiomis kaip mediena, siekiant pasiūlyti pojūčius stimuliuojančių potyrių.

„LJ30 House“, architektų studija „CDM Casas de México“

Tapatybė dažnai apibrėžiama pagal tai, kas mes esame, iš kur kilę ir kuria kryptimi pasirenkame keliauti. Šie trys svarbūs momentai apibūdina individualumą, o pasitelkiant dizainą yra paverčiami atmosfera, leidžiančia vartotojui suteikti individualumą kiekvienai erdvei.

Šis namas buvo projektuojamas laikantis kelių principų, pirmiausia rytietiškos ideologijos ir dėmesio energiniams elementams. Taip buvo sukurta namo tapatybė, iš prigimties ieškanti harmonijos ir besistengianti atskleisti vietinių gyvenimo būdą.

Namo erdvėse norima atspindėti aistrą antikvarui, tam tikrus elementus maišant su šiuolaikiniais baldais, stengiantis atitolti nuo galerijos vaizdinio.

Taip pat buvo stengiamasi, kad energinė pusiausvyra, gauta derinant tokias disciplinas kaip fengšui, atsispindėtų visame dizaine. Tam ypatingas dėmesys buvo skiriamas matmenims, medžiagoms, vietai ir proporcijoms.

interjeras modernu

interjeras modernu

interjeras modernu
Lorena Darquea nuotr.

Šių sąlygų sugretinimas kėlė iššūkį sukurti namą, perteikiantį jaukų ir šiuolaikišką pojūtį, kurio tikslas – mėgautis ir gyventi tradiciniu meksikietišku būdu: su draugais ir šeima.

Erdvės buvo derinamos pagal daugybę principų, kurie lėmė ne tik architektūrinius grindų planus, bet ir kiekvienos erdvės medžiagiškumą. Fengšui standartai buvo įtraukti į įvairias formas, pavyzdžiui, pagrindinis įėjimas su Andalūzijos vietoves atspindinčiu fontanu, kuris jungiasi su terasa, kur magnolija nukreipia gyventoją į laiptus, o svetainėje dominuoja mediena.

Namo projekte išlaikomas ryšys su įspūdingais jį supančiais vaizdais ir vidiniu kiemu per labai subtilius perėjimus. Šį ryšį padeda išlaikyti dideli langai ir atvira erdvė.

„Apartamento D3“, architektų studija „T38 Studio“

Meksikos šiaurėje ir pasienyje su JAV esanti Tichuana, sakoma, – miestas, nesilaikantis įprastų taisyklių.

Vietovė išsiskiria savo sudėtinga topografija, kurią daugiausia sudaro kalvos, neoficialios gyvenvietės, kurios dažniausiai buvo pastatytos savarankiškai, naudojant daug perdirbtų medžiagų. Vykstant nuolatinėms statyboms ir kaitai, miesto peizažas tapo atsitiktinių šlaitinių stogų raštų koliažu, pasižyminčiu įvairiapusiu medžiagiškumu.

interjeras modernus

interjeras modernus

interjeras modernus
Francisco Palacio nuotr.

Kurdami šį projektą, architektai stengėsi sukurti draugiškesnius santykius su esama kaimynyste, atvaizduodami vietos tradicijas ir patį vaizdinį. Architektams buvo ypač svarbu palaikyti artimus santykius su vietos amatininkais, kurie dalijosi patirtimi ir padėjo iki galo ištobulinti projektą.

Šis vieno miegamojo butas išsiskiria L formos grindimis, kurias juosia terasa. Nuo terasos atsiveria įstabūs miesto vaizdai. Interjere dominuoja skliautinės betoninės lubos, susikertančios su šlaitinėmis lubomis. Šis sprendimas vaizduoja masto ir proporcijų žaismą. Sienų apdailai, baldams naudojama mediena.

„Izar Houses“, architektų studija „Taller ADG Alonso de Garay“ ir „MDB Micaela de Bernardí“

Tai dviejų aukštų kelių namų projektas, nuo kurių atsiveria geriausi Valje de Bravo ežero vaizdai.

Preciziškai parinktos statyboje ir apdailoje naudotos medžiagos kartu su funkcionaliu dizainu užtikrina, kad projektas puikiai derėtų su gamta. Žalia stogo danga, vietinis akmuo ir fasado grotelės, pagamintos iš specialiai apdorotų medinių lentjuosčių, prisideda prie visiškos namo integracijos į vietinį kraštovaizdį.

medis interjeras

interjeras medis

medine architektura
Rafael Gamo & Onnis Luque nuotr.

Kompleksą juosiančiame kieme yra vandens telkinių ir augalijos, užtikrinančios tęstinumą su natūralia aplinka. Įėjus į vidų, privačios zonos užima apatinį aukštą, o viešesnės, socialinės zonos – viršutinį aukštą. Ryškiu akcentu tampa ąžuolo mediena, naudojama ant grindų, sienų ir lubų.

„Casa Santísimo“, architektų studijos „JJRR“, „Arquitectura“

Iššūkis šiame projekte yra išsaugoti originalaus namo esmę, nes tai namas su dideliu centriniu kiemu ir tradiciniu kolonijinės namų valdos stiliumi, būdingu San Andželo namams. Siekdami šio rezultato, projekto kūrėjai galvojo apie tokias medžiagas kaip mediena, vulkaninis akmuo, stiklas, taip pat didžiulį dėmesį skyrė augalijai.

Pirmame aukšte yra svetainė-valgomasis, įsikūręs tarp sodo ir centrinio kiemo. Lygiai taip pat buvo galima žaisti su interjero atmosfera ir išore taip, kad sodas ir centrinė terasa taptų pagrindiniais akcentais. Aplink centrinį kiemą yra žaidimų kambarys, studija, svetainė, virtuvė ir skalbykla, iš kurių galima tiesiogiai patekti ir į centrinį kiemą. Šis projektas tampa idealiu tris komponentus – centrinį kiemą, sodą ir namų erdvę – vienijančiu deriniu.

interjeras

fasadas arka

fasadas
Jaime Navarro nuotr.

„Casa Moulat“, architektų studija „CCA Centro de Colaboración Arquitectónica“

„Moulat“ namas, esantis „Amanali“ golfo klubo teritorijoje, paremtas statinio integravimu į natūralų kraštovaizdį ir jo kontrastą su golfo aikštynui sukurtu dirbtiniu kraštovaizdžiu. Tai atviros erdvės ir uždaros erdvės, interjero ir eksterjero dvilypumą tyrinėjanti konstrukcija.

Vieno aukšto namas pastatytas ant raižytų akmenų rūsio, kurio fragmentai matyti ir pirmame aukšte. Vidaus erdvės pritaikytos reljefo topografijai. Namų erdvė padalyta į du korpusus, sujungtus dviem gigantiškomis betoninėmis sijomis, laikančiomis didelį struktūrinį medinį stogą su dideliais rėmais. Pagrindinėje namo erdvėje atsiveria gamtos vaizdai per didžiulius langus, tarsi vidinę erdvę paverčiant dengta terasa.

interjeras

interjeras
Luis Gallardo nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų