Pramogų telkinys ežeringuose Molėtuose 


Kelis dešimtmečius puoselėta molėtiškių svajonė pagaliau įgyvendinta: mieste duris atvėrė šiuolaikinis baseinas – sveikatinimo, treniruočių, sporto varžybų ir, be abejo, bendravimo erdvė. Praėjus vos keliems mėnesiams nuo atidarymo, baseinas jau tampa miesto gyventojų ir svečių traukos centru.

Naujasis dinamiškos formos baseinas iškilo šalia anksčiau pastatyto tokio pat architektūriškai dinamiško sporto klubo – dabar jie sudaro vieną kompleksą. Dailiai įsiliejęs į aplinką, jis kartu tapo ir akis atkreipiančiu miesto akcentu.   

„Netrukus duris atvers kavinė, pasiekiama ir iš SPA, ir iš registratūros zonų. Bus ir lauko terasa, čia kviesime paskanauti krosnyje keptų picų ir atsigaivinti šaltais gėrimais“, – pasakoja Tomas Valiauskas, Molėtų baseino ir sporto klubo direktorius. 

Šiuo metu įrengiama moderni treniruoklių salė, siūloma išsinuomoti lauko teniso ir dvi meksikietiškojo teniso (padelio) aikšteles. 

Komplekse yra keturių 25 metrų ilgio takelių plaukimo baseinas, trijų tipų pirtys (turkiška, lietuviška su garu, sauna), pramogų zona su sūkurine vonia, masažinis baseinas su povandeniniais masažiniais gultais, sienelė su oro masažu, masažiniai vandens kriokliai ir vaikams skirtas baseinas su čiuožykla. 

Baseine vyksta kineziterapeutės vedamos mankštos ir jėgos treniruotės vandenyje, vandens aerobika, rengiami profesionalūs narų kursai, juos baigusiems bus įteikti tarptautiniai naro pažymėjimai. Didelis dėmesys skiriamas mokinių plaukimo programai: galimybė nemokamai mokytis plaukti suteikiama viso rajono vaikams, siūlomos ir individualios pamokos su plaukimo trenere. 

‎„Esame „World Aquatics“ – Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos standartus atitinkantis plaukimo baseinas, pritaikytas varžyboms: čia sumontuota elektroninė plaukimo greičio matavimo ir fiksavimo sistema“, – didžiuojasi baseino direktorius. 

Baseine įdiegta daug inovatyvių technologijų. Viena iš jų – chloro gamybos iš druskos įranga: tokiu būdu beveik visiškai pašalinamas chloro kvapas, o vanduo tampa tinkamas vaikams, nėščiosioms ir odos problemų turintiems žmonėms. Svarstoma ir apie savą atsinaujinančių išteklių energijos šaltinį – saulės modulius. 

Moderniam baseinui – saugumą garantuojanti inžinerija 

Daugiafunkcio Molėtų baseino elektros ir silpnųjų srovių tinklų projektavimo bei montavimo darbus atliko bendrovė „Arevita“, klientams galinti pasiūlyti elektronikos ir inžinerijos sprendimų gausą ir visumą. Įmonės veiklos sritys – įvairių sistemų, tarp jų signalizacijos, apsaugos nuo įsilaužimo ir gaisrų, kiemo transporto valdymo, taip pat išmaniųjų inžinerinių sistemų, elektromobilių stotelių projektavimas ir įrengimas. „Arevita“ gali pasiūlyti ir retesnių sprendimų – lokacijos ir identifikavimo, energinių skaitiklių duomenų surinkimo technologinių įrenginių automatizavimo.   

Molėtų baseine „Arevita“ įdiegė modernią pastato valdymo sistemą – sujungė į vieną tinklą šilumos punkto ir grindinio šildymo automatikas, apšvietimo ir baseinų sistemų valdymą, elektros skaitiklius, baseino ir pirčių įrangą, šalčio mašiną ir visas rekuperacines sistemas. Kiekvienos iš minėtųjų sistemų signalai perduodami į bendrą viso pastato monitoringo punktą, kuris registruoja ir kaupia duomenis, fiksuoja gedimus.  

Siekiant užtikrinti tinkamą žmonių evakuaciją iš pastato avarinėmis situacijomis, baseine sumontuota įgarsinimo ir multimedijos sistema. Ja galima skelbti ne tik evakuacijos atveju aktualią informaciją, bet ir kasdienius pranešimus, registratūros informaciją baseino lankytojams ir darbuotojams. Ši sistema puikiai tinka ir pramoginiam įgarsinimui baseine. Minėtosios sistemos projektavimas, įrengimas, veikimas ir priežiūra atitinka LST EN60849 ir LST EN54 standartus. 

Pastate taip pat įrengta šiuolaikiška apsaugos sistema, į ją integruotos apsaugos nuo įsilaužimo, įeigos kontrolės ir vaizdo stebėjimo sistemos. Visi įėjimai į pastatą apsaugoti skaitytuvais. Į tarnybines ir bendrąsias lankytojų patalpas patenkama naudojantis specialiomis nuotolinio veikimo kortelėmis arba apyrankėmis. Lankytojams skirtų daiktadėžių užraktai integruoti į centralizuotą sistemą, stebimą ir kontroliuojamą personalo. Rūbinėje ir baseino erdvėje sumontuoti informaciniai terminalai, kurie pradeda veikti lankytojo paliesti apyranke. Pagrindinį įėjimą į baseino pastatą saugo turniketai (sukamieji varteliai) su skaitytuvais ir neįgaliesiems skirti varteliai. Vaizdo stebėjimo sistema įtraukta į bendrą apsaugos sistemos koncepciją. Ji skirta perduoti ypatingos svarbos zonų vaizdo signalus budinčiam personalui.  

„Arevitos“ profesionalų komanda baseino pastate įrengė ir gaisrinę signalizaciją, kompiuterinį ir elektros tinklus, evakuacinį apšvietimą ir visų statybinių, technologinių bei pastato konstrukcijų įžeminimą. Pasirūpinta higienos normas atitinkančiu apšvietimu poilsio ir sporto zonose. Įrengtas teritorijos apšvietimas.  

„Vienas iš didžiausių iššūkių – dirbti drėgnose patalpose. Visa elektros instaliacija baseino, SPA ir pirčių zonose atlikta naudojant korozijai atsparią įrangą“, – apie darbo baseine ypatumus pasakoja „Arevita“ vadovė Lina Sabaitienė. 

Iššūkių būta ir dėl darbo palyginti aukštose patalpose, dėl technologinių ir interjero reikalavimų sporto bei poilsio zonose, dėl projekto terminų, tačiau trečią dešimtmetį veiklą plėtojanti įmonė visas užduotis sklandžiai įgyvendino.  

„Esame inžinerinė įmonė, turinti didžiulę patirtį ir aukštos kvalifikacijos specialistų. Klientams galime pasiūlyti kūrybiškų inžinerinių projektų, individualių sprendimų. Išskirtinė „Arevitos“ savybė – didelis dėmesys klientui. Siekiame, kad jam būtų patogu, todėl teikiame kompleksiškas paslaugas – nuo individualaus sprendimo, projekto parengimo, įrangos tiekimo iki projektų valdymo, įgyvendinimo ir garantinės bei pogarantinės priežiūros“, – sako L. Sabaitienė.  

 

OBJEKTAS: Molėtų baseinas ir  sporto klubas, Ąžuolų g. 10, Molėtai 

UŽSAKOVAS: Molėtų rajono savivaldybė 

GEN. RANGOVAS: UAB „Eikos statyba“  

ARCHITEKTAI: „Tiksli forma“ 

 

Molėtų baseino ir sporto klubo archyvo nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų