Prasideda naujasis analogų Lietuvoje neturinčio projekto „Išmanusis miestas“ sezonas


Jau devintus metus iš eilės prasideda „Išmanusis miestas“ projektas, kviečiantis dalyvauti tiek profesionalus, tiek studentus. Projektas kasmet kuria platformą, kurioje susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai.

 

Dalyviai pateikia idėjas ir projektus, atitinkančius projekte dalyvaujančių savivaldybių poreikius bei lūkesčius. Šių metų konkurse dalyvauja devynios Lietuvos savivaldybės: Anykščių, Jurbarko, Molėtų, Tauragės, Druskininkų, Mažeikių, Lazdijų, Šalčininkų ir Vilniaus rajonų savivaldybės.

Studentų ir profesionalų sukurti projektai – išmaniojo miesto koncepcijos bus realiai įgyvendinti atnaujinant šias savivaldybes. Projekto trukmė – 10 mėnesių. Projekto įgyvendinimo laikas – 2022 m. rugsėjis – 2023 m. birželis.

„Išmanusis miestas“ – yra analogų Lietuvoje neturintis projektas, apjungiantis savivaldybes bei statybų sektoriaus profesionalus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste. Per 8 metus yra sukurti 206 ateities vizijų projektai skirtingoms savivaldybių teritorijoms.

Dalis jų jau yra realizuoti: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. Ignalinoje planuojamas įgyvendinti sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas, Tauragėje statoma arena.

„Išmanusis miestas 9“ projekte kviečiame dalyvauti architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, statybų, inžinerijos ir kitų studijų krypčių studentus bei profesionalus. Darbai yra vertinami ir skirtomi į dvi kategorijas – studentų ir profesionalų. Įvertinus visus pateiktus darbus išrenkamas kiekvienos kategorijos nugalėjas, kuriam atitenka solidūs prizai.

Dalyvių darbus vertins autoritetinga komisija: žinomi architektai, urbanistai, universitetų dėstytojai, nekilnojamojo turto, statybų rinkos bei savivaldybių atstovai ir kt.

Projekto dalyviai motyvuojami konkurso rengėjų ir rėmėjų įsteigtais piniginiais prizais bei dovanomis. Šiemet prizinis fondas – 10 000 EUR.

 

Projekto dalyviai ir projektinių pasiūlymų rengimo procesas

Pasiūlymus rengia iš 1–7 dalyvių suformuotos komandos, kurias sudaro architektūros, inžinerijos, statybos, urbanistikos, kraštovaizdžio architektūros, dizaino ir kitų sričių studentai ar profesionalai. Rekomenduojama, tačiau neprivaloma, kad komandas sudarytų skirtingų disciplinų studentai bei profesionalai, kurie galėtų realizuoti savo specifines žinias ir įgūdžius, kurie padėtų sukurti visapusiškai motyvuotą ir integruotą pasiūlymą.

Suformuotos komandos pasirenka po vieną iš savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų ar objektų ir parengia joms skirtus projektinius pasiūlymus. Pasiūlymų sprendiniai ilgalaikėje perspektyvoje turėtų generuoti pajamas, prisidėti prie ekonominės aplinkos gerinimo, užimtumo didinimo, socialinių problemų sprendimo. Nagrinėjamoje teritorijoje pasirenkamas sklypas ar teritorijos zona kuriai sukuriamas detalizuotas projektinis pasiūlymas, atspindintis miesto poreikius, finansines galimybes, realistiškus susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros sprendinius.

 

Projektų rengimo temos

Komandoms siūlomos skirtingos temos/teritorijos, apimančios tiek dizaino projektavimo (pastato, grupės pastatų ar pastato dalies), tiek urbanistinio planavimo (teritorijos, viešosios erdvės, kvartalo) užduotis. Pasirinkę teritoriją ar objektą su jai skirta savivaldybės užduotimi, projekto dalyviai turi įvertinti kokio tipo projektą jie rengs:

  • Pastatų projektavimo (naujo pastato, pastatų, pastato dalies projektavimas ar esamo pastato, pastatų, pastato dalies rekonstrukcija / konversija).
  • Teritorijų planavimo (miesto teritorijos, rajono, kvartalo, urbanistinio komplekso ar kraštovaizdžio projektai, sprendžiantys miesto viešųjų urbanistinių erdvių, kvartalų formavimo, užstatymo, formų pastatų kompleksų ir kitus klausimus).

 

Visas šių metų teritorijas rasite čia.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti!

REGISTRACIJA.

Turite klausimų? Susisiekite el. paštu ismanusismiestas@structum.lt arba telefonu +370 6111 79 62

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų