Prasidėjo naujosios Trakų autobusų stoties statybos


Trakuose, statybų aikštele virtusios buvusios senosios autobusų stoties vietoje, į būsimo pastato atraminės konstrukcijos pamatą buvo įbetonuota kapsulė, žyminti naujos modernios Trakų autobusų stoties statybos pradžią.

Į kapsulę įdėtą raštą, kuriame buvo pažymėta, kad naujasis autobusų stoties pastatas iškils Trakams minint savo 700 metų sukaktį, pasirašė iškilmingoje ceremonijoje dalyvavęs Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, šį projektą vykdančios bendrovės „Trastas“ vadovas Darius Nedzinskas, generaline rangove pasirinktos statybų bendrovės „Binkauskas ir Stašinskas“ vienas iš vadovų Kęstutis Binkauskas, bendrovės „Trakų autobusai“ vadovas Rolandas Lenkauskas.

Nors 2 tūkstančių 400 kvadratinių metrų ploto pastato, kuriame įsikurs ne tik autobusų stotis, bet ir prekybos centras „Rimi“, statyba turi būti baigta iki kitų metų kovo mėnesio, viliamasi, kad šis kompleksas savo duris atvers jau šių, miesto jubiliejinių metų pabaigoje.

Sąmatinė modernaus, Trakus papuošiančio statinio vertė siekia apie 3,8 milijono eurų. Dar apie du milijonus eurų į prekybos plotų įrengimą turėtų investuoti jų operatorius – prekybos tinklas „Rimi“. Autobusų stoties interjerui ir moderniai įrangai įsigyti projekto vykdytojas – bendrovė „Trastas“ skyrė 100 tūkstančių eurų.

Autobusų stoties rekonstrukcija, o teisingiau pasakius senosios, dar sovietmečiu statytos ir moraliai bei fiziškai pasenusios autobusų stoties nugriovimas ir naujosios pastatymas Trakų rajono savivaldybei nekainuos nė cento.

Prie įvažiavimo į Trakus stovėjusi senoji autobusų stotis ne tik badė akis trakiškiams ir miesto svečiams. Per nutriušti spėjusio pastato stogą sunkėsi vanduo, o per nesandarius langus švilpavo vėjai. Avarinės būklės senoji autobusų stotis buvo pradėjusi kelti pavojų joje dirbantiems bei besilankantiems žmonėms, jau nekalbant apie elementarių patogumų stoką šioje autobusų stotyje.

Trakų rajono savivaldybei naujos stoties rekonstrukcija būtų tapusi nepakeliama našta. Išeitis buvo rasta, kai autobusų stotį su prekybos centru savo lėšomis pastatyti pasisiūlė bendrovė „Trastas“. Deja, šis projektas kuriam laikui buvo sustabdytas.

Prie bendro stalo skirtingų interesų turinčias puses pernai pavyko susodinti tuo metu Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjusiam dabartiniam Trakų rajono savivaldybės  merui A. Šatevičiui.

„Džiaugiuosi, kad pavyko surasti bendrą kalbą ir priimti ilgai lauktą sprendimą. Senoji autobusų stotis buvo nugyventa, pasenusi visais atžvilgiais. Naujosios stoties komplekso statyba – reikšmingas pokytis ir miesto, ir viso rajono gyventojams bei miesto svečiams. Trakai yra viena labiausiai lankomų vietų Lietuvos turizmo žemėlapyje, o stotis jos vizitinė kortelė.

Svarbu, kad jos statyba vyksta kartu įgyvendinant ir kitus miesto gerovę kuriančius infrastruktūros projektus. Pavyzdžiui, savivaldybė šiuo metu įrengia Bernardinų ir Totoriškių ežerų pėsčiųjų takus. Stengiamės, kad senoji sostinė būtų įdomi ne tik praeities šlove, bet ir šiuolaikiškumu“, – pastebėjo meras A. Šatevičius.

Pasak bendrovės „Trastas“ vadovo D. Nedzinsko, labiausiai jį džiugina tai, kad kompromisą pavyko pasiekti neaukojant pirminės šio projekto idėjos.

„Projektas buvo pakoreguotas nežymiai. Pirminė idėja išliko – naujoji autobusų stotis ir į ją inkorporuotas prekybos centras nebus standartinis stačiakampio formos pastatas. Jo fasadas bus lenktos formos ir atkartos dviejų ežerų, tarp kurių jis stovės, pakrančių linijas. Vertikaliomis plokštėmis dekoruotos sienos bus panašios į ežerų pakrantėse augančių nendrių vaizdą.

Šis tiek istorine, tiek aplinkos prasme jautrioje vietoje atsirasiantis modernus statinys turėtų simbolizuoti, kad Trakai turi ryšį ne tik su senove, bet ir tai, kad Trakams nesvetima ir moderni nūdienos architektūra“, – sako D. Nedzinskas.

Nors Trakų autobusų stoties su ją papildysiančiu prekybos centru statyba turėtų būti baigta pirmąjį 2023 metų ketvirtį, tačiau tikimasi, kad šis objektas duris atvers jau šių metų pabaigoje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų