vejo jegaines
BNS nuotr.

Prie Kelmės iškils vėjo elektrinių parkas su 15 jėgainių


Estijos valstybės valdomos energetikos grupės „Eesti Energia“ atsinaujinančios energijos įmonė „Enefit Green“ Kelmės rajone už maždaug 140 mln. eurų statys 80 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką.

Bendrovės direktorius Donatas Celešius sako, kad tai – viena bendrovės suplanuotų investicijų į vėjo parkus Estijoje ir Lietuvoje.

„Iš esmės yra 400 su viršum milijonų eurų, yra du parkai, kurie planuojami statyti Estijoje ir vienas – 80 MW čia, Lietuvoje, Kelmės rajone, toks yra planas“, – penktadienį sakė D. Celešius.

Anot jo, parką vystys antrinė „Enefit Green“ įmonė „Energijos žara“. Jo poveikio aplinkai vertinimas numato, kad Liolių ir Pakražančio seniūnijose esančiuose sklypuose bus pastatyta iki 15 jėgainių.

„Pagal PAV numatyta iki 15 jėgainių, bendra investicija numatoma apie 140 milijonų eurų, planuoja parkas pradėti veiklą 2024–2025 metais“, – kalbėjo D. Celešius.

Lietuvoje jau veikia bendrovės vėjo jėgainių parkas „Šilalė II“, kuris galutinai bus įrengtas kitų metų vasarį, jo pajėgumas sieks 43 MW. Be to, dar statomas 85 mln. eurų vertės 75 MW galios Akmenės jėgainių parkas.

„Enefit Green“ jau gegužę skelbė, kad Estijoje planuoja vienu metu statyti naujus vėjo parkus Totsi ir Sopi, kurių bendra galia sieks apie 160 MW.

„Dalis tų investicijų (virš 400 mln. eurų – BNS) eis į Kelmę, dalis Sopi ir Totsi“, – kalbėjo D. Celešius.

Bendrovė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje valdo 22 vėjo jėgainių parkus, kurių bendra galia yra 398 MW.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų