Prienuose iškilo modernūs būstai, kurių atriumus dekoravo M. Petruškevičius


Šiuolaikinė architektūra nebėra tik didmiesčių skiriamasis ženklas. Kurortinius miestelius vis dažniau gyvenimui besirenkantys lietuviai čia atranda ne tik gamtos prieglobstį, bet ir moderniai suprojektuotus išskirtinius apartamentus. Vieni jų – Prienuose.

Aukščiausius kokybės standartus atitinkantis gyvenamųjų namų kvartalas „Nemuno parkas“ Prienuose iškilo prie pat Nemuno upės vingio. Pietų Lietuvoje esantį miestelį nuo Vilniaus skiria 100 kilometrų, nuo Kauno – 40, todėl norėdamas pajusti daugiau šurmulio, netrunki tai pasiekti automobiliu. O štai Birštonas – vos už penkių kilometrų, kuriuos nesunkiai kone kiekvienas įveiks pėsčiomis arba važiuojant asfaltuotu dviračių taku.

Naujojo kvartalo architektė Gustė Kančaitė pastebi, kad labiausiai ši vieta tinkama gyventi žmonėms, vertinantiems savo laiką, sveikatą ir šeimą.

„Prienai – labai perspektyvus miestas, kurį dar galėčiau įvardinti kaip „baltu lapu“. Čia dar tiek daug neatrastų vietų, kurios tik ir laukia žmogaus prisilietimo.“

Prienų gyventojai ypač džiaugiasi jų miestelį paįvairinančiu modernios architektūros gyvenamųjų namų kompleksu, prie kurio puošybos prisilietė ir šalies garsiausias dekoratorius Mantas Petruškevičius.

„Flower Couture by Mantas Petruškevičius“ įkūrėjas jau ne vienerius metus puošia prabangiausių Lietuvos ir užsienio viešbučių, restoranų vidaus bei lauko erdves, tačiau pasiūlymo dekoruoti gyvenamųjų namų kvartalo privačias lauko terasas, vadinamuosius atriumus, sulaukė pirmąsyk.

Mantas pasidžiaugė, kad naujų būstų savininkai vis labiau kreipia dėmesį į apželdinimo kultūrą gyvenamųjų namų kvartaluose, o didelių nekilnojamojo turto projektų sumanytojai tam pasitelkia profesionalus.

Medžių apsuptoje gyvenamųjų namų teritorijoje, kurioje jau pastatyti blokuoti namai ir modernus daugiabutis, M.Petruškevičius skirtingai dekoravo tris, atriumo tipo, privačius vidinius kiemelius, šitaip įkvėpdamas kitus gyventojus pasekti jo pavyzdžiu.

„Apželdinimo kultūra Lietuvoje tampa vis labiau matoma. Tikiu, kad šių individualių vidinių terasų puošyba taps inspiracija kitiems. Visada akcentuoju, kad namuose svarbu ne tik interjeras, eksterjeras, bet ir lauko terasos. Pastarosios – tarsi tęsinys to, kaip atrodo namų erdvės. Nors visų skoniai – skirtingi, dekoruojant atriumus rekomenduoju išlaikyti stiliaus vientisumą. Kiemelių puošybai tinka ne tik jau įprasti krūmai, medžiai, gėlės ir žolė, bet ir įvairūs meno kūriniai. Tarkime, skulptūros, vazos, kiti patinkantys dekoro elementai. Dėliodamas akcentus šiuose trijuose atriumuose, ir derindamasis prie kvartalo koncepto, siekiau natūralaus ir modernaus efekto. Rinkausi samanas, nendres, smilgas, lounge stiliaus lauko baldus. Ypač samanų dekoras lauko terasose organiškai kontrastuoja su betonu, panaikindamas miesto pojūtį ir nukeldamas į gamtos prieglobstį“, – apie ką tik įgyvendintą projektą pasakoja Mantas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų