Pristato unikalią metodinę priemonę renovacijos projektams


Būsto energijos taupymo agentūra liepos 17 d. paskelbė „Pastatų modernizavimui skirtų tipinių detalių, priemonių ir techninių sprendinių katalogą“. Pagrindinis šio katalogo tikslas – remiantis Lietuvos ir kitų šalių pastatų atnaujinimo patirtimi bei įvairių mokslinių tyrimų duomenimis pateikti pastatams modernizuoti skirtų tipinių detalių, priemonių ir visų galimų techninių sprendinių būdus. Tačiau būstų administratoriai atkreipia dėmesį, kad renovacijos kokybei dabar didžiausią įtaką daro žmogiškųjų išteklių trūkumas.

Naujame kataloge išsamiai pristatomi visi galimi pastato atnaujinimo sprendiniai – nuo išorinių sienų, cokolių ir rūsio, stogo konstrukcijų apšiltinimo, langų ir durų montavimo, balkonų ir lodžijų stiklinimo iki pastatų vėdinimo, vandentiekio, buitinių nuotekų, lietaus nuotekų sistemų atnaujinimo. 

Katalogas skirtas projektuotojams, rangovams, eksploatuotojams, administratoriams, taip pat kitiems renovacijos proceso dalyviams.

„Šis katalogas – tai dar vienas svarbus žingsnis gerinant daugiabučių namų renovacijos kokybę. Esu įsitikinęs, kad naujasis katalogas bus naudingas kaip priemonė, padėsianti pasirinkti optimaliausius konstruktyvinius sprendinius ir užtikrinti maksimalius modernizavimo darbų rezultatus“, – tvirtina Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta. 

Pasak V. Serbentos, svarbu pabrėžti ir tai, kad kataloge pateikiami sprendiniai aktualūs tiek projektavimo etape, tiek įgyvendinant rangos darbus, tiek užtikrinant tinkamą techninę priežiūrą. 

UAB „Nemenčinės komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas daugiabučiams namams modernizuoti Gžeslavas Stasevičius sako, kad ši priemonė yra sveikintina iniciatyva. Vis dėlto, kalbant apie renovacijos kokybę, tenka pripažinti, kad vis dažniau susiduriama su žmogiškųjų išteklių trūkumu.

„Visos pagalbinės priemonės yra sveikintinos. Neabejotinai, šis katalogas padės surasti optimaliausius techninius sprendinius. Tačiau renovacijos kokybė priklauso ne tik nuo jų. Mūsų patirtis rodo, kad projektavimo stadijoje yra vėlavęs finansavimas, todėl teko renovacijos projektą pristabdyti. Vėliau darbai pajudėjo ir buvo baigti laiku. Šiuo metu baigiame kitą projektą. Ir terminai vėl spaudžia. Sudėtinga atlikti visus formalumus laiku, nes rangovai susiduria su darbo jėgos trūkumu“, – sako G. Stasevičius.

Elektroninę katalogo versiją galite rasti čia


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų