Radviliškis „Išmanusis miestas VIII“ dalyviams kels vieną pagrindinį tikslą


Rugsėjį jau aštuntą kartą startavo žurnalo „STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas VIII“. Jame dalyvaus rekordinis savivaldybių skaičius – aštuonios. O tarp jų – mūsų pristatoma Radviliškio rajono savivaldybė.

Radviliškio rajono savivaldybė ir didžiausias rajono miestas Radviliškis gyvena pokyčiais – kuriasi naujos viešosios erdvės, kurias pamėgo vietos gyventojai ir svečiai, atnaujinami parkai, miestų ir miestelių aikštės, tvarkoma gatvių ir kelių, centralizuoto šilumos, vandens tiekimo, nuotekų surinkimo infrastruktūra, renovuojamos švietimo įstaigos, atnaujinami stadionai, aktyviai veikia kaimo bendruomenės, kaimiškose rajono teritorijose kuriasi bendruomeninis verslas, naujos bendruomenių iniciatyvos jaunimui. Radviliškio miesto gyventojai ir svečiai džiaugiasi galimybe plaukioti Radviliškio miesto baseine, sveikatintis pirtyse, sportuoti miesto stadione. Visi šie nuveikti darbai – Radviliškio rajono ir miesto gyventojams.

Radviliškio norai ateičiai – paprasti ir žemiški. Tikimasi, kad Radviliškio miesto gyventojai netolimoje ateityje galės džiaugtis tvarkingomis daugiabučių namų automobilių stovėjimo aikštelėmis, kad Radviliškio miesto sodų bendrijų teritorijose įsikūrę gyventojai galės naudotis centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistema, kad šalia pagrindinių Radviliškio miestą kertančių arterijų – geležinkelio ir kelio Panevėžys–Šiauliai – gyvenančių radviliškiečių poilsio netrikdys automobilių ir traukinių keliamas triukšmas, kad Radviliškio rajono vaikai mokysis naujose, patogiose ir šiuolaikiniam ugdymo procesui pritaikytose mokyklose. Svajonių yra daug, todėl norima, kad jos virstų realiais darbais.

Radviliškyje yra didelį potencialą turinčių teritorijų, kuriomis norima džiaugtis, o ne palikti likimo valiai: Antaniškių miško erdvės, Eibariškių parko prieigos, Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parko bei Lietuvos Sąjūdžio stadiono prieigos ir neišnaudotos erdvės. Jos bus pateiktos konkurso dalyviams.

Rajono ateities vizija – patogus, patrauklus ir išmanus, žmogui tarnaujantis miestas. Todėl ir lūkestis vienas – gauti kuo daugiau išgrynintų, tikrų idėjų, kurias būtų galima realiai įgyvendinti ir kuriomis džiaugtųsi ne tik architektų bendruomenė ir vietos valdžia, bet pirmiausia įvertintų gyventojai. Laukiama idėjų, kurios tausotų gamtą, skatintų ją gerbti ir saugoti, sprendimų, kurie būtų organiški, estetiški, įsilietų į aplinką ir kartu būtų funkcionalūs, patrauklūs gyventojams.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų