Regioninė politika šalies bendrajame plane


Regionai taiko integruotą politikos formavimą, siekdami palaikyti tvarią, įtraukią ir naujovišką miestų plėtrą. Šis bendras tikslas labai svarbus dabartinės politikos sėkmei apskritai.

Apie tai su penkių Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių merais lapkričio 15 d. Vilniaus miesto savivaldybėje kalbės ir diskutuos Vilniaus miesto savivaldybės, Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis ir papasakos puikią Vilniaus, kaip inovatyvaus, kūrybiško miesto, sėkmės istoriją. Leidus miestą kurti jauniems žmonėms, Vilnius tapo išmanaus miesto pavyzdžiu visos šalies mastu.

Kodėl svarbu įtraukti visuomenę į architektūros ir urbanistikos procesus ir ko reikėtų pasimokyti iš Skandinavijos šalių – gerąja užsienio savivaldybių patirtimi ir savo įžvalgomis dalinsis Džiugas Lukoševičius, Malmės miesto (Švedija) savivaldybės urbanistas.

Aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė atskleis mintis apie tvarią miestų, teritorijų visumos būtinybę, kaip daugumos šiandienos urbanistinių problemų sprendimą.

Diskusija norima parodyti, kad miestai ir miesteliai turi pritraukti tiek gyventojus, tiek įmones, tad poreikis išlaikyti miestų erdves, tinkamas gyventi ir dirbti, tampa iššūkiu valdžios institucijoms. Reikia rasti problemų, su kuriomis jie susiduria, sprendimus, kad miestai galėtų kuo geriau pasinaudoti atsirandančiomis galimybėmis. Sėkmingai Lietuvos regionų plėtrai, ryškesniems regionų konkurenciniams pranašumams ir stipresniam įvaizdžiui svarbus aktyvus bendruomenių bei visuomenės įsitraukimas.

Regionų keitimasis gerąja praktika skatinamas tokiomis iniciatyvomis kaip projektas „Išmanusis miestas V“, kuris įtraukia ir jaunimą su savo idėjomis. Jaunųjų profesionalų rankoms savo teritorijas patikėjo net penkios šalies savivaldybės: Visagino, Skuodo r., Tauragės r., Anykščių r. ir Alytaus miesto. Savivaldybės, aukštųjų mokyklų atstovai, verslo sektorius prisidės prie regionų patrauklumo didinimo investuotojams, taip pat leis užtikrinti gyventojams kokybiškas gyvenimo sąlygas visos Lietuvos mastu, spręsti nedarbo, demografijos problemas, paskatins augti ir verslumo lygį.

Diskusija apie integruotą regioninės politikos formavimą ir žurnalo STRUCTUM organizuojamo projekto „Išmanusis miestas V“ viešas pristatymas vyks šių metų lapkričio 15 d., 11 val., Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų