Renovuojant daugiabučius numatyta parama už dirbtinių lizdaviečių čiurliams įrengimą


Renovuojant daugiabučius namų bendrijos galės gauti finansavimą už dirbtinių lizdaviečių čiurliams įrengimą.

 

Vyriausybė trečiadienį pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pakeitimams, kurie be kitų sąlygų renovuojant daugiabutį leistų gauti valstybės paramą ir už išsaugotas paukščių veisimosi vietas.

Tikimasi, kad tai padės išsaugoti čiurlių, kurie suka lizdus gyvenamųjų namų ertmėse, populiaciją.

„Mūsų šalyje čiurlys yra visiškai priklausomas nuo žmogaus, jis peri arba įvairiuose statinių plyšiuose, arba iškeltuose inkiluose. Tad renovuodami būstus privalome išsaugoti šį nuostabų skrajūną“, – sakė aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis.

Pasak ministerijos, čiurliai – į kregždes panašūs paukščiai, jie peri uolų plyšiuose, į kuriuos Lietuvoje jiems dažniausiai labiausiai panašios daugiabučių angos virš paskutinio aukšto langų.

Renovuojant namus jos uždengiamos izoliacinėmis medžiagomis, dėl to sunaikinama daug čiurlių lizdaviečių, o kai kada net ir jauniklių.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad į šių paukščių perėjimo vietas vedančių angų negalima užtaisyti nuo gegužės, kai čiurliai pasirodo Lietuvoje ir peri jauniklius daugiabučių pastogėse, iki rugpjūčio, kai jie išskrenda į šiltus kraštus žiemoti.

Į tai privaloma atsižvelgti planuojant renovaciją ir šiems darbams numatyti paukščiams pavojaus nekeliančią datą.

Europos Sąjungoje saugomos visos laukinių paukščių rūšys, todėl tyčia naikinti nei jų, nei jų buveinių, bloginti gyvenimo sąlygų negalima.

Ministerija pažymi, kad nors čiurliai ir nepriskiriami nykstančioms ar Lietuvoje saugomoms rūšims, jiems taikomos bendros ES apsaugos taisyklės. Lietuvoje žudyti paukščius draudžia ir Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas.

 

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų