„reVINGIS“: naujas lapas pramoninio rajono istorijoje 


Vingio parko kaimynystėje, ant vaizdingo Neries šlaito, NT plėtotojo GALIO GROUP įgyvendinamas ambicingas pramoninės teritorijos konversijos projektas „reVINGIS“ – viena iš pirmųjų solidžių investicijų sostinės Vilkpėdės rajone. Ta proga nuostabios dovanos sulaukė ir visi gamtą mylintys vilniečiai – palei Nerį jiems nutiestas žaliatakis. 

Neilgai trukus Vilniaus Vilkpėdės rajono veidas turėtų pasikeisti nebeatpažįstamai: čia ketinama įrengti apie 1400 naujų butų maždaug 3000 žmonių. Iš viso suplanuoti aštuoni naujų būstų projektai, šiuo metu įgyvendinami du, vienas iš jų – gyvenamasis kompleksas „reVINGIS“, buvusioje pramoninėje teritorijoje kuriama moderni gyvenamoji erdvė su patogiam judėjimui ir kokybiškam laisvalaikiui skirta infrastruktūra. Naująjį kompleksą sudarys 4 daugiabučių kvartalai, arba 14 gyvenamųjų korpusų, kuriuose bus įrengta apie 650 gyvenamųjų bei kitos paskirties patalpų.  

„Kartu su AKROPOLIS GROUP puoselėjame bendrą tikslą – atverti šią didelę teritoriją visuomenei, paversti modernia, funkcionalia ir autonomiška erdve, kuri tenkintų daugumą tiek vietos gyventojų, tiek visų miestiečių poreikių. Gyvenamųjų namų projektą įgyvendiname vaizdingiausioje sklypo dalyje, ant Neries upės kranto. Norėjome sukurti savotišką architektūros parką, todėl nusprendėme dirbti su pora architektų studijų – AKETURI ir „Cloud architektai“. Abi studijos projektavo po du kvartalus ir sukūrė didelę itin kokybiško būsto pasirinkimo įvairovę“, – pasakoja Nerijus Maknevičius, GALIO GROUP ir AKROPOLIS GROUP vadovas.  

GALIO GROUP jau baigė pirmąjį „reVINGIO“ etapą „River Space“, čia keliasi per pusantro šimto naujakurių. Įsibėgėjo ir antrojo etapo „Park Space“ statybos. 

„Darbai vyksta intensyviai, pagal suplanuotą grafiką, taip pat jau rengiamės trečiojo etapo statyboms. Kad miestiečiai kuo greičiau pajustų permainų vertę, lygiagrečiai su projekto „reVINGIS“ statybomis savo lėšomis atlikome ir apleistos Neries krantinės tvarkymo darbus. Išlaikydami natūralumą, palei upę nutiesėme žaliatakį – Bebrų taką, kuriuo galima sklandžiai pasiekti Vingio parką ir patogiai jį pereiti. Į studijos AKETURI suprojektuotą šios Neries krantinės atkarpos infrastruktūrą investuota 300 tūkst. eurų, ji perduota Vilniaus miesto savivaldybei“, – projekto detalėmis dalijasi N. Maknevičius ir atkreipia dėmesį, kad ne tiek daug sostinėje vietų, kur būtų galima įsigyti naujos statybos būstą šalia gražaus parko, prie pat upės ir tuo pat metu šalia centro. Jo teigimu, tai užtikrina ilgalaikę būsto vertę, o plėtotoją įpareigoja išlaikyti aukštą estetikos, tvarumo bei funkcionalumo kartelę, galvoti ne tik apie komplekso gyventojus, bet ir apie visus miestiečius.  

KIEKVIENAS KVARTALAS – VIS KITOKIOS STILISTIKOS 

„Daugiabučių namų projektui „reVINGIS“ pasirinkta unikali vieta, tad norėjosi maksimaliai atskleisti būsto ant Neries upės šlaito greta Vingio parko privalumus“, – sako vienas iš kvartalų „River Space“ ir „Park Space“ architektų – AKETURI vadovas Lukas Rekevičius.  

Raudonų plytų fasadų su tamsiais antstatais namai „River Space“ kvartale jau baigti (beje, liko vos keletas laisvų butų), o kvartalo „Park Space“ statybų pabaiga numatyta 2025 m. pradžioje. Kvartalai skiriasi ne tik pavadinimais, bet ir architektūriniais sprendiniais, stilistika. 

„Park Space“ sudarys šeši gyvenamieji korpusai, kuriuose bus 155 butai, 7 komercinės patalpos pirmuose aukštuose, dviejų lygių požeminė automobilių stovėjimo aikštelė su elektromobilių įkrovimo vietomis bei dviračių saugyklomis. Šio kvartalo fasadų apdaila – klinkeris ir čerpės su medienos intarpais, sumontuoti mediniai langai.  

„Kai kurių kvartalo namų fasadai šlaitiniai, nes norėjome užtikrinti kuo daugiau šviesos ir aplinkinių parko bei upės vaizdų kiekvieno buto gyventojams, – paaiškina sumanymą L. Rekevičius. – Suformuotas vidinis kiemas tampa saugia intymia erdve kvartalo bendruomenei.“ 

Butų vidinės erdvės išdėstytos skirtingai, yra pritaikytų neįgaliesiems. Kuo butas aukščiau, tuo jo plotas didesnis, viršutinių aukštų lubos itin aukštos, yra ir butų per du aukštus. Antra vertus, numatyta ir nedidelio ploto būstų, tačiau pirkėjui sudaroma galimybė įsigyti kelis mažesnius butus ir iš jų suformuoti vieną didelį. „Park Space“ kvartalo butai yra A+ energinio naudingumo klasės, jų šeimininkams palikta galimybė įsirengti kondicionierius. Visuose butuose yra terasos arba balkonai, nes, anot architekto, gyvenant prie Vingio parko tai tiesiog privalu.   

BEBRŲ TAKAS – DOVANA PASIVAIKŠČIOJIMŲ MĖGĖJAMS 

„Bebrų tako“ pavadinimas prilipo natūraliai, nes šioje Neries pakrantės atkarpoje seniai gyvena ir bando užtvankas ręsti bebrai. Pakrantė buvo labai sunkiai pereinama, krūminga, ankstyvą pavasarį čia aukštai pakildavo vanduo“, – prisimena AKETURI architektė Milda Rekevičienė, drauge su kolegėmis Valdone Mitkevičiūte ir Jūrate Usanova projektavusi „reVINGIS“ žaliatakį.

L. Rekevičienės teigimu, šios Neries krantinės atkarpos tvarkymas buvo derinamas su Vilniaus miesto savivaldybe. „Visi sutarėme, kad atkarpa turi likti laukinė, tačiau pasiekiama ir miesto gyventojams, einantiems iš Vingio parko, ir „reVINGIS“ naujakuriams“, – sako architektė.

Projekto „reVINGIS“ sutvarkyta atkarpa prasideda nuo „Park Space“ kvartalo ribos su vandenviete ir baigiasi kartu su ketvirtuoju kvartalu „Art Space“. Šlaitai šioje atkarpoje labai statūs, tad nusileisti į pakrantę ir užkopti į viršų įrengti patogūs laiptai su suoliukais pailsėti tarpinėse aikštelėse. Šlaito viršuje suformuotos dvi panoraminės poilsio aikštelės su suoliukais norintiems grožėtis vaizdu iš viršaus. Apačioje įrengti stendai su informacija apie šioje vietoje aptinkamus ir saugomus gyvūnus, vabzdžius, žuvis.  

Žaliatakiui naudotos tik natūralios medžiagos, jokių kietų dangų, vien sutankinta skalda ir gruntas. Iš medienos sukonstruoti laiptai įsilieja į šlaito augmeniją. Šlaitas apsodintas juodalksniais, baltalksniais, gudobelėmis, sedulomis, jo viršuje, palei taką ir aikšteles, šlama liepos, klevai, pušys, ievos ir putinai – vien vietos augalai, nėra jokių įvežtinių rūšių. 

Didžiausias žaliatakio įrengimo iššūkis, anot architektės, buvo siekis mandagiai įsiterpti į laukinę gamtą. Daugiausia dėmesio buvo skiriama tako trajektorijai, o ją teko rinkti pavasarį, pakilus upės vandeniui. „Braidėme su guminiais batais ir smaigstėme kuoliukus, bandydami nuspėti, kur vanduo nepasieks ir nenuplaus takelio. Stengėmės išsaugoti kiekvieną vertingą medį, tad kai kur takelis smagiai vinguriuoja“, – pasakoja M. Rekevičienė.  

LANGAI STEBI NERIES UPĘ IR DIDŽIAUSIĄ LIETUVOS PARKĄ 

Projekto „reVINGIS“ kvartalo „River Space“ gyvenamųjų namų langai turėjo atitikti ne tik griežtus techninius stabilumo ir saugumo reikalavimus  – jų konstrukcijoms kelti ir inovatyvumo bei ilgaamžiškumo kriterijai.  

Didžiausią langų gamybos patirtį Lietuvoje sukaupusi įmonė MEGRAME® pagamino ir keturiuose kvartalo korpusuose sumontavo beveik 3000 kv. m šilumą taupančių ir A++ klasės kriterijus atitinkančių itin aukštos kokybės plastikinių langų konstrukcijų, kurių šilumos laidumo koeficiento Uw vertė – 0,75 W/m²K.  

Langų rėmams gamintoja pasirinko GEALAN S 9000 sistemos profilius, kurių išorinė pusė yra tamsios RAL 7021, o vidinė – baltos spalvos. Profilių paviršiaus spalva išgauta inovatyvios „GEALAN-acrylcolor®“ technologijos būdu – spalvoto akrilo sluoksnis neatsiejamai sulydytas su profilio pagrindu. Tokie langų rėmai neblunka saulėje, spalvotas jų paviršius nesilupa ir nesisluoksniuoja, sunkiai braižosi ir nebijo nei speigo, nei kaitros. Išskirtinis GEALAN S 9000 profilių sistemos bruožas – stiklo paketas net 26 mm įgilintas į rėmą: tai kartu su papildoma sandarinimo tarpine padeda efektyviau sulaikyti šilumą viduje, o šaltį ir triukšmą palikti už namo sienų. Langų rėmai sustiprinti nestandartinės formos cinkuoto plieno armuote, kuri suteikia visai lango konstrukcijai ypač didelį stabilumą ir tvirtumą. Langams kaustyti panaudoti itin patvarūs vokiečių gamintojo „Gretsch-Unitas Group“ aukštos kokybės varstymo mechanizmai. Tokie griežtais techniniais stabilumo, saugumo, o svarbiausia – sandarumo testais patikrinti MEGRAME® langai yra ilgaamžiai, puikiai izoliuoja šilumą bei garsą ir savo estetiška išvaizda suteikia erdvės pojūtį kiekvienam būstui. 

Lygios juodai pilkos išorinės dalies spalvos langai harmoningai įsilieja į kvartalo daugiaaukščių fasadų vaizdą ir juos supančios gamtos žemišką koloritą. Balta vidaus spalva tarsi antrina būstų plano tikslui – į namus įsileisti kuo daugiau šviesos, atverti erdvės ir gamtos vaizdų pro langus. 

ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖ – TARSI AKCENTAS GAMTOJE 

Vaikų ir paauglių erdvių sprendinius kvartale „River Space“ patikėta įgyvendinti bendrovei „Fixman“. „Park Space“ etapo žaidimų aikštelės sprendiniai šiuo metu derinami.  

„Architektai pageidavo, kad „River Space“ žaidimų aikštelės koloritas būtų artimas vietos gamtos spalvoms, todėl išrinkome impregnuotos, nedažytos tankios šiaurinės pušies medienos įrenginius. Pradėjus darbus aikštelei išrinkta liejama danga ir jos piešinys“, – pasakoja „Fixman“ vadovė Inga Liudvinavičienė. 

Apie 170 kv. metrų ploto užimančioje kvartalo „River Space“ vaikų ir paauglių erdvėje sumontuoti suomių gamintojo „Lappset“ balansuoti ir laipioti skirti įrenginiai darniai įsilieja į aplinką. Jie neaukšti, minimalistinio dizaino, tad nedominuoja juos supančioje gamtoje. Jiems gaminti panaudota šiaurinės pušies mediena yra ypač tvirta, todėl puikiai tinka aktyviai veiklai po atviru dangumi. Be to, mediena vasarą neįkaista, ir tai itin svarbu siekiant, kad vaikai jaukiai jaustųsi žaidimų aikštelėse net karščiausiomis dienomis. Gamintojas „Lappset“ šiai medienai suteikia 15 metų garantiją. 

„Žaidimų aikštelė buvo statoma ant perdangos, taigi, kasti gilyn galimybės nebuvo. Liejome betoninius pamatus ir rinkomės žaidimų įrangą, skirtą paviršiniam montavimui“, – projekto iššūkius prisimena I. Liudvinavičienė. 

Suomių gamintojos „Lappset“ žaidimų aikštelių įranga pasirinkta dėl aukštos kokybės ir ilgo eksploatavimo ciklo. Daugiau kaip 50 metų veiklą plėtojanti „Lappset“ tarptautinėje rinkoje gerai žinoma ne tik dėl medžiagų kokybės, bet ir dėl dizaino bei funkcionalumo sričių naujovių. Šis gamintojas yra pagrindinis „Fixman“ partneris Baltijos regione.  

Profesionali jau aštuonioliktus veiklos metus skaičiuojančios „Fixman“ komanda kruopščiai parenka kiekvienai žaidimų ar lauko sporto aikštelei tinkamą įrangą, kliento pageidavimu atlieka ir projektavimo darbus, sumontuoja įrangą bei esant poreikiui ją prižiūri. Visuose objektuose vaikų žaidimų aikštelės yra akredituojamos pirmosios patikros metu.  

Bendrovė „Fixman“ įrodė, kad yra tikra žaidimų ekspertė Baltijos regione: ji ne tik aprūpina klientus estetiška, patvaria, kokybiška ir įtraukia vaikų žaidimų aikštelių įranga, bet ir gali pasiūlyti individualių sprendimų pagal unikalius kiekvieno projekto ir kliento poreikius – tokias galimybes jai suteikia didžiulė profesinė patirtis ir patikimų partnerių tinklas. 

PROFESIONALAMS VISI IŠŠŪKIAI ĮVEIKIAMI 

Pirmojo „reVINGIS“ etapo „River Space“ statyboms buvo pasirinkta viena žinomiausių ir labiausiai patyrusių rangovių – akcinė bendrovė „Panevėžio statybos trestas“ (PST), sėkmingai įgyvendinusi daugybę įvairių viešojo ir privataus sektorių projektų – nuo olimpinius standartus atitinkančių baseinų iki kogeneracinių jėgainių. 

„Džiaugiamės, kad mums buvo patikėta įgyvendinti ir šį projektą“, – sako projekto vadovas Tadas Jurkaitis.   

Pasak jo, šio projekto užsakovas kelia aukščiausius reikalavimus ir skiria dėmesio kiekvienai statybos proceso detalei, pirmenybę teikia laiko patikrintoms technologijoms ir sprendiniams, užtikrinantiems objekto ilgaamžiškumą. Norimą kokybę ir numatytų terminų laikymąsi garantuoja nuolatinė abipusė komunikacija su užsakovu, kruopštus planavimas ir tinkami sprendimai.  

„Taip pasiekiamas rezultatas, atitinkantis užsakovo, klientų ir mūsų pačių lūkesčius. Didžiuojamės galėdami prisidėti prie projekto, kuriame pridėtinė vertė – pavyzdžiui, sutvarkyta erdvė prie Neries upės, – sukurta ne tik kvartalo, bet ir viso Vilniaus miesto gyventojams“, – tęsia T. Jurkaitis. 

Jo teigimu, palyginti didelę dalį darbų PST atlieka savo jėgomis. „Dėl to, beje, ir esame patrauklūs: mes nepriklausome nuo daugybės rangovų veiksmų ir galime nepertraukiamai siekti geriausių rezultatų. Žinoma, aukščiausius reikalavimus keliame ir savo partneriams, nes jų veikla tiesiogiai veikia ir mūsų rezultatus“, – sako PST atstovas. 

Projektas „reVINGIS“ įgyvendinamas išskirtinėje miesto zonoje, tačiau PST, T. Jurkaičio teigimu, tai nesukelia didelių rūpesčių. Kaip ir kituose projektuose, taip ir šiame planuojama, organizuojama ir vykdoma veikla, sprendimai derinami su atitinkamomis institucijomis, laikomasi įstatymuose, norminiuose dokumentuose nustatytų reikalavimų. Kaip ir kone kiekviename objekte, pasitaiko ir nenumatytų situacijų, tačiau per daugelį įmonės gyvavimo metų suburta stipri kompetentingų specialistų komanda greitai ir efektyviai jas išsprendžia.  

„Atlikdami „reVINGIS“ kvartalo „River space“ statybos darbus, buvome susidūrę su darbo jėgos trūkumu, paslaugų ir medžiagų kainų svyravimais bei tiekimo grandinės sutrikimais. Tačiau mums pavyko operatyviai ir sėkmingai išspręsti problemas, įvykdyti savo įsipareigojimus užsakovui laiku ir užtikrinti aukštą darbų kokybę“, – teigia PST darbų vadovas T. Jurkaitis. 

UŽTIKRINTOS SKLANDŽIOS KOMPLEKSINĖS PROJEKTAVIMO PASLAUGOS 

Nuo pirminės stadijos industrinės teritorijos konversijoje dalyvavo ir viena iš pirmaujančių projektavimo paslaugų įmonių Lietuvoje „Viltekta“: rengė, viešino, tvirtino dviejų daugiabučių kvartalų – „River Space“ ir „Park Space“ – projektinius pasiūlymus, koregavo detalųjį planą. Parengė ir techninį projektą bei kvartalo „Park Space“ darbo projektą.  

„Atlikome inžinerinių sistemų projektavimą, – apie darbų eigą pasakoja „Viltekta“ vadovas architektas Tomas Segalis. – Mūsų įmonei buvo keliamos atsakingos esminės užduotys: valdyti projektavimo procesą, vadovauti visoms projekto dalims, parengti vidaus ir lauko inžinerines dalis, būti atsakingiems už projekto parengimo terminus, suderinamumą ir kokybę. Statytojui projektavimo metu užtikrinome visus su projektavimu susijusių užduočių sprendimus.“ 

Visus darbus pavyko sėkmingai atlikti: šiuo metu vienas iš įmonės „Viltekta“ projektuotų „reVINGIS“ kvartalų, „River Space“, jau pastatytas, o „Park Space“ artėja statybų pabaigos link, jų bendras plotas – apie 38 tūkst. kv. m. Didžiausias iššūkis tokios didelės apimties projekte – sklandžiai įgyvendinti kompleksinius sprendimus, tiksliai įvertinti ir valdyti lygiagrečius projektus ir procesus.  

Patikimo partnerio reputaciją pelniusi „Viltekta“ jau 30 metų teikia kompleksines projektavimo paslaugas. Ambicinga komanda įgyvendina unikalius ir reikšmingus biurų, valstybinių, visuomeninių, komercinių, sporto, transporto, paveldo pastatų projektus. Diegia naujas technologijas, projektavimo procese naudoja šiuolaikinę statinio informacinio modeliavimo technologiją (BIM), ypač daug dėmesio skiria projektų kokybės kontrolei, ekologijai, laikosi nustatytų standartų. Būtent įgyvendinamos vis naujos užduotys ir iššūkiai padeda įmonei išlaikyti sėkmę.  

 

 

* Sklandų projekto „reVINGIS“ techninį įgyvendinimą užtikrina kompetentingi ir patyrę statybų techninės priežiūros įmonės UAB „Konstrukcijos ir technologijos“ specialistai. 

 

* Projekte „reVINGIS“ įrengti šeši keleiviniai liftai „Schindler 3000“, užtikrinantys naujausias žaliųjų pastatų tendencijas – gaminantys elektros energiją. 

 

OBJEKTAS: Daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso „ReVINGIS“ kvartalas „River Space“, Eigulių g. 7, Vilnius 

UŽSAKOVAS: UAB „Revingis2“ (GALIO GROUP) 

GENERALINIS RANGOVAS: AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) 

STATYBOS DARBŲ VALDYTOJAS: AB „Panevėžio statybos trestas“  

ARCHITEKTAI: AKETURI, vadovas architektas Lukas Rekevičius, architektės Milda Rekevičienė, Valdonė Mitkevičiūtė, kraštovaizdžio architektė Jūratė Usanova  

INTERJERO ARCHITEKTAI: AKETURI 

PROJEKTUOTOJAI: UAB „Viltekta“ (inžinerija, projekto vadyba), vadovas architektas Tomas Segalis; UAB „Komplegra“ (konstrukcijos), konstruktorius Kristupas Veteris 

STATYBOS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS VYKDYTOJAS: UAB „Konstrukcijos ir technologijos“  

 

GALIO GROUP vizualizacija 

Laimono Ciūnio (GALIO GROUP archyvo) nuotr. 

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų