J. Diksaitytės nuotr. Rietavas.

Rietavas plečia inovatyvaus ir darnaus miesto idėją


Rietavas yra įsikūręs vakarinėje Lietuvos dalyje, Telšių apskrityje. Ši vieta garsėja gamtos grožiu, ežerų gausa ir miškais. Rietavas taip pat turi istorinės ir kultūrinės vertės objektų, įtrauktų į kultūros paveldo sąrašą.

Savivaldybės keliama vizija Rietavo miestui – istorines Oginskių inovacijas puoselėjanti, patraukli ir saugi erdvė darbui, gyvenimui ir poilsiui su išplėtota socialine, darnia ir tvaria viešąja infrastruktūra, efektyviais ir socialiai atsakingais verslais, sveika gyvenamąja aplinka ir išskirtiniu kraštovaizdžiu, socialiai atsakingais ir inovatyviais žmonėmis, atvira bendradarbiauti visuomene.

Pasak Rietavo miesto mero Antano Černeckio, svarbiausias projektas, pakeitęs miesto urbanistinį veidą, – Rietavo miesto viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas: Rietavo mieste įrengtos vaikų žaidimų aikštelės – A. Ašmanto, Ryto, L. Ivinskio gatvėse ir poilsio zonoje prie Jūros upės. Įrengta lauko treniruoklių parko teritorijoje, jėgos treniruoklių prie Rietavo atviro jaunimo centro. Pastatytas Rietavo Lauryno Ivinskio sporto salės priestatas, įrengtas sporto kompleksas. Atlikti kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo darbai Jūros upės atkarpoje mieste. Sutvarkyta apleista 8 000 m2 teritorija L. Ivinskio g. 16 Rietave. Sukurta nauja viešoji poilsio ir laisvalaikio erdvė prie Jūros upės. Rietavo parke įrengta diskgolfo aikštė. Sutvarkyta teritorija šalia Rietavo kunigaikščių Oginskių dvarvietės. Įrengta lauko teniso ir krepšinio aikštelė kunigaikščių Oginskių dvarvietės teritorijoje. Sutvarkytas miesto skveras. Įrengtas miesto žemės ūkio produktų turgelis.

„Iš šio projekto ryškiausią įtaką keičiant Rietavo miesto urbanistinį veidą turėjo sutvarkytas Rietavo miesto skveras, kuris šiuo metu džiugina miesto gyventojus ir lankytojus. Skvere rekonstruotas šviečiantis ir muzikuojantis fontanas, įrengta poilsio ir informacinių zonų“, – pastebi A. Černeckis.

Rietave daugėja urbanistinių pokyčių, šiuo metu atliekamas Rietavo lopšelio-darželio modernizavimas ir vykdoma bendruomeninių apgyvendinimo ir užimtumo paslaugų asmenims su proto ir psichikos negalia plėtra Rietavo savivaldybėje (grupiniai gyvenimo namai).

Ateityje laukia dar didesni pokyčiai: didžioji dalis projektų planuojami pagal Telšių regiono funkcinės zonos „Turizmas, kultūra ir verslas“ strategijos įgyvendinimo veiksmų planą. Keletas kitų planuojamų įgyvendinti projektų.

Daug dėmesio kreipiama į infrastruktūros plėtrą ir turizmo skatinimą: planuojama įrengti pėsčiųjų ir dviračių takus, atgaivinti Rietavo dvaro sodybos (parko) rytinio kvartalo rekreacines zonas, aktualizuoti Nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio maršrutą Rietave, kurti regioninio bendradarbystės ir verslumo kompetencijų stiprinimo infrastruktūrą.

„Pagrindinės ir svarbiausios problemos yra transporto taršos mažinimas ir energetinio efektyvumo didinimas. Naudojant atsinaujinančius energijos išteklius būtų galima ne tik sumažinti gyventojams, verslams išlaidas, bet ir tausoti aplinką. Vienas iš savivaldybės strateginių plėtros plano uždavinių – vystyti viešąją energetinę infrastruktūrą, skatinti atsinaujinančios ir alternatyvios energetikos gamybą ir vartojimą. Siekiant sumažinti oro taršą ir triukšmą Rietavo mieste būtinas vakarinis aplinkkelis nuo krašto kelio Mažeikiai–Tauragė (kelio numeris 164)“, – pasakoja meras.

Dalyvaudama projekte „Išmanusis miestas 10“ Rietavo savivaldybė tikisi, kad Rietavo mieste būtų pritrauktos veiklos, kurios būtų įdomios, patrauklios, inovatyvios tiek miesto gyventojams, tiek lankytojams. Tikimasi, kad pasiūlytos idėjos bus įdomios, patrauklios ir naudingos miesto plėtrai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų