L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.
L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.
  1. Structum.lt
  2. Architektūra
  3. „Sanitex“ biuras: mieste kaip miške

„Sanitex“ biuras: mieste kaip miške


Kauno pakraštyje prie Raudondvario plento plytinti gana chaotiškai plėtota sena pramoninė teritorija neturėjo urbanistinės struktūros, tačiau išsiskyrė unikaliu pranašumu – ji yra Nemuno pakrantėje, greta vaizdingo jo slėnio. Būtent tai ir įkvėpė tarptautinę bendrovę „Sanitex“ čia įgyvendinti savo drąsią biuro miške viziją.

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

„Industrinėje miesto dalyje pasodinti mišką – nelengva užduotis, tačiau darniu komandiniu darbu ji buvo įveikta. Dabar centrinio „Sanitex“ biuro darbuotojai supami gamtos. Tokia darbo aplinka prisideda prie emocinės jų gerovės ir geresnių įmonės rezultatų“, – džiaugiasi Ramūnas Kairys, tarptautinės bendrovės „Sanitex“ vadovas.

UAB „Sanitex“ – plataus vartojimo prekių didmeninės prekybos, distribucijos bei logistikos lyderė Lietuvoje ir Latvijoje, aktyviai plėtojanti veiklą ir Estijoje bei Lenkijoje. 1992 m. įkurta bendrovė nuolat auga, šiuo metu ji bendradarbiauja su daugiau kaip 500 gamintojų ir aptarnauja per 32 tūkst. klientų visose Baltijos šalyse.

„Sanitex“ grupė rinkai siūlo daugiau kaip 43 tūkst. pavadinimų prekių asortimentą, profesionalų servisą, kokybiškus verslo sprendimus, teikia distribucijos, pardavimo ir logistikos paslaugas tarptautiniams bei vietos gamintojams. Sėkmingos ilgametės „Sanitex“ grupės veiklos pagrindas – aukšti standartai, išskirtinumas ir kokybė, o stiprybė – įmonėje dirbantys žmonės.

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

Viskas dėl darbuotojų gerovės

„Lietuvoje yra septyni įmonės filialai Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje ir Alytuje. Tačiau centrinis biuras visada buvo Kaune. Suburta komanda ir sukurta infrastuktūra savaime padiktavo sprendimą čia statyti ir naująjį biurą“, – pasakoja R. Kairys.

Buvo svarstomi keli naujajam biurui tinkami sklypai Kaune, vis dėlto galiausiai nuspręsta likti praktiškai senojo biuro vietoje, tik kiek arčiau Nemuno. Tai lėmė kelios priežastys, tarp jų – patogus susisiekimas ir galimybė turėti erdvią automobilių stovėjimo aikštelę daugiau kaip 350 biuro darbuotojų, taip pat „PROMO Cash&Carry“ parduotuvės, kurioje darbuotojai galėtų patogiai apsipirkti, kaimynystė. Tačiau labiausiai imponavo tai, kad sklypas šalia tekančio Nemuno idealiai atitiko biuro ir jo aplinkos viziją.

Sprendimas buvo teisingas: Nemuno pakrantėje iškilęs beveik 9500 kv. m ploto A++ energinio naudingumo klasės pastatas kone stiklinėmis sienomis – subtili darbo erdvių ir gamtos harmonija. Centrinio „Sanitex“ biuro darbuotojai nuolat jaučia ryšį su gamta. Ne tik gėrėdamiesi jos vaizdais pro langus, bet ir vaikštinėdami, bendraudami išskirtinėse architekto Gintauto Natkevičiaus komandos suprojektuotose laisvalaikio bei poilsio erdvėse – įspūdingame parke su amfiteatru, upeliu ir fontanais, lauko terasoje, žvelgiančioje į Nemuną, žaliojoje poilsio zonoje biuro viduje. Ir net įsigilinę į užduotis savo darbo vietoje.

Darbuotojams įrengta erdvi ir patogi požeminė automobilių saugykla, jie kasdien gali įsigyti skanių patiekalų valgykloje arba patogiai čia suvalgyti savo atsineštą maistą.

Pastatas suprojektuotas, pastatytas ir eksploatuojamas taip, kad atitiktų aukščiausius energinio naudingumo bei tvarumo standartus. Ir tai taip pat prisideda prie darbuotojų gerovės.

Nepriekaištingą tiekiamo oro kokybę užtikrina išskirtinė vėdinimo sistema su oro sausinimo ir drėkinimo funkcijomis. Tinkamą mikroklimatą palaiko moderni geoterminė šildymo ir vėsinimo sistema TABS – pastatas šildomas per grindis, o vėsinamas per grindis ir lubas. Vasaros metu tinkamą temperatūrą patalpose palaiko išmaniosios lauko žaliuzės, o žiemos metu saulės spindulių srautas reguliuojamas automatinėmis vidinėmis ritininėmis užuolaidomis.

Biodinamiškai efektyvus apšvietimas prisitaiko prie žmogaus biologinių ritmų ir, atitikdamas natūralios šviesos ciklą, sukuria lauko iliuziją. Ant pastato stogų įrengtos saulės jėgainės gaminama energija užtikrina inžinerinių sistemų veiklą, o kaupiamas lietaus vanduo naudojamas sukurtai augalų ekosistemai palaikyti.

Kad vanduo ir drėgmė nepakenktų panaudotoms statybinėms medžiagoms ir pastato konstrukcijoms, ypač daug dėmesio skirta hidroizoliacijai. Viso centrinio „Sanitex“ biuro pastato hidroizoliacija rūpinosi ir sklandų bei kokybišką darbų atlikimą užtikrino 10 metų patirtį šioje srityje sukaupusi UAB „Sanleda“, galinti pasiūlyti šiuo metu vienus geriausių rinkoje hidroizoliacijos sprendimų skirtingoms pastato dalims.

Svarbiausia užduotis – rasti santūrumo balansą

„Dažniausiai užsakovai pageidauja tik dalį biuro naudoti patys, kitas erdves jie palieka nuomininkams. „Sanitex“ vizija buvo kita: pastatas bus skirtas tik įmonės darbuotojams. Kūrėme jį gausiai komandai, kaip bičių avilį – maksimaliai patogų, šiltą ir kokybišką“, – apie architektūrinę pastato idėją pasakoja architektas Gintautas Natkevičius ir pabrėžia, kad šį projektą vertina kaip pamoką, bet ne iššūkį.

Architektai pasiūlė projektuoti aukštesnį pastatą – kad iškilęs virš medžių jis žvelgtų į upės slėnį. Tačiau užsakovas buvo neperkalbamas: nereikia daugiaaukščio, pastatas turi priglusti prie žemės… miške.

„Suprojektavome dviejų aukštų O formos pastatą su uždaru vidiniu kiemu, apželdinamu stogu ir požemine automobilių stovėjimo aikštele. Pirmajame pastato aukšte išdėstėme darbo erdves, antrajame suplanavome vadovo kabinetą, posėdžių salę, didelę gausiai apželdintą erdvę darbuotojų poilsiui ir valgyklą. Kol vyko statybos, vis dar abejojome, ar sklype, kuriame iki projektavimo pradžios neaugo nė vienas medis, pavyks sukurti „biurą miške“, – prisipažįsta G. Natkevičius. – Po pirmųjų kraštovaizdžio projektuotojų bandymų paaiškėjo, kad užsakovas teisus: reikia sodinti ne krūmus, o suaugusius lapuočius, spygliuočius – mišką. Tada ir mes, architektai, visiškai supratome dviaukščio biuro idėją.“

Žemas biuro pastatas tarsi pasislepia suformuotoje žalumoje ir suteikia norimą efektą – darbuotojai nemato pramoninės teritorijos. Žvelgdami pro vitrininius fasado langus, jie jaučiasi dirbantys gamtoje. Netgi antrajame aukšte darbuotojus supa gamta: abipus Nemuno tolumoje žaliuoja slėniai, apačioje šlama miškas, o greta – samanomis, vijokliais, krūmokšniais, pušelėmis ir beržais apželdintas biuro stogas.

Pasak G. Natkevičiaus, šiame projekte nereikėjo demonstruoti architektūros: „Nereikėjo rodyti per daug ir būti visa išmanančiam, nes miške to nereikia. Didžiąja architektūros ir interjero užduotimi tapo subalansuoto santūrumo paieškos.“

Visas pirmojo pastato aukšto darbo zonas su įterptomis tarp jų virtuvėlėmis, spausdinimo erdvėmis, WC patalpomis ir skirtingų dydžių pasitarimų kambariais galima apeiti ratu. Taip ne tik patogiau judėti biure ir dalytis visomis pagalbinėmis funkcijomis – pakitus poreikiams, galima paprastai pertvarkyti darbo erdves, keisti biuro skyrių dydžius ir vietas. Darbo zonos suskaidytos baldais ir augalais.

Nesvarbu, kuria kryptimi darbuotojai eitų, juos visą laiką lydi miškas už lango ir žaluma interjere. Atvirame aliuminio vitrinų biure visi darbuotojai tarsi ant delno, tad lengviau palaikyti darbo tvarką ir efektyvią skirtingų komandų tarpusavio komunikaciją.

Užsakovo pageidavimu interjeras, kaip ir eksterjeras, turėjo neužgožti žalumos, būti neutralus kaip su paveikslais nekonkuruojančios galerijų sienos arba tapti želdinius paryškinančiu fonu. Todėl žiemą, kai dalis medžių už langų numeta lapus, žaluma viduje išryškėja, o vasarą tarsi susilieja su lauko žaluma.

Biure dominuoja atviras betonas ir daug skaidrių šviesą praleidžiančių stiklo atitvarų, kurios derinamos su natūralia ir dažyta baldų bei lubų mediena, su viena kita „Sanitex“ būdingos raudonos spalvos detale, perforuoto metalo intarpais ir itin minkšta kilimine akustine danga. Stengtasi kuo mažiau pastato vidų dekoruoti, apdaila įterpiama tik kaip akcentas, daugiausia eksponuojamos konstrukcijų suformuotos erdvės.

„Kaip lauke, taip ir viduje, svarbiausiu akcentu tapo želdiniai – juos įkomponavome į kuriamus baldus. Vijokliams buvo įrengtos specialios laikančiosios konstrukcijos ir numatytos baldinės sienelės. Erdvės atskirtos atviromis, augalais užpildytomis lentynomis, pagrindinių laiptų šone pasodintas įspūdingas, daugiau kaip šešių metrų ilgio vijoklis, besirangantis per du aukštus. Keliose vietose įspūdžiui sustiprinti pakabinti dideli veidrodžiai, atspindintys augalus“, – pasakoja interjero autorė architektė Agnė Natkevičiūtė.

Vidaus želdiniai tapo labai svarbiu biuro akustinį komfortą gerinančiu elementu. Augalų įvairovė ir kiekis neįprastai didelis, todėl visomis žaliomis erdvėmis lauke ir viduje rūpinasi augalus projektavusi ir juos sodinusi įmonė „Gruta“.

Biuro apšvietimas taip pat santūrus – viduje daug paslėptos šviesos, vyrauja vieningo dizaino metaliniai pakabinami ir prie lubų tvirtinami šviestuvai. Daugiausia dėmesio skirta ne šviestuvų dizainui, o kokybei ir funkcijai. Įdiegta į žmogaus bioritmus (cirkadinį ritmą) orientuota apšvietimo sistema, atkartojanti saulės šviesos spektrą. Papildomai apšviesti ir augalai sklype, aplink pastatą bei ant stogo.

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.
L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

Netipiniam projektui įgyvendinti reikėjo lankstumo  

Išskirtinio administracinio pastato statybų darbus organizavusio generalinio rangovo „Baltijos pašvaistė“ komandos žodžiais, įdomiausi šio objekto sprendiniai susiję su tvarumu ir apželdinimu. Pastatas integruotas į Nemuno pakrantės kraštovaizdį, tarsi paskendęs miške. Lauko erdvėse įrengti fontanai ir upelis, kad darbuotojai girdėtų raminantį tekančio vandens garsą. Pastato apdaila – minimalistinė, netrukdanti atsiskleisti biuro laukinėje gamtoje idėjai.

„Nemenku iššūkiu tapo sprendimas estetinį biuro vaizdą kurti natūraliomis medžiagomis. Didelė svarba buvo teikiama vidaus akustiniams sprendiniams. Pavyzdžiui, pasitarimų kambariai izoliuoti nuo darbo zonų triukšmo, o skambučių centro patalpose įrengta speciali akustinė atitvara, – pasakoja „Baltijos pašvaistės“ statinio statybos vadovas Marius Rickus. – Pastate sumontuotos inovatyvios inžinerinės sistemos, daug dėmesio skirta atsinaujinančių ištek-lių energijai – įrengtas geoterminis šildymas, saulės elektrinė. Vienas iš sudėtingesnių sprendinių – geoterminio šildymo ir šaldymo sistema, integruota į monolitines gelžbetonines perdangas.“

Pastato vitrininiuose languose integruotos išmaniosios žaliuzės, kurios saugo patalpas nuo perkaitimo reaguodamos į saulės intensyvumą, šviesos spindulių kritimo kampą. Įgyvendintas ir išskirtinis sprendimas – apželdintas pastato stogas. Pasirūpinta, kad pastato stogo danga būtų apsaugota nuo augalų šaknų ir kitų galimų veiksnių sukeltų pažeidimų.

Aplinkos apželdinimo rangovais „Baltijos pašvaistės“ pasirinkti aukštos kvalifikacijos specialistai, pasitelkę ilgametę patirtį, puikiai įgyvendino miško aplink pastatą idėją. Mišką iš krūmų ir brandžių medžių jie formavo atsižvelgdami į jų natūralias augimo sąlygas. Žaliajam plotui aplink pastatą prižiūrėti įrengtos kapiliarinė ir lašelinė (sprinklerinė) augalų laistymo sistemos.

„Įgyvendinant nestandartinį ir inovatyvų projektą reikėjo lankstumo. Vyko labai daug pakeitimų, privalėjome greitai į juos reaguoti ir prisitaikyti prie naujų situacijų. Objektą vadinome gyvu organizmu, kuris nuolat tobulėja, – projekto darbų specifiką prisimena Marius Rickus. – Pasitelkę profesionalų komandą, sėkmingai įveikėme iššūkius, dėjome nemažai pastangų, kad objekto terminas nebūtų pratęstas, ir visus darbus atlikome laiku. Tiek užsakovas, tiek mūsų komanda esame patenkinti rezultatu. „Baltijos pašvaistė“ džiaugiasi įgijusi tokios išskirtinės patirties.“  

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.
L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

Nestandartiniai apšvietimo scenarijai

Apšvietimo projektavimo, šviestuvų, jų priedų ir išmaniųjų namų sistemų tiekimo įmonė „Šviesos technologijos“ projektą aprūpino nestandartiniais gaminiais ir sudarė jų veikimo programas. „Šviesos technologijos“ komanda kartu su architektais ir projektuotojais numatė bei išrinko tinkamo dizaino ir galios šviestuvus, juos suprogramavo ir paruošė biuro darbuotojams naudotis.

„Sanitex“ biuro apšvietimo sistema grįsta naujausiomis technologijomis, kurias galima pritaikyti šiuolaikiniams LED šviestuvams. Užsakovo pageidavimu parinkti energiją taupantys, adaptyvūs, prie dienos meto šviesos prisitaikantys šviestuvai. Ryte jie skleidžia šaltą šviesą, o darbo pabaigoje spalva tampa šiltesnė, artimesnė namų apšvietimui.

Visi vidaus šviestuvai valdomi būvio ir šviesos jutikliais. Jų galia nustatoma pagal esamą natūralios šviesos intensyvumą aplinkoje. Tokiu būdu taupoma elektros energija, išlaikomas reikiamas apšvietos lygis darbo zonose. Specialiai „Sanitex“ biuro darbo erdvei gamintojas „Imperial“ pagamino šviestuvų modelius su pageidaujamomis parinktimis, o susirinkimo ir poilsio zonoms – nestandartinio ilgio, per visą patalpų plotį, besitęsiančius šviestuvus.

Pastato teritorijoje taip pat įgyvendinta nestandartinių sprendinių: vidiniam kiemui apšviesti pristatyta per 150 akcentiniųClimar“ šviestuvų, pagal specialų užsakymą pagamintų su RGBW parinktimi. Tokie šviestuvai gali skleisti pageidaujamos spalvos šviesą, o apšvietimo scenarijus lemia fantazija – nuo trispalvės plevenimo valstybinių švenčių dienomis iki lėtai besimainančių spalvų pulsavimo kitomis progomis.

Projekte panaudoti daugiau kaip dešimties „Šviesos technologijų“ atstovaujamų gamintojų šviestuvai – nuo techninio apšvietimo paskirties „Thorn“, „Zumtobel“, „Imperial“ iki interjero apšvietimo srityje besispecializuojančių „Delta Light“, „Arkos light“, „&Tradition“.

Komfortui ir įspūdžiui reikia elektros  

Ilgametę patirtį įvairios paskirties pastatų ir statinių elektros instaliacijos projektavimo ir įrengimo srityje sukaupusi įmonė „Adrelsta“ pastate ir jo teritorijoje atliko visus elektros instaliacijos ir apšvietimo, žaibosaugos įrengimo darbus.

Užsakovai pageidavo, kad žalioji pastato oazė būtų šiuolaikiškai apšviesta. „Adrelstos“ komanda pagal architektų pateiktą projektą įgyvendino atskirus pastato fasado, kiemo, automobilių stovėjimo aikštelės ir terasos apšvietimo sprendinius. Požeminėje automobilių aikštelėje įrengta išmanioji apšvietimo sistema ir keletas elektromobilių įkrovimo stotelių.

Objekte atlikta ir daugiau svarbių darbų: įrengtas 1,2 mW elektros įvadas, įrengta pastato vidaus elektros jėgos instaliacija, sumontuoti šviestuvai, dyzeliniai generatoriai, užtikrinantys elektros energijos tiekimą gaisro atveju ir nutrūkus maitinimui iš pagrindinio įvado. Atlikti paruošiamieji saulės elektrinės įrengimo darbai, elektros instaliacija lauko žaliuzėms ir vidaus ritininėms užuolaidoms, fontanams.

Vienas iš netipinių projekto užduočių – grindinių instaliacinių kanalų projektavimas ir įrengimas elektros jėgos kabelių bei ryšių instaliacijai. Pastate įmonė įrengė taupų autonominį darbo vietų apšvietimą – būvio ir šviesos jutikliais valdomus šviestuvus, kurių šiluminė spalva gali kisti priklausomai nuo dienos meto.

Daugiau kaip prieš 20 metų įkurtos bendrovės „Adrelsta“ patirtis atsiskleidžia kiekviename projekte: darbų metu profesionali komanda klientus stebina aukščiausios kokybės paslaugomis. Išskirtinis dėmesys skiriamas atliekamų darbų kokybei, optimaliam darbų atlikimo terminui ir būdams sumažinti įgyvendinamų projektų kaštus. Dinamiškai dirbanti įmonė klientams teikia reikiamą informaciją ir profesionalias konsultacijas elektros sistemų projektavimo, įrenginių diegimo, modernizavimo bei eksploatavimo klausimais.

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

Įvertinta net teikiamo serviso kokybė

Naujojo „Sanitex“ biuro interjero projektuotojai, rangovai ir projektą kuravusi „Sanitex“ komanda siekė apgalvoti kiekvieną detalę. Neatsitiktinai pasirinkti ir vokišku preciziškumu garsėjančio gamintojo JUNG serijos LS 990 kištukiniai lizdai bei jungikliai.

„Interjere yra nemažai juodų sienų fragmentų, todėl šįkart labiausiai tiko blizgūs juodi šios JUNG serijos gaminiai. Jie sukuria gražų kontrastą pilkšvai dažytoms plokštumoms ir betonui, taip pat dera su šviestuvų detalėmis, metalo fragmentais“, – pasakoja interjero autorė architektė A. Natkevičiūtė.

Bauhauzo dizaino mokyklos stilistikos įkvėptos serijos LS 990 sėkmė rinkoje neblėsta jau daugiau kaip 50 metų. Klasikinis šios serijos jungiklio variantas siauru rėmeliu puikiai dera bet kurioje aplinkoje ir dėl didelės galimų funkcijų įvairovės mielai pasirenkamas įgyvendinant sudėtingas architektūrines bei technines idėjas. Gaminamus daugiaviečius (iki 5 jungčių) rėmelius ant sienos galima montuoti ir vertikaliai, ir horizontaliai, jiems tinka visi LS serijos dangteliai.

Dalis JUNG serijos LS 990 gaminių yra klasikinės formos, tačiau anaiptol nebe vien tradicinių spalvų. Gamintojas siekia, kad aukščiausius kokybės ir saugumo standartus atitinkanti jo produkcija įkvėptų originaliems ir drąsiems kūrybiniams sumanymams. Dėl to populiariausias JUNG modelis LS 990 tapo spalvingos jungiklių serijos „Les Couleurs® LeCorbusier“ pagrindu. Šią seriją sudaro net 63 „Les Couleurs® Le Corbusier“ paletės spalvų gaminiai! Išskirtinė vieno iškiliausių XX a. architektų Le Corbusier sukurtos spalvų sistemos ypatybė – kiekviena iš 63 spalvų yra lengvai suderinama su bet kuria kita šios sistemos spalva.

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

„Suteikti patalpoms norimą atmosferą naudojant tinkamą atspalvių derinį yra tikras menas“, – teigia gamintojas JUNG. Siekiant ypatingo spalvų intensyvumo, kiekvienas serijos „Les Couleurs® Le Corbusier“ jungiklis dažomas rankiniu būdu. Taip gaunamas malonus akiai matinis paviršius.

JUNG, kurdamas savo produktus, galvoja ir apie poveikį, kurį jie daro aplinkai. Gamintojas supranta, kaip svarbu puoselėti esamas ekosistemas ir stabdyti visuotinį atšilimą, todėl renkasi tvarias medžiagas. Viena iš jų duroplastas. Palyginti su termoplastu, duroplastogamybos metu į atmosferą išmetama mažiau CO2, mažiau suvartojama energijos ir vandens. Eksploatavimo ciklo pabaigoje duroplastas gali būti perdirbtas ir panaudotas smulkiu pavidalu – pavyzdžiui, kaip užpildas. Perdirbant ar utilizuojant duroplastą nesusidaro toksinių medžiagų, o irimo metu mikroplastiko.

„Mes JUNG produkciją labai mėgstame – ir dėl teikiamų dizaino galimybių, ir dėl nepriekaištingos kokybės, – sako A. Natkevičiūtė. – „Sanitex“ biuro projekto užsakovai įvertino ir dar vieną pranašumą. Sukaupę didelę nekilnojamojo turto valdymo patirtį, jie puikiai žino, kaip svarbu, kad prietaisai gerai veiktų, o prireikus būtų greitai bei kokybiškai suteiktos jų serviso paslaugos. JUNG kainos ir kokybės bei serviso santykis, užsakovų ir generalinio rangovo skaičiavimais, labai geras.“

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

Preciziškai tikslūs netipiniai baldų sprendiniai

„Šis projektas iš tiesų išskirtinis – ir dėl vietos, ir dėl architektūrinių sprendinių. Bendrovės „Narbutas Lietuva“ komandai čia teko įgyvendinti daugybę nestandartinių sprendimų. Specialiai sukurta recepcija, virtuvės ir maisto išdavimo linija valgykloje, vadovo kabineto baldai, aliumininių profilių lubos su integruotu apšvietimu hole ir didžiuosiuose posėdžių kambariuose, – vardija Laura Šakinė,  „Narbutas Lietuva“ rinkodaros projektų vadovė. – Į lentynas, spinteles ir atitvaras integruoti metaliniai vazonai, juose pasodinti gyvi augalai. Net pasirinkti standartiniai darbo vietų stalai pritaikyti specialiai šiam projektui.“

Darbo vietoms pasirinkti tiesių linijų stalai „NARBUTAS Nova O“ ir jų junginiai su integruotais stalčiais bei akustinėmis pertvaromis. Tamsios šių stalų detalės gražiai dera su interjero spalviniais ir struktūriniais sprendiniais.

Pasitarimų kambariams išrinkti modernaus ir funkcionalaus dizaino stalai NARBUTAS PLANA, sukurti bendradarbiaujant su italų dizaineriais. Prie šių stalų priderintos vokiečių gamintojo kėdės „Interstuhl AIRPAD“ ir elegantiško dizaino lankytojų kėdės NARBUTAS NORTH CAPE.

„Gaminiai turėjo medžiagiškumu ir dizainu organiškai įsilieti į interjerą. Gamindami nestandartinius baldus, preciziškai vertinome kiekvienos detalės kokybę, tikrinome kiekvieną smulkmeną“, – sako L. Šakinė.

Jos įsitikinimu, tokiuose išskirtiniuose projektuose itin svarbu bendradarbiauti ir komunikuoti su architektais bei užsakovu. Iki galo suprasti viziją, įsiklausyti į poreikius ir pasiūlyti baldų sprendinius, kurie ne tik atitiktų visus dizaino lūkesčius, bet ir būtų funkcionalūs bei ilgaamžiai.

„Narbutas Lietuva“ projektų vadovų ir dizainerių komanda itin džiaugiasi šiame projekte rastais ir įgyvendintais sprendimais bei galutiniu rezultatu“, – pabrėžia „Narbutas Lietuva“ rinkodaros projektų vadovė.

Ir stogui, ir higienai – tik aukščiausia kokybė  

Apželdintą pastato stogą saugo pažangi vakuuminė lietaus nuotekų sistema „Geberit Pluvia“. Palyginti su įprastomis savitakinėmis sistemomis, jai įrengti reikia mažiau lietaus nuotekų stovų. Horizontaliems sistemos vamzdynams nereikia nuolydžio, todėl taupoma pastato erdvė. Dar vienas didelis nuotekų sistemos Pluvia“ pranašumas – projektavimo lankstumas ir suderinamumas su kitomis inžinerinėmis sistemomis.

Bendrovė „Geberit“ – Europos santechnikos gaminių rinkos lyderė, tad jos produkcija sumontuota ir biuro WC kambariuose. Sanitariniams mazgams pasirinkti itin aukštos kokybės „Geberit“ potinkiniai WC rėmai „Duofix Sigma“ – bene geriausių techninių specifikacijų gaminys rinkoje: jo vandens sąnaudos atitinka maksimalius BREEAM reikalavimus. Palyginti su kitais panašiais gaminiais, iki 30 proc. vandens sutaupo ir lengvai prižiūrimi WC puodai „iCon“ su technologija Rimfree® (be vidinio apvado): jų pažangi vandens nuleidimo sistema tolygiai paskirsto vandens srovę po vidinį WC puodo paviršių. WC kambariuose sumontuoti ir „Geberit“ pisuarai „Preda“ su integruotu elektroniniu vandens nuleidimo valdymu bei pisuarų atskyrimo sienelėmis. Šie pisuarai yra be vidinio apvado, todėl juos lengva prižiūrėti, o nuplauti pakanka itin mažai – vos 0,5 l vandens.

Grakštūs potinkiniai bekontakčiai praustuvų maišytuvai „Brenta“ vonios kambariuose puikiai dera su skirtingų „Geberit“ vonios kambario kolekcijų praustuvais. Dušo erdvėje įrengti elegantiški dušo latakai „CleanLine“.

Žmonėms su negalia sumontuoti serijos „Selnova Comfort“ gaminiai: WC puodai su technologija Rimfree®, pritaikytais dangčiais bei porankiais ir specialios ergonomikos praustuvai. Vienoje iš vonios erdvių įrengtas aukščiausios klasės itin komfortiškas pakabinamas WC puodas „AquaClean Mera Comfort“, kuriame įdiegta daugybė funkcijų: sėdynės šildymo, blogų kvapų šalinimo per keraminį filtrą, standartinio apiplovimo, moterų intymiosios higienos ir kt.

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.
L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.
L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

Takams ir automobilių aikštelėms prireikė preciziško komandos darbo

Įmonė „Gerbūvio projektai“, jau 13 metų besispecializuojanti asfaltavimo, betonavimo, kelių statybos, trinkelių klojimo ir apželdinimo srityje, darbus išskirtiniame projekte įgyvendino etapais. Įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės su pėsčiųjų takais, atlikti žemės darbai, išklotos skirtingų raštų betono plytelės. Iš viso panaudota iki 3 km rūdinto plieno, gatvės bei vejos bortų, suklota apie 7000 kv. m betoninių trinkelių ir plastikinio korio dangos.

Pasak įmonės vadovo Antano Magrino, kol buvo demontuojama sena automobilių stovėjimo aikštelės danga ir klojamos naujos trinkelės, teko derintis prie tuo pat metu vykstančio elektros tinklų klojimo. Darbai buvo atliekami nedidelėmis zonomis ir vos juos baigus pagrindine automobilių stovėjimo aikštele iškart pradėta naudotis.

„Objektas nebuvo itin sudėtingas, tačiau ieškota sprendimų, kaip darbus vykdyti etapais, kad „Sanitex“ darbuotojams būtų galima naudotis automobilių parkavimo vietomis, – A. Magrinui antrina projektų vadovas Gediminas Švambaris. – Kruopštumo reikalavo visos aikštelės dangų simetrijos išlaikymas. Dėl minimalių nuolydžių įvažiavimo ir išvažiavimo zonoje teko ieškoti sprendimų, kaip papildomai surinkti lietaus vandenį, ir profesionaliai suplanuotus sprendimus įgyvendinti.“

„Visus skirtingų rangovų darbų derinimo klausimus konstruktyviai išsprendėme ir iššūkius įveikėme dėl geros komunikacijos su „Baltijos pašvaiste“ ir projekto užsakovais“, – pabrėžia A. Magrinas.

Automobilių stovėjimo aikštelė išsiskiria ne tik ją supančiais želdynais, bet ir parkavimo vietų ženklinimu skirtingais plytelių raštais. Kai kurių nestandartinio dydžio plytelių klojimas reikalavo išskirtinio „Gerbūvio projektų“ komandos kruopštumo, reikėjo ir mechanizuoto, ir rankų darbo. Preciziškai iškloti vingiuoti takeliai žaliojoje zonoje ir takas, vedantis į biuro pastatą, įrengta papildoma automobilių stovėjimo aikštelė iš plastikinių ažūrinių plytelių.

Sėkmingai atlikusi darbus „Sanitex“ biure, įmonė tęsia bendradarbiavimą su generaliniu rangovu „Baltijos pašvaistė“ ir kituose projektuose.

„Gerbūvio projektų“ komanda per keliolika veiklos metų sukaupė visapusės patirties, reikiamos įvairiems projektams įgyvendinti. Įmonė asfaltuoja gatves, aikšteles, ruošia kelio pagrindus, įrengia LVN dalį, kelio ir vejos bortelius, kloja trinkeles. Vieni iš naujausių projektų – rekonstruojamų BLS („Baltic Logistic Solutions“) sandėliavimo pastatų teritorijos žemės ir gerbūvio, Tauro kalno Vilniuje tvarkymo darbai, Vilniaus oro uosto ir magistralinio kelio A14 Vilnius‒Utena ruožo gerbūvio darbai. Didelis įmonės indėlis ir į sostinės verslo centro „Artery“ kraštovaizdžio sprendinių įrengimą.

L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.
L. Mykolaičio („Sanitex“ archyvo) nuotr.

Aplink pastatą – miško simfonija

„Sanitex“ biuro aplinkos projektas, kuriame gamta ir architektūra susilieja į darnią visumą, tapo unikaliu kraštovaizdžio kūrimo pramoninėje teritorijoje pavyzdžiu. Ši nepaprasta užduotis – įkvėpti pramoninei aplinkai natūralios gamtos gyvybės ir sukurti miško atmosferą – buvo patikėta UAB „Gruta“.

Įmonės profesionalų komanda, remdamasi ekologijos principais, sukūrė įvairius biotipus, suformavo natūralias augalų buveines ir integravo gamtos elementus, kurie užtikrina pastato išorės ir vidaus harmoniją.

Lietuvos ir didžiausiuose Europos medelynuose buvo preciziškai atrinktos įvairių rūšių medžių, krūmų ir žolinių augalų kompozicijos, užtikrinančios bioįvairovę. Kiekvienai augalų grupei sukurtas individualus mikroklimatas, kruopščiai parinktas tinkamas gruntas.

Aplink pastatą dabar žaliuoja net 920 medžių: pušų, klevų, beržų, šermukšnių, eglių, ąžuolų, dekoratyvinių obelaičių ir kt. Net automobilių stovėjimo aikštelė, paprastai traktuojama kaip techninė zona, virto apželdinta erdve. Pastato stogas taip pat tapo miško parko tąsa – čia veši suaugusių medžių ir krūmų oazės bei šilokų kilimai. Biuro interjeras irgi alsuoja gyva gamta – jame įkomponuota apie 2000 kambarinių augalų. Jiems suprojektuotas specialus apšvietimas.

Vienas pagrindinių „Grutos“, kaip įmonės, stiprybės šaltinių – jos įkūrėjų šeimos verslo filosofija, garantuojanti asmenišką ryšį su kiekvienu klientu ir sklandų darbų organizavimą. Įmonės projektų valdymo procesai išsiskiria profesionalumu, dėmesiu detalėms ir lankstumu.

Grutos“ projektų vadovo Gedimino Vainausko teigimu, pelniusi klientų pasitikėjimą ir tapusi inovacijų lydere kraštovaizdžio projektavimo srityje, įmonės komanda deda maksimalias pastangas kiekvienai kliento vizijai įgyvendinti.

OBJEKTAS: administracinis pastatas, Raudondvario pl. 131C, Kaunas

UŽSAKOVAS: UAB „Sanitex“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Baltijos pašvaistė“

ARCHITEKTAI: UAB Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“ – architektai Agnė Natkevičiūtė, Gabija Valiukaitė, Adomas Rimšelis, Gintautas Natkevičius

Narbutas, Geberit, Gerbūvio projektai, TermMax, Šviesos technologijos, JUNG VILNIUS, Baltijos pašvaistė, UAB „Gruta“, Adrelsta


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų