Seimas pritarė strateginio valdymo pertvarkai


Nuo šiol visi esminiai pokyčiai šalyje bus planuojami vadovaujantis nauja strateginio valdymo sistema. Seimas patvirtino naująjį Strateginio valdymo įstatymą bei jį lydinčiųjų teisės aktų paketą. Didžiausias pokytis, kad naujoji valdymo sistema bus taikoma ir savivaldai, skelbia Finansų ministerija. 

Strateginio valdymo pertvarka visi valstybės strateginio planavimo procesai bus susiejami į vientisą sistemą ir užtikrinamos jo sąsajos su biudžetu, t. y. kiekviena sistemos dalis tvariai aprūpinama finansais.

Kaip skelbiama, investicijos bus planuojamos pagal bendrą planavimo tvarką ir nukreipiamos į didžiausią potencialą turinčias valstybės teritorijas. Planavimo sistemos dalyvių dokumentų lentynos taip pat taps gerokai tuštesnės, nes daugiau nei perpus sumažės planavimo dokumentų skaičius (nuo 290 iki maždaug 100 dokumentų).

Planavimo dokumentai bus skirstomi į 3 lygius: strateginio, programavimo ir veiklos lygmens planavimo dokumentus.

„Žengiame į pažangią strateginio valdymo sistemą, kuri būtina norint ne tik suplanuoti, bet ir tikslingiausiu būdu įgyvendinti šalies strateginius pokyčius ir efektyviai vykdyti tęstinę veiklą. Šis pokytis mums, kaip valstybei, yra itin svarbus – naujasis Strateginio valdymo įstatymas leis sklandžiau įgyvendinti strateginius tikslus ir efektyviau panaudoti valstybės lėšas“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Senoji strateginio valdymo sistema nebuvo taikoma vietos savivaldai, Seimui ir jam pavaldžioms įstaigoms, todėl negalėjo būti užtikrintas vienodas ir nuoseklus strateginių tikslų įgyvendinimas šalies mastu.

Seimo narių patvirtinta strateginio valdymo sistema užtikrins tai, kad kiekvienas mokesčių mokėtojų į valstybės biudžetą įmokėtas euras bus išleidžiamas kuo efektyviau maksimalią naudą generuojančioms investicijoms. Šis strateginio valdymo sistemos patobulinimas užtikrins vietą Lietuvai tarp pažangiausias strateginio valdymo sistemas įsidiegusių valstybių.

@Finansų ministerijos nuotr. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų