Septyni žalieji EXPO 2020 pastatai pelnė platininį pasaulinį įvertinimą


Septyni žalieji EXPO 2020 parodos pastatai pelnė platininį pasaulinį įvertinimą. Tvarumo paviljonas, vadinamas „Terra“, „Enoc“ degalinė ir JAE bei Saudo Arabijos paviljonai yra tarp šių septynių struktūrų, pelniusių aukščiausią įvertinimą pagal pasaulinį žaliąjį indeksą.

Viešbutis „Rove“ ir kiti du pastatai, juosiantys Al Wasl kupolą, 360 laipsnių projekcinį ekraną, taip pat gavo aukščiausią įvertinimą pagal „Leadership in Energy and Environmental Design“ arba LEED – plačiai pripažintą sistemą, kuri matuoja sąnaudas taupančią tvarią architektūrą.

Dina Storey, EXPO 2020 tvarumo operacijų direktorė, teigia, kad JAE siekiant 2050 m. grynojo nulinio tikslo, šis įvertinimas padidins žmonių supratimą apie ekologiškos energijos tikslus.

„Šie septyni pastatai yra 33 procentais efektyvesni energijos požiūriu ir apie 50 procentų efektyvesni vandens suvartojimo atžvilgiu“, – sakė ji „The National“.

„Tai, ką mes darome parodoje, yra bandomasis pavyzdys, ką galima padaryti Dubajuje, taip pat JAE ir likusiame regione.“

Iš viso 121 nuolatinis pastatas gavo LEED sertifikatą iš JAV „Green Building Council“ – ne pelno organizacijos, sukūrusios šį reitingą.

Taryba 103 pastatams suteikė auksinį įvertinimą, devyniems buvo suteiktas sidabrinis, o dar du – sertifikuoti.

Toks įvertinimas svarbus, nes 80 procentų parodos statinių pasibaigus EXPO 2020 taps „Display 2020“ – gyvenamojo ir verslo rajono – dalimi.

„Efektyvumas bus puiki vertė nuomininkams ir gali sutaupyti daug pinigų žmonėms, kurie čia gyvens ir dirbs ateityje“, – sakė M. Storey.

Tikslas apima ne tik sertifikatą, bet ir požiūrį į įtaką, siekiant įvertinti struktūros „tvarumo vertę“.

„Tai yra socialinis aspektas, nes žmonės turės geresnes filtravimo sistemas, o tai reiškia, kad oras pastato viduje yra sveikesnis“, – sakė ji.

„Bus vėsiau, kai lauke bus šilta, ir nebus naudojama daug energijos. Visi šie dalykai veikia mane kaip žmogų, kuris gyvens šiame pastate – oras, kuriuo kvėpuoju, komforto lygis, šviesos tarša. Visi šie aspektai yra įtraukti į šį holistinį sertifikatą, kuriame lygties centre iškeliama joje gyvenančio asmens gerovė.“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų