Šeškinės gyventojai kviečiami kurti rajono centro ateities viziją


Kaip galėtų keistis Šeškinės visuomeninis centras, kuriame šiandien įsikūręs Šeškinės ir gėlių turgus, prekybos centras bei kioskai? Vilniaus miesto savivaldybė kviečia miestiečius įsitraukti į šio centro transformacijos vizijos ir veiksmų plano kūrimą. 

 

Vietos bendruomenė ir visi susidomėję gyventojai kviečiami dalyvauti susitikimuose, apklausoje ir kūrybinėse dirbtuvėse. Diskusijų su visuomene tikslas – išsigryninti gyventojų poreikius ir kartu parengti veiksmų planą galimai Šeškinės centro ateičiai.

Visuomenė bus kviečiama įsitraukti įvairiais būdais

Šeškinės gyventojai, vietos verslininkai ir visi miestiečiai, kuriems svarbi Šeškinės visuomeninio centro ateitis, kviečiami aktyviai įsitraukti į įvairaus formato diskusijas. Vienas pirmųjų suplanuotų renginių – spalio 26 d. 17:30 vyksiantis susitikimas ir ekskursija po Šeškinės centrą kartu su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais ir seniūnija. Šio susitikimo metu bus siekiama pamatyti kompleksą vietos gyventojų akimis bei geriau suprasti, koks gyvenimas rajono centre vyksta šiandien. Susitikime taip pat laukiami asmenys su judėjimo negalia ir mamos su vežimėliais, kurie padėtų identifikuoti šiandien kylančius judėjimo iššūkius nagrinėjamoje teritorijoje.

Norintys dalyvauti, kviečiami registruotis: https://forms.gle/qM7zzZthZSUyjnfW9. Atskiri susitikimai suplanuoti su vietos sklypų savininkais ir vietos verslininkais, kurie taip pat kviečiami ir prisijungti prie ekskursijos spalio 26 d.

Gyventojų apklausa papildys susitikimų metu išgirstus poreikius ir gyventojų teikiamus prioritetus erdvės pokyčiams. Lapkričio mėn. planuojamos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu susidomėję gyventojai, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai ir seniūnija kartu kurs Šeškinės centro ateities viziją bei trumpos ir ilgos trukmės veiksmų planą jos įgyvendinimui. Visa informacija apie artimiausius susitikimus ir galimybes dalyvauti bus skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės internetinėje svetainėje, Šeškinės seniūnijos Facebook platformoje ir pačioje seniūnijoje.

Šeškinės centro istorija

Architektų Kęstučio Pempės, Gyčio Ramunio, Giedrės Teresėlės Dindienės ir Gedimino Baravyko suprojektuotas ir 1983 m. atidarytas kompleksas funkcionavo kaip gyvenamojo rajono visuomeninis centras, kuriame vienoje vietoje buvo galima rasti įvairias paslaugas: prekybos centrą, vaikų klubą, polikliniką, kino teatrą ir kita. Centras unikalus savo kompozicija – iš atskirų fragmentų suformuotas kompleksas pasižymi pėsčiųjų takų sistema ir vidine aikšte. Kaip rašo architektas Martynas Mankus, komplekse: „Galima įžvelgti ir postmodernizmui būdingų tradicinių komponavimo priemonių ir istoristinių elementų: prekybos centras savaip interpretuoja Vilniaus senamiesčio kompozicijos bendruosius bruožus: praėjimus-gatves, aikštę su dekoratyviniu baseinu ir bokštu-laikrodžiu. Visi šie elementai – bokštas, tilteliai, galerijos, arkos, įeigos, – siekia susmulkinti ir humanizuoti bendrą mastelį.“

1985 m. centras buvo pripažintas kaip vietinės reikšmės architektūros paminklas. Vis dėlto pastato architektūra nuo to laiko pasikeitė: 2009 m. kovo mėn. nugriuvo išskirtiniu pastato bruožu buvusios galerijos ir jas laikiusios kolonos. Nuo 1993 m. Šeškinės visuomeninis centras įtrauktas į kultūros vertybių registrą (unikalus kodas: 15950), tačiau vertingosios objekto savybės iki šiol nebuvo nustatytos.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų