siauliu komisariatas
„2L architects“ vizual.

Šiauliai turės naują keturių aukštų policijos komisariatą


Trečiadienį pasirašyta sutartis dėl naujo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato projektavimo, statybos ir paslaugų teikimo.

Beveik 5200 kvadratinių metrų ploto pastatui Šiauliuose, Purienų gatvėje, skirtas 1,4 ha ploto sklypas. Jame bus pastatytas 4 aukštų pastatas 245 komisariato darbuotojams, įrengta 270 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Projekto architektūra ir koncepcija: „2L architects“. Projekto valdymas: „Studija 501“.

Privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ antrinė įmonė UAB ,,Investicijų uostas“ kartu su specialiai partnerystės sutarties įgyvendinimui įsteigta UAB ,,Safe community“ ir Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos vakar pasirašė sutartį dėl naujo policijos komisariato Šiauliuose projektavimo, statybos ir paslaugų teikimo.

Viešosios ir privačios partnerystės (VPP) būdu įgyvendinamo projekto vertė – 21,9 mln. eurų.  Privatus subjektas įsipareigoja naują Šiaulių AVPK pastatą pastatyti per 3 metus ir dar 12 metų teikti objekto priežiūros ir eksploatavimo paslaugas, įskaitant valymą,  teritorijos bei sistemų priežiūrą.

siauliu policijos komisariatas

„Policijos departamento įgyvendinamas sisteminis infrastruktūros atnaujinimo procesas pasinaudojant viešosios ir privačios partnerystės modeliu yra bene didžiausia Lietuvos viešojo sektoriaus infrastruktūros atnaujinimo sėkmės istorija pastaraisiais metais.

Efektyvus ir savalaikis projektų įgyvendinimas jau leidžia suvokti ir išmatuoti naudą išaugusių statybos kainų, komunalinių išlaidų bei augančių palūkanų akivaizdoje.

Tikimės, kad naujasis Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas užtikrins reikiamą darbo aplinkos kokybę ir funkcionalumą bei prisidės kuriant saugią aplinką regione”, –­ pažymėjo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

siauliu policijos komisariatas

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, įgyvendinus šį projektą policijos darbuotojai dirbs ir paslaugas gyventojams teiks moderniose ir tinkamai pritaikytose patalpose, atitinkančiose A++ energinę klasę.

Bus efektyviau naudojamos policijai skiriamos lėšos, apie 21 proc. sumažės bendras Šiaulių AVPK naudojamas pastatų ir statinių plotas. Šiuo metu Šiaulių AVPK veiklą vykdo aštuoniuose pastatuose, kurių bendrasis plotas siekia 7,8 tūkst. kv. metrų.

Šiaulių AVPK pastato statyba yra jau 4 VPP projektas, kurį įgyvendina Policijos departamentas. Šiaulių AVPK viešosios infrastruktūros sukūrimo ir viešųjų paslaugų teikimo įgyvendinimo VPP projekto pirkimas buvo paskelbtas 2020 metų lapkritį. Nugalėtojas išrinktas 2022 metų kovo mėnesį.

Pirkimą iki sutarties pasirašymo buvo įgaliota atlikti VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, su kuria Policijos departamentas turi ilgalaikę sėkmingo bendradarbiavimo patirtį tiek rengiant viešosios ir privačios partnerystės projektus, tiek ir juos įgyvendinant.

siauliu policijos komisariatas siauliu policijos komisariatas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų