kauno LEZ
Kauno LEZ.

Siekiant pritraukti naujų investuotojų siūloma plėsti Kauno LEZ


Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo Kauno laisvosios ekonominės zoną (LEZ) padidinti iki 1054 hektarų (ha), prie dabartinės 534 ha teritorijos prijungiant dar 520 ha.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis sako, kad LEZ teritorijos išplėtimu siekiama pritraukti naujų investuotojų. „Pirmas žingsnis yra atstatyti plotą teisiškai, bet akivaizdu, kad žemės greitai surasti nepavyks.

Bus ilgas procesas (…) o pats LEZ indikuoja, kad yra nusiteikęs pritraukti daugiau investuotojų, bet tam, kad jie ateitų, reikia turėti kur juos fiziškai patalpinti, todėl čia ir yra tas žingsnis į priekį, kad ateityje turėtume daugiau potencialios erdvės pritraukti investuotojus – kad investuotojui atėjus, nereikėtų laukti, o iškart steigtųsi“, – sakė viceministras.

Ministerijos iniciatyvą dėl LEZ ploto didinimo dar svarstys Vyriausybė, o vėliau – Seimas.

Šiuo metu Kauno LEZ veikia 53 užsienio bei Lietuvos įmonės, įsikūrusios 179 ha teritorijoje. LEZ valdymo bendrovė naujiems investuotojams gali pasiūlyti įsikurti dar 97 hektaruose.

1054 ha dydžio Kauno LEZ buvo įsteigta 1996 metais priėmus jos veiklą reglamentuojantį įstatymą, tačiau po trejų metų js plotas buvo sumažintas iki 1 tūkst. ha, o 2005 metais – iki 534 ha.

Kauno LEZ teritorija buvo sumažinta atsisakius joje buvusių valstybės miško, pelkės, dujotiekiui bei keliams skirtų ir zonos reikmėms netinkamų plotų, taip pat dėl sudėtingo ir ilgus metus trunkančio privačios žemės paėmimo visuomenės poreikiams.

Kauno LEZ valdytojas yra tarptautinis konsorciumas, kuriam atstovauja Belgijos kompanija „Abcservices“.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų