Šiluvos miestelio laukia permainos – projektuotojai ieško išmanių sprendimų


Sauliaus Remeikos dizaino studija dalyvauja konkurse „Išmanusis miestas 8“ ir jame ketina pateikti Raseinių rajono savivaldybei priklausančio Šiluvos miestelio atnaujinimo viziją.

 

Projektuotojai tiki, kad ateities miestai bus ekologiški, racionalūs ir su minimalizuotais sprendimais.

„Šiandien, žvelgdami į gotikos, baroko ar kitų stilių architektūrą, žiūrime į tai kaip į meną, tačiau suvokiame perteklines detales, kurių beveik nebeatrandame šiandienėje architektūroje. Miesto pokytį padiktuos naujos medžiagos, vis didėjantis išmaniųjų technologijų diegimas buityje, paslaugų sferoje. Pavyzdžiui, išmaniosios liftų sistemos, nebereikia spausti mygtukų įėjus į liftą, naudojamas algoritmas leidžia efektyviau naudotis liftais“, – teigiama S. Remeikos studijos atsakyme.

Studijos atstovus įkvepia noras, kad pasaulis taptų gražesnis, noras sukurti tobuliau nei vakar. „Viena ar kelios originalios mintys gali kilti netikėtai ar svajojant – daug originalių minčių tik nuolat ieškant teisingiausio kelio, kuriant elementus, sudedamąsias dalis, nuoširdžiai dirbant kūrybinį darbą“, – teigia jie.

„Mūsų pasirinktos teritorijos yra tradicinės, atsakančios į tradicines žmonių funkcijas (pavalgyti, pailsėti, susirinkti į renginį). Tai pagrindiniai poreikiai, kuriuos išmaniais gali paversti tik išmanusis maistas ar virtualūs susitikimai“, – pridūrė architektai.

 

Komandą sudaro Saulius Remeika, Tomas Zablockis, Edvinas Makštys ir Ugnė Meigytė.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ir registraciją rasite čia.

ismanusis miestas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų