„Solatube®“ – kodėl?


Šiandien dauguma žmonių yra priversti gyventi be natūralios šviesos. Juk didžiąją dalį savo gyvenimo mes praleidžiame uždarose patalpose (anot mokslininkų, laikas, praleistas tamsiose patalpose, gali siekti net 90 %). Tokio gyvenimo būdo pasekmės – prastas produktyvumas, suprastėjęs regėjimas, galvos skausmas ir migrena, depresija bei kitos sunkios nervinės ligos. Na, o natūralios šviesos teikiami pranašumai akivaizdūs: mokymo ir ugdymo įstaigose vaikai, studentai lengviau susikoncentruoja į užduotis, geriau įsisavina medžiagą; biurų darbuotojai mažiau pavargsta, dirba produktyviau; prekybos vietose taupoma elektros energija, iki 40 % pakyla apyvarta; medicinos įstaigose pacientai patiria mažiau depresijos, trumpėja jų gydymo laikas, reikia mažesnių vaistų dozių.

Šviesa aktyvina smegenų veiklą, todėl, pasak mokslininkų, natūrali šviesa turi įtakos ir „laimės hormonų“, tokių kaip dopaminas, serotoninas, endorfinas, gamybai. Tad gerėja ne tik žmogaus nuotaika, bet ir išvengiama su depresija susijusių ligų.

Vis dėlto, nepaisant natūralios šviesos poreikio bei būtinybės, neretai biuruose ir gyvenamuosiuose namuose siekiama išnaudoti net ir tas patalpas, į kurias dienos šviesos nepatenka. Akivaizdu, kad patalpoje, kurioje nėra langų arba jie maži, dirbtinė šviesa negali tapti alternatyva. Tuomet pasirenkami arba įprasti stoglangiai / švieslangiai, arba inovatyvi sistema, tokia kaip „Solatube®“.

Vamzdinės natūralios šviesos sistemos skiriasi nuo tradicinių sprendimų. Pavyzdžiui, lyginant su stoglangiais, kuriuos įrengiant reikia stiprinti konstrukciją, eksploatacijos metu prižiūrėti, vamzdinės natūralios šviesos sistemos „Solatube®“ yra lengvos ir santykinai mažų matmenų (250, 350, 530, 740 mm skersmens), todėl dažnai laikan

iosios konstrukcijos stiprinti nereikia, taip mažinamos įrengimo išlaidos.

Sistemos turi ir daug kitų pranašumų. Dėl technologijos „Raybender®3000“ kupolo į vamzdį surenkami net ir horizontalieji spinduliai, todėl ryte, vakare, pavasarį ar rudenį, kai saulė žemai, patalpose turime daugiau šviesos. Giedrą, saulėtą dieną šviesa šiek tiek sklaidoma, todėl patalpos apšvie

iamos gerai, o išorės kupolo prižiūrėti nereikia, jis nusiplauna pats.

Naudojant „Solatube®“ galima suformuoti šviesos tunelį – vamzdinę natūralios šviesos sistemą iki 15 m ilgio, nes vamzdžio vidus „Spectralight® Infinity“ atspindi iki 99,7 % šviesos. Lygiai taip pat galima apšviesti ir labai dideles ar aukštas patalpas, pavyzdžiui, lėktuvų priežiūros angarus, stadionus.

Sistemos unikalios tuo, kad leidžia įvertinti apšvietos lygį bet kuriuo metų ir paros laiku pagal ilgametę natūralios fotometrijos statistiką, todėl lengva projektuoti naudojant „BIMobject“.

Be to, svarbu nepamiršti, kad vamzdinės natūralios šviesos sistemos „Solatube®“ turi geras termoizoliacines savybes, o tai labai svarbu žiemą. Sklaidytuvai blokuoja UV spindulius, todėl patalpos neprikaista, daiktai viduje neblunka.

Taip pat šios sistemos padeda vertinant pastatus pagal įvairias (BREEAM, LEED, „WELL Building“ ar kt.) tvarumo sertifikavimo programas. „Solatube®“ turi netgi, atrodo, mums taip tolimą Antiterorizmo sprogdinimo sertifikatą, kuris leidžia naudoti sistemas ir kariniuose objektuose.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų