2014 m. „GaLaBau“ apdovanojimą pelniusi technologija įdiegta ir Lietuvoje

2019 m. lapkričio 25 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Tikrai galite nustebti sužinoję, kokio dydžio technologinė naujovė lemia grindinio judėjimo prevenciją – sutvirtindami grindinį ir neleisdami jo elementams (trinkelėms, plokštėms ar plytelėms) judėti, grindinio ankeriai užtikrina tvirtą ir saugų eksploatacinį grindinį tiek pėstiesiems, tiek transporto priemonėms. Ankerių atradėjas Haroldas Boehnke už šiuos produktus 2014 m. apdovanotas tarptautinės aplinkotvarkos parodos „GaLaBau“ apdovanojimu.

Šie nedideli, bet tvirti elementai yra nepakeičiami intensyvaus eismo gatvėse, posūkiuose, įkalnėse, nuokalnėse, kur nuolat veikiamas transporto priemonių padangų trinties stabdant ar didinant greitį grindinys gali judėti ir tapti nesaugus. Europoje ypač jautriose stabdymo ir greitėjimo apkrovoms vietose, tokiose kaip viešojo transporto stotelės, grindinio ankeriai naudojami itin plačiai. Dabar į tokių miestų gretas įstojo ir Kaunas – jame aplinkotvarkos sprendimų bendrovė „Betono mozaika“ įdiegė moderniausias nuo grindinio poslinkių saugančias priemones.

Ilgalaikis inovatyvių betono gaminių atstovas „Betono mozaika“ atstovauja Vokietijos gamintojui „Romex GmbH“ – būtent šios įmonės grindinio ankeriai skirti ypatingas apkrovas patiriančiai dangai sutvirtinti. Ši technologinė naujiena Lietuvoje pasitelkta pirmą kartą – renovuojant Laisvės alėjos ir Maironio gatvių sankryžą Kaune. Gamintojas šį užsakymą atliko labai preciziškai – ankeriai buvo pagaminti, testuoti ir sertifikuoti Vokietijoje, taip pat Vokietijos projektuotojai parinko geriausius sprendimus konkrečiam projektui. Kaunui buvo pasiūlyta rinktis net iš 42 skirtingų rūšių ankerių, kurie skiriasi dydžiu, funkcija ir panaudojimo galimybėmis.

„Projektui Kaune, atsižvelgiant į transporto judėjimo kryptis bei grindiniui tenkančias apkrovas, buvo pasirinkti dviejų tipų ankeriai, galintys užtikrinti tinkamą grindinio eksploataciją“, – sakė „Romex GmbH“ ankerių projektuotojas H. Boehnke.

Planuojama, kad kiti projektai, kuriuose taip pat bus pritaikyta ši inovatyvi grindinio tvirtinimo technologija, taip pat bus įgyvendinti Kaune jau 2020 metais.

„Šiuo metu suplanuoti projektai, įskaitant kitų sankryžų rekonstrukcijas, naudojant vokiečių įmonės pagamintus ankerius kartu su viskoelastiniu siūlių rišikliu. Bendradarbiaudami su gamintojais, galime architektams, projektuotojams ir klojėjams pasiūlyti naujausius ir moderniausius Europoje taikomus grindinio įrengimo ir eksploatavimo sprendimus“, – sakė bendrovės „Betono mozaika“ generalinis direktorius Romas Venckus.

Betono mozaika“ grindinio klojimo darbams taip pat gali pasiūlyti itin populiarius siūlių užpildus, skaldos bei žvyro rišiklius, remontinius mišinius bei itin paprastus naudoti siūlių rišiklius.

Bendrovės nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!