Alpėse turistai galės apsistoti prabangiuose nameliuose medyje

2019 m. lapkričio 28 d.

Stiklinėmis sieninėmis gyvenamosiomis erdvėmis apjuostos gelsvos medinės konstrukcijos išsiskirs medinių namelių grupėje. Peterio Pichlerio architektų studija suprojektavo tokius pastatus už fantastiškai mažą biudžetą. Kitzbühel mieste, Austrijoje, 60 kv. m namelis iškils už mažiau nei 50 tūkst. eurų.

Namas iškils kaip 7 žvaigždučių viešbučio, kuris statomas mažame Alpių miestelyje, dalis. Italijos studijos pasiūlymu siekiama leisti lankytojams pasinerti į gamtą ir savo ruožtu paskatinti juos atsipalaiduoti, sulėtinti tempą.

„Žmonių ir gamtos ryšys yra pagrindinis šio projekto kriterijus. Tai turėtų sustiprinti žmogaus pojūčius, naudojant paprastas, vietines medžiagas. Erdvinė patirtis gamtoje“, – aiškino Italijos architektūros studijos atstovai.

„Medžio apartamentai“ statomi iš medžio, išdėstyto įstrižaine. Konstrukcinę sistemą sudaro sijos, kertančios įstrižainę. Konstrukcija uždengta dekoratyviniu antruoju medienos juostų sluoksniu, skirtu leisti šviesai patekti į gyvenamąsias erdves, tačiau išlaikyti privatumą.

Tai „sukurs žaismingą šviesos ir šešėlių efektą“, o naktį mėnesiena miško tankmėje atrodys kaip miško žibintai.

Tokių namų iškils vos keli. Jie skirsis dydžiu nuo 60 iki 80 kvadratinių metrų. Į kiekvieną iš jų lankytojai pateks stikliniu liftu, paslėptu konstrukcijose.

Viduje kiekviename iš apartamentų bus vonios kambarys ir miegamasis su įstiklintomis sienomis, kad svečiams būtų vaizdas į mišką ir Alpes, o didesniuose kambariuose taip pat bus svetainė ir sauna. Visų gyvenamųjų patalpų interjeruose dominuos medinės apdailos detalės, papildančios jų išorę ir sukuriančios „šiltą jausmą erdvėse“.

„Peterio Pichlerio architectures” – Milano architektūros ir dizaino studija, kurią įkūrė italų architektas Peteris Pichleris.

Bendrovės vizualizacijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!