Dizaino tendencijos atsiskleidė Londono dizaino bienalėje


Šiandien, rugsėjo 11 dieną, duris atveria Londono dizaino bienalė. Dizaino redaktorius Augustas Povnal (Augusta Pownall) išskyrė labiausiai jo dėmesį patraukusius paviljonus, įskaitant kondensacinę dangą, Tylos namą ir pabėgėlių prieglobstį. Akivaizdu, kad interjerai pateiks politinių sprendimų pavyzdžius.  

Šiemet Londono dizaino bienalėje dalyvauja net 40 šalių – nuo Saudo Arabijos iki Australijos. Bienalės meno vadovas Krisas Turneris (Chrisas Turneris) paskelbė, šių metų bienalės temą – Valstybės emocijos”. Mes gyvename emociškai drąsiu ir politiškai poliarizuotu laiku, o valstybės emocijos, kaip temos pasirinkimas buvo skirtas atspindėti aplinkoje vykstančius procesus. Koks vaidmuo gali sukurti ir(ar) palengvinti gyvenimą chaoso ir nuolatinių pokyčių sąlygomis?” – sakė jis.   

Per šį rakursą, dalyviai stengiasi atsakyti į klausimus apie tvarumą, migraciją, taršą, energiją, miestus ir socialinę lygybę. 

Geras dizainas gali padėti ugdyti bendruomenę, didinti visuotinę gerovę, o daugelis ekspozicijų bienalėje suteikia tokias galimybes”, – sakė K. TurnerisNorėjome išplėsti diskusijas apie estetiką ir vartojimo klausimus, kad galėtume susipažinti su labiau politišku dizainu.” 

Bienalė vyks iki 2018 m. rugsėjo 23 d. O štai ir geriausiųjų trejetukas:  

Iš materijos į materiją” 

 Latvija kviečia ištirti žmonių ir gamtos santykius. Todėl bienalėje pristato kondensacinę sieną, kurią lankytojai gali išpaišyti tiesiog rankomis.  

Antrasis pristatytas objektas – suoliukas, pagamintas iš Latvijoje auginamos medienos. Tiksliau – įvairių medienos rūšių. Kiekvienos rūšies medienos kiekis yra proporcingas medžio paplitimui šalyje. 

Projektą sukūręs Latvijos dizaineris Artūras Analtas (Arthur Analts) pasakojo, kad suaugusieji linkę pradėti piešti labai atsargiai, paliekant nedidelį ženklą. Jie atsipalaiduoja, tik pamatę, kad per kelias minutes palikta žymė išnyksta. Vaikams, atvirkščiai, svarbu save išreikšti dideliais piešiniais.  

Tylos namas 

 Turkijos paviljonas yra kubinė forma, pagaminta iš baltų strypų. Name lankytojai gali atsipalaiduoti ir kalbėtis. Naktį strypai įsižiebia, taigi visa konstrukcija tampa kaip švyturiu, sukeliančiu kitus jausmus. Panašius į kažką lygaus tarp didybės ir susižavėjimo.  

Šio projekto dizaineris Melkanas Guselas (Melkanas Gürselas) sakė, kad architektūroje svarbiausias mastas. Jūs niekada nesijausite jaukiai didelėje ir tuščioje erdvėje, Jūs jausitės jaukiai mažoje struktūroje, kurioje pats būsite didelis.  

Pabėgėlių paviljonas: įkvėpimas per kūrybą 

 Pirmą kartą bienalėje yra erdvė, skirta atstovauti pabėgėliams. Ją įkūrė IKEA Foundation”.  Tai laikinas būstas, suręstas vos iš kelių kartoninių dėžių, kurių viduje – pabėgėlių daiktų kolekcija.

Daugiau apie paviljonus galite rasti čia.   

 

Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų