„FAAB Architektura“ projektuoja vertikalios oazės pastatą Saudo Arabijoje

2020 m. kovo 18 d.

Varšuvoje įsikūrusi „FAAB“ studija sumanė sukurti daugiafunkcinį pastatą, kurio statybos ir eksploatacija atsilieps teigiamai klimatui. Pastate sukurtose oazėse augantys augalai prisidės prie viso rajono oro valymo, pagaminta elektros energija bus tiekiama greta esantiems pastatams. Ir tai tik keli sprendimai. Kaip patys architektai sako, architektūrinės intervencijos prototipu siekiama suteikti žmonėms įrankius, leidžiančius valdyti kintantį klimatą.

Dalyvaudama projektuose Lenkijoje ir visame pasaulyje, „FAAB“ studija sukūrė pastatą, kuris reaguoja į naujo tipo urbanistiką, kur technologijos ir biotechnologijos padės žmonėms „turėti reikiamą ir mėgstamą vietą“. Pastatas atliks daugybę funkcijų, įskaitant mažmeninės prekybos, biurų, viešbučių ir gyvenamąsias patalpas.

Vertikalios žaliosios oazės pastatas yra prototipo struktūra, kuria siekiama prisitaikyti ir pasiekti ekologinius tikslus. Nustatant naujus tvaraus dizaino standartus, pagrindinis projekto tikslas yra „pakeisti aplinką šalia pastato, tuo pačiu įtraukiant pastato gyventojus į pokyčio procesą“. Tikslo bus siekiama tokios priemonėmis kaip „saulės energijos sunaudojimas, pastato energijos poreikio sumažinimas”, taip pat atliekų rūšiavimas ir antrinis panaudojimas.

Kiekvienas iš komponentų yra svarbi visos sistemos dalis.

Architektai pasakoja, kad baltos nepermatomos fasado dalys arba BIPV aktyviosios plokštės ir stiklai yra atsakingi už saulės energijos panaudojimą elektros energijos gamybai. Daugiafunkcinės VOS WCC modulinės plokštės vertikaliuose soduose yra atsakingos už aplinkos pakeitimą šalia pastato. Remiantis tyrimais, augalai buvo atrinkti taip, kad išvalytų orą ir sumažintų triukšmo lygį.

Be to, „žaliasis sluoksnis yra biologinės įvairovės pagrindas, jis padeda išsaugoti rūšis, kurioms gresia išnykimas“. Projekto metu buvo sukurta mobilioji aplikacija, leidžianti išsiaiškinti kiekvieno augalo, esančio sistemoje būseną, turinčią galimybių tobulinti save. Oazė sukurts atlaikyti atšiaurias oro sąlygas, žalias sluoksnis sumažina pastato poreikį šaltesnėms erdvėms iki 66% (Arabijos įlankos regione), o šiluma – 30% (Švedijoje).

Mažmeninė prekyba: 37 744 kv. m

Biuras: 23 792 kv. m

Poilsio zona / SPA / vandens parkas: 5 668 kv. m

Gastronomija: 5 583 kv. m

Viešbutis: 19 758 kv. m

Gyvenamasis plotas: 30 642 kv. m

Stogo parko oazė: 712 kv. m

Bendras pastato aukštis: 220 m

Bendras plotas: 181 975 kv. m

Architektų vizualizacijos

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!