„Išmaniajame mieste“ – LG Electronics šilumos siurblių ir kondicionavimo sistemų patirtis

2022 m. kovo 17 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Architektūros ir urbanistikos konkurso „Išmanusis miestas 8“ dalyviai galės remtis pasaulinių šilumos siurblių bei kondicionavimo sistemų gamybos lyderių LG Electronics patirtimi.

LG Electronics sprendimai veikia visame pasaulyje, taip pat ir Baltijos šalyse. Įrangą tiekiančios ir prižiūrinčios įmonės GLCO pardavimų vadovas Evaldas Kvaraciejus pasakoja, kad LG Electronics gaminama kondicionavimo ir šilumos siurblių produkcija išsiskiria itin aukštais energiniais rodikliais. Įranga pritaikyta veikti atšiauriomis sąlygomis ir efektyviai šildyti patalpas net ir esant -25 laipsnių šalčiui.

„Lietuva, Latvija ir Estija yra priskirtos šiaurės šalių klimato zonai, kartu su Skandinavijos šalimis. Todėl ir reikalavimai šilumos siurblių įrangai yra specifiniai. Įranga privalo patikimai veikti esant atšiauriausioms aplinkos sąlygoms“, – teigia E. Kvaraciejus.

Įgyvendinant „Išmaniojo miesto“ miesto projektus kartu su kitais inžineriniais elementais svarbu integruoti ir šildymo / kondicionavimo įrangą į bendrą pastato valdymo sistemą, suderinti valdymą ir energijos apskaitą, kuri gali būti išskaidoma atskiroms vartotojų grupėms.

„LG Electronics gamintojai yra pasiruošę suderinti ir integruoti šildymo / kondicionavimo sistemų valdymą su skirtingomis pastatų valdymo sistemos PVS. Į tokias vieningas valdymo sistemas gali būti integruojami ir saulės elementai, centrinio, dujinio ar geoterminio šildymo elementai, numatant optimaliausio šilumos šaltinio pasirinkimą esant konkrečioms aplinkos bei patalpų komfortinėms temperatūros ir drėgmės sąlygoms. LG pristato ir tarpinius valdymo elementus: elektronines plokštes bei adapterius, užtikrinančius komunikacinius sprendimus su kitų gamintojų įranga“, – sako E. Kvaraciejus.

Ateities miestai jau kurį laiką siejami ne tik su pažangiomis technologijomis, bet ir darnumu aplinkai bei tvarumu. LG Electronics įrangos tvarumas ir darnumas – esminiai klausimai, į juos kreipiama daug dėmesio.

„LG Electronics gamintojai yra vieni iš šios krypties lyderių, nuolat keičiantys ir adaptuojantys savo produkciją prie besikeičiančių aplinkosauginių ir tvarumo reikalavimų – tuo tikslu yra kuriami nauji įrangos modeliai, veikiantys ekologiškų R410A bei R32 freonų pagrindu. Tai ypač aktualu Europos Sąjungos rinkai, nes ES aplinkosauginiai bei klimato kaitos reikalavimai yra patys griežčiausi pasaulyje.

LG Electronics šildymo / kondiconavimo naudingumo koeficientai (COP ir EER) neretai viršija 1:4, o kartais ir 1:5 vertę, – tai reiškia, kad iš vieno elektros energijos kilovato išgaunama 4 – 5 kW šiluminės energijos, pagal šilumos mainų principą. Tai labai geri rodikliai, nes jie leidžia ženkliai sumažinti elektros energijos sąnaudas šildant ar kondicionuojant patalpas“, – paaiškina GLCO atstovas.

Jis papildo, kad vidiniam pastatų klimato komfortui užtikrinti naudojamos SLC (Smart load control), DSC (Dual sensing control) bei Continous heating technologijos, kurios integruotos į beveik visus LG Electronics gaminius.

SLC technologija (smart load control): VRF sistemos freono garavimo temperatūros galios poreikio pritaikymas pagal esamas lauko / vidaus temperatūras. Aktyvavus, sistema veikia automatiškai. Šios technologijos pagalba užtikrinamas „minkštesnis“ nustatytos temperatūros palaikymas naudojant mažiau elektros energijos.

DSC technologija (dual sensing control): dviguba sistemos darbo kontrolė pagal išorės temperatūrą ir oro drėgmės parametrus. Unikali technologija, kuri valdo išorinius ir vidinius blokus ne tik pagal lauko / vidaus temperatūras, bet ir pagal lauko / vidaus drėgmės parametrus. Esant nedidelei drėgmei lauko blokas vėliau „išeina“ į atsitirpinimo režimą – šildant, o vidiniai blokai vėsinimo režimu gali pereiti į džiovinimo funkciją ir mažinti drėgmę, tuo pačiu vėsinant patalpas. Tokiu būdu naudojama mažiau elektros energijos.

Continous heating (nepertraukiamo šildymo) funkcija: naudojant segmentinį šilumokaitį (blokui veikiant atsitirpinimo režimu). Dviejų dalių lauko bloko šilumokaitis užtikrina nepertraukiamą šildymą žiemos metu, atsitirpinimui nenaudojant pastato vidinės energijos. Atsitirpinimo metu lauko bloko šilumokaičio segmentai atsitirpina skirtingu laiku ir tokiu būdu nenaudojama pastato vidaus šiluminė energija ir neatvėsinamos patalpos.

Įrangos gamybai naudojamos itin kokybiškos medžiagos, o gamintojai stengiasi komplektuoti įrangą naudojant vis daugiau komponentų, perdirbtų iš antrinių žaliavų. Įrangai suteikiama ne trumpesnė nei 5 m. gamintojų garantija.

Projektuojant pastatus, Lietuvoje vis daugiau dėmesio kreipiama į saulės energijos sprendimus, kombinuojant juos su šilumos siurbliais, pasakoja E. Kvaraciejus.

„Ypač gerų rezultatų galima pasiekti kombinuojant fotovoltines saulės baterijas su šilumos siurbliais. Tokiu būdu su santykinai nedideliu saulės baterijų kiekiu galima užtikrinti efektyvų pastatų šildymą bei kondicionavimą, jungiant baterijas į vieną sistemą su LG Electronics šilumos siurbliais bei kondicionieriais. Juk tokiu atveju apie keturis penktadalius pastato šilumos / vėsos poreikių kompensuoja šilumos siurbliai“, – sako pašnekovas.

Jis pasakoja, kad pavyzdžiui Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse maždaug du trečdaliai LIDL parduotuvių veikia su LG Electronics šilumos siurblių įranga. Neretai parduotuvėse pagrindinis šilumos šaltinis yra būtent LG Electronics oras / oras šilumos siurbliai.

„Tai rodo aukštą LG Electronics įrangos patikimumą ir mūsų labai branginamą pasitikėjimą iš vokiškos LIDL kompanijos. Ateityje planuojama, kad į vis daugiau parduotuvių bus integruojamos saulės baterijos, kurios kompleksiškai veikia su šilumos siurbliais“, – sako E. Kvaraciejus.

Trumpa informacija apie GLCO

UAB GLCO – jauna, dinamiška ir greit auganti įmonė pradėjusi savo veiklą 2015m. pradžioje. Pagrindinė veikla – LG Electronics šildymo / kondicionavimo įrangos platinimas, priežiūra bei servisas visose Pabaltijo šalyse. Trečdalis kompanijos darbuotojų dirba įrangos priežiūros bei serviso skyriuje. Įmonės vadovas – Darius Lastauskas.

UAB GLCO biuras įsikūręs Žalgirio g. 90;  biurų pastato patalpose Vilniuje. Galima paminėti, kad visas šis biurų pastato kompleksas taip pat šildomas bei kondicionuojamas LG Electronics įranga.

LG Electronics įranga yra pateikta ir įdiegta į šimtus didelių objektų Baltijos šalyse. Vien 2022m. planuojama dar apie 40 – 50 objektų.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!