Išmanusis miestas 8: Viltė Vasiliauskaitė

2021 m. gruodžio 16 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Konkursas „Išmanusis miestas 8“ įgauna vis didesnį pagreitį ir pradeda konkurso dalyvių pristatymo ciklą. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia, kaip įsivaizduoja ateities miestus. Dešimtoji – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentė Viltė Vasiliauskaitė, pasirinkusi teritoriją šalia Elektrėnų Marių pakrantės.

– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?

– Sunku tiksliai pasakyti, viskas tobulėja kiekvieną dieną, todėl šiandien nedrįsčiau tvirtai konkretizuoti savo svajonių, tačiau tikiuosi, kad ateities miestas bus draugiškas ne tik aplinkiniams, bet ir aplinkai. Galėsime lengviau įkvėpti ir džiaugtis mus supančia tvaria architektūra.

– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

– Išmanus miestas turi būti pritaikytas gyventi ir susisiekti ne tik dabartyje, bet ir žvelgiant į ateities perspektyvą. Patogus ir greitas susisiekimas, saugūs dviračių bei pėsčiųjų takai daro miestą išmanų. Negaliu nepaminėti dar vieno svarbaus, su infrastruktūra susijusio, dalyko – apšvietimo. Tinkamai suprojektavus takų apšvietimą, mano miestas taip pat taptų išmanus.

– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios Jūsų mintys?

– Labiausiai mane įkvepia kurti hobiai – fotografija, tapymas, knygų skaitymas ir kelionės. Tik dėl jų galiu atsipalaiduoti, realizuoti kylančias idėjas ir pasisemti naujų. Idėjos, nepriklausomai nuo vietos, kyla visur, man svarbiausia gera atmosfera ir pozityvumas.

– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį? Į ką lygiuojatės kurdami?

– Vieno savo profesijos autoriteto išskirti negalėčiau, daugelis tinkamai atliktų darbų mane motyvuoja ir skatina tobulėti, tačiau gyvenime mano autoritetas – mano mama. Ji man kaip geriausia draugė, su ja daug keliaujame, stengiamės aplankyti ir pažinti kuo įvairesnę pasaulio architektūrą, mūsų vertybės ir požiūris į gyvenimą sutampa, tad ji yra mano atspirties taškas.

– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

– Elektrėnų teritorija nustebino savo aplinkos įvairove. Šalia miesto centro esančios Elektrėnų marios tapo projekto įkvėpimu. Miestas turi daug galimybių plėstis, pritraukti lankytojus ir, žinoma, tapti išmanus, todėl pasirinkau šį miestą, kad prisidėčiau prie jo vystymo ir kūrybinių idėjų realizavimo.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!