Izraelyje sukurto namo dalis jungia tiltai

2019 m. gegužės 6 d.

Tiltai sujungia dvi Splito namų puses. Izraelio architektų studijos „Pitsou Kedem Architects“ suprojektuotas statinys iškilo gana nykiame Savyono rajone. Dviejų aukštų medinis namas, kurio centre 125 kvadratinių metrų kiemas.

Architektai apibūdina namą, kaip „širdies“ struktūrą. Namas padalintas į dvi atskiras dalis, kurios sujungiamos tiltais. „Šio namo centrinis motyvas yra „nuskendęs“ kiemas“,  – aiškino architektūros studija.

Kiemas dalija daugumą miegamojo erdvių ir gyvenamąjį kambarį. Kambariuose įrengti milžiniški panoraminiai langai. Laiptai veda į žemesnį kiemo lygį, kuris yra apželdintas augalais ir išpiltas žvyru. Išoriškai namo forma yra balta tinkuota dėžutė, su keturių metrų gylyje įrengta ilga terasa.

Skirtingas medinių lentų suformuotas tinklelis padengia ir kartu paslepia visus namo fasado elementus, tarkim, langus, įėjimus. Namo fasade nuolat žaidžia daug šešėlių, sukurtų pasvirusiais profiliais. Šis motyvas tęsiamas visame projekte.

Sienos pusė, nukreipta į kelią, turi panašaus modelio perforacijas. Kiemo viršutiniame aukštyje yra baltų plokščių tinklelis. Viduje šis tinklo sluoksnis sukuria dinamišką namo vaizdą, taip pat šviesos modelį.

Stikliniai langai leidžia sukuri tolimesnį erdvių padalijimą. Gyvenamoje erdvėje pertvaros plokštės modifikuojamos, todėl lengvai leidžia paslėpti/užmaskuoti virtuvę.

Namo gale stumdomasis stiklas leidžia beveik visiškai atidaryti miegamąjį ir gyvenamąją erdvę ir taip abi erdves integruoti į sodą, kuriame įrengtas jaukus baseinas, kurį supa gėlės.

Interjere dominuoja balta spalva. Taip siekiama, kad name būtų kuo daugiau šviesos. Įspūdis dar labiau sustiprinamas su šviesiomis medinėmis detalėmis ir betoninėmis grindimis.

Amit Geron nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!