Prie Elektrėnų planuoja statyti futuristinius namus, pakeltus į 36 metrų aukštį – vieno kaina siekia 1,4 mln. eurų

2022 m. rugpjūčio 2 d.

lrytas.lt.

news@lrytas.lt

„Gyvenimas debesyje“ – taip pristatomas išskirtinis gyvenamųjų namų projektas „Ortus XII“ netoli Elektrėnų. Ir ne veltui, mat namai projektuojami ant kolonų, 36 metrų aukštyje, tad juose puikiai jaustųsi ne tik aukščio nebijantis, bet ir gamtai neabejingas žmogus: pro kambario langus ar iš terasos, supančios kelių šimtų kv. m ploto namą, atsiveriantis pelkių kraštovaizdis išties gniaužia kvapą.

 

Idėją padiktavo patirtis

Projektą Jarmališkėse, Elektrėnų savivaldybėje, plėtoja nuo 2018 metų veikianti bendrovė „Nubes project“, jo kūrėjai ir įgyvendintojai – Mariaus ir Kristinos Marcinų šeima. M. Marcinas, ne vienerius metus besisukantis NT versle, idėjos sumanytojas ir vystytojas, K. Marcinas rūpinasi šio projekto sklaida.

Kaip pasakojo M. Marcinas, vietą būsimajai gyvenvietei rinkosi atsakingai, tačiau galiausiai juos papirko įspūdingas kalvotas reljefas, teritoriją supanti pelkė, tekantis upelis, Pipiriškių piliakalnis, kurį norima paversti patrauklia lankymui vieta, pažintiniai takai, o kaimynystėje – „Sostinių golfo klubas“.

Namų virs medžių viršūnių idėją pozityviai sutiko ir Elektrėnų savivaldybė. Anot pašnekovo, jis varstė skirtingų institucijų duris, išgirdo daugybę „ne“, „negalima“, kol galiausiai Elektrėnuose išgirdo: „taip“.

 

nubes project elektrenai

nubes project elektrenai

 

M. Marcino žodžiais, idėja imtis šių statybų kilo pačiam pagyvenus skirtinguose būstuose: viešbutyje, kotedže, name, bute, apartamentuose, rūsyje, kuriame buvo įrengtos patalpos su pirtimi, baseinu, tačiau be langų.

Galiausiai jam norėjosi gyventi kitaip, atvirai, matyti horizontą, o ne būti uždarytam mažoje „dėžutėje“. Pradėjęs ieškoti namo, nuolat nusivildavo: atrodo, gražus, tačiau nusuktas į vakarus arba šiaurę, todėl nuolat trūksta saulės – ir panašių variantų daugybė. Subūręs komandą jis ėmė svarstyti, kaip suprojektuoti, o vėliau ir pastatyti namus, įspūdingame aukštyje – viskas pavyko. „Ortus XII“ projektas unikalus, jo dizainas patentuotas, tad panašių pastatų daugiau nėra.

 

Turėtų sudominti norinčiuosius kitokio būsto

Iškelti didžiulį tūrį į 36 metrų aukštį – nemenkas iššūkis, teko priimti išties sudėtingų konstrukcinių sprendimų. Namus ateityje sups miškai, mat planuojama dalį teritorijos apsodinti medžiais, tad kolonos atspindės medžių kamienus, o virš jų – tarsi pakibęs dviejų aukštų namo su panoramine terasa tūris.

Ne mažiau sudėtingas sprendimas – liftas. Viena vertus, liftai šachtose montuojami kone kiekviename daugiabutyje, bet šiuo atveju liftas bus sumontuotas atvirame lauke.

 

nubes project elektrenai

nubes project elektrenai

 

„Projektas įnoringas, neeilinis, manau, jis galėtų sudominti šiuolaikiškus žmones, norinčius kažko, kas nauja, nematyta. Tai nėra sodyba, kurią supa didelė teritorija, kuria reikia rūpintis. Čia bursis bendruomenė, kuri turės panašių poreikių, pomėgių“, – mano K. Marcinas.

Pašnekovės manymu, tai tikriausiai nebus pirmasis būstas, labiau poilsio ar antrasis. Projekto plėtotojai orientuojasi į šeimas, namų plotai dideli (350 kv. m, du aukštai, 210 kv. m ploto terasa), suplanavimas patogus šeimų gyvenimui.

Apatiniame pastato aukšte numatytos 2 automobilių statymo vietos su elektrinio transporto įkrovimo stotelėmis, lauke – 3 papildomos vietos ant metalinių segmentų tako. Asmeninei erdvei – hobiui, pramogų ir laisvalaikio inventoriui – numatyta daugiau nei 40 kv. m.

 

nubes project elektrenai

 

Tikslas – suburti bendruomenę

„Ortus XII“ projekto plėtotojams svarbi bendruomenė, tad išankstinės rezervacijos paskelbtos būtent tam, kad pirkėjai patys įsitrauktų į procesą, nuo pat pradžių prisidėtų priimant tam tikrus sprendimus.

Jau yra keletas žmonių, rezervavusių namus: išankstinės rezervacijos mokestis – 60 tūkst. eurų. Atstumai tarp namų maždaug 100 metrų, jų neskirs tvoros. Taip pat bus įrengta metalo segmentų pasivaikščiojimų takų, apžvalgos ir poilsio zonų visiems atvykstantiems. Planuose netgi turizmo ir verslo informacijos centras.

Projektu besidomintys verslininkai šį objektą laiko patraukliu investicijai. Namų kaina šiuo metu siekia 1,4 mln. eurų, gavus statybos leidimą kainos turėtų didėti 35–40 proc. Anot K. Marcinos, projektu domisi norintieji daugiau privatumo, gamtos.

 

nubes project elektrenai

 

Anot M. Marcino, kone pagrindinė užduotis komandai buvo, kad projektas būtų įgyvendinamas, o ne atsidurtų stalčiuje, neliktų tik idėja: „Buvo priimti realūs, apčiuopiami sprendimai, kuriuos įmanoma realizuoti. Nupiešti vizualizacijų galima įvairių, tačiau labai svarbu, kad tai būtų įgyvendinama.“

Surenkamosios konstrukcijos, kurios vadinamos statybų ateitimi, pasirinktos neatsitiktinai, o rūpinantis tvarumu. Projekto plėtotojams norėjosi pastato, statant kurį būtų kuo mažiau atliekų.

Pastato konstrukcijos ir laikančiosios kolonos lengvai transportuojamos ir surenkamos pasirinktoje vietoje. Konstrukcijos montuojamos ant polinių pamatų, tad nepažeidžiama natūrali žemės paviršiaus paklotė. Vidaus ir išorės apdailos detalės – jau pagaminti fragmentai, kurie montuojami statybos metu.

Daugiau nei 440 kv. m ploto saulės energijos moduliai bus integruoti į pastato stogą. Pagaminta energija bus naudojama pastato elektros įrenginiams veikti ir teritorijai apšviesti.

Kaip juokavo M. Marcinas, daugybė statytojų giriasi vaikų žaidimų aikštelėmis ar poilsio zonomis, o jis – būsimąja sraigtasparnių nusileidimo aikštele. Šalia – „Sostinių golfo klubas“, ne vienas jo klientas pageidautų galimybės nusileisti sraigtasparniu. Šia aikštele galės naudotis visi gyventojai, priimti svečius, verslo partnerius. Patogu ir lankytojams. Privačių sraigtasparnio aikštelių poreikis didelis – šią nišą ir norima užpildyti.

 

nubes project elektrenai

nubes project elektrenai

nubes project elektrenai

nubes project elektrenai

nubes project elektrenai

 

Teksto autorė: Kristina Buidovaitė

www.lrytas.lt

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!