SEB banko būstinė prie Neries: atvira gamtai ir visuomenei


Nuotr. Laimonas Ciūnys

 

PAVADINIMAS: SEB administracinis pastatas
ADRESAS: Konstitucijos pr. 24, Vilnius
STATYTOJAS: UAB „NT taškas“, UAB „Lords LB Asset Management“
ARCHITEKTAI: „AKG“, architektas Remigijus Bimba
INTERJERO ARCHITEKTAI: „Do Architects“, Gilma Teodora Gylytė
Generalinis RANGOVAS: UAB „Veikmės statyba“
Statinio techninė priežiūra: UAB ,,Contestus”.
BENDRAS PLOTAS: 12,9 tūkst. kv. m
ENERGINĖ KLASĖ: A+
AUKŠTŲ SKAIČIUS: 7
POŽEMINIAI AUKŠTAI: 2
STATYBOS DARBŲ PRADŽIA: 2018 m.
STATYBOS DARBŲ PABAIGA: 2020 m.


SEB bankas po 20 metų veiklos sostinės Gedimino prospekte savo būstinę ir visus Vilniuje veikiančius padalinius iki šių metų vasaros pabaigos perkels į investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo ką tik baigtą statyti modernų biurų pastatą dešiniajame Neries krante, sostinės Konstitucijos prospekte Nr. 24. Beje, naujasis banko adresas gražiai sutampa su LR Konstitucijos 24 straipsniu, kuriame teigiama: „Žmogaus būstas neliečiamas“.

SEB banko administracijos darbuotojai jau kraustosi iš 1900 m. statyto Vilniaus senamiesčio pastato į naują centrinę būstinę Konstitucijos prospekte. Netoliese įsikūrę ir kiti didžiausi šalyje veikiantys bankai: „Swedbank“, „Luminor“ ir „Danske Bank“ Lietuvos padaliniai.

Moderniu fasadu spindintis naujasis SEB pastatas atrodo tarsi dviejų korpusų, bet viduje šie du jo tūriai – tarsi kūnais neperskiriamai suaugę Siamo dvyniai: tai vienas ir vientisas statinys, į kurį galima patekti ir iš Konstitucijos prospekto, ir iš Upės gatvės. Abu šiuos įėjimus jungia per du aukštus besitęsiantis unikalaus įspūdingo dydžio amfiteatras, atskleidžiantis pastato koncepciją, sujungiantis gatves.

Modernios architektūros pastate, iškilusiame tarp Nacionalinės dailės galerijos ir daugiafunkcio centro „Forum Palace“, dirbs banko administracija, čia perkeliamas ir Savanorių prospekte veikęs Inovacijų centras bei kiti banko padaliniai, taip pat bus įkurtas didžiausias ir inovatyviausias privačių bei verslo klientų konsultavimo centras. Dalis naujojo pastato bus atvira visuomenei.

„Naujoji SEB būstinė suformuoja savotišką vidinę, tik pėstiesiems skirtą Vilniaus miesto gatvę, sujungiančią Upės gatvę su Konstitucijos prospektu, kuria galės naudotis visi vilniečiai – tiesiog ja praeiti, užsukti į čia įsikūrusį restoraną, pasimėgauti pastate įrengtomis žaliosiomis erdvėmis ar, žinoma, pasitarti finansų klausimais naujame SEB banko Klientų konsultavimo centre, dalyvauti viename ar kitame banko renginyje. Visuomenei yra visiškai atviras daugiau negu penktadalis pastato“, – sako Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorius. Pastate įrengtos konferencijų salės, restoranas ir kelios kavinės, o lengvai transformuojamas erdves galima pritaikyti ir renginiams ar paskaitoms.

Bankininkystė keičiasi, taigi SEB bankas persikelia į skandinavišką darbo aplinką, kurioje bus sukurtos skirtingos darbo erdvės komandiniam ir individualiam darbui bei įvairiems darbuotojų poreikiams. Priklausomai nuo atliekamos veiklos darbuotojai galės susirasti tinkamiausią vietą veiklai: įprastą darbo vietą atviroje erdvėje, šalia atriumo, bendradarbiavimo erdvėje, susitikimų kambariuose, terasoje ar nedidelėje patalpoje – kambarys kambaryje (angl. room in a room). Nedidelių darbui pritaikytų patalpų iš viso yra 93. Jas kūrė austrų gamintojas „Bene Group“ ir Lenkijos bendrovė „Mikomax“. Kambario kambaryje sprendiniai bus įrengti ir Klientų konsultavimo centre. Iš viso sukurta 840 standartinių ir 440 nestandartinių darbo vietų, kuriose dirbs 1,1 tūkst. banko darbuotojų. Visas pastato interjeras buvo kuriamas taip, kad pasikeitus poreikiams galėtų būti perplanuojamas ar transformuojamas.

SEB banko patalpų interjerą kūrusios studijos „Do Architects“ partnerė architektė Gilma Teodora Gylytė yra sakiusi, kad įrengiant banko interjerą buvo siekta naudoti kuo daugiau natūralių medžiagų – tai medinės grindys, mediniai porankiai ir medinės laiptų pakopos, stiklinės pertvaros su medžio rėmu, bei natūralus akmuo – granitas.

„Vienas svarbiausių aspektų kuriant šį pastatą yra jo ekologiškumas, siekiant daryti kuo mažesnę tiesioginę įtaką klimato kaitai, naudoti kuo mažiau energijos. Tam pritaikyti inovatyvūs, šiuolaikiniai inžineriniai sprendimai. Pastatas suprojektuotas, pastatytas ir bus eksploatuojamas taip, kad atitiktų aukščiausią tarptautinį BREEAM pastatų standartą (angl. BREEAM Outstanding)“, – sako A. Čičelis.

Naujoji SEB banko būstinė užima 12,9 tūkst. kv. m plotą ir yra 21 m aukščio. A klasės verslo centrą pastatė statybų bendrovė „Veikmės statyba“. Pagal architektų viziją, įrengtas dviejų lygių stogas. Ant vieno iš jų sumontuota saulės jėgainė. Pastate įrengta išskirtinė vėdinimo sistema, sudaryta iš mažų vėdinimo sistemų, kurios valdomos atsižvelgiant į patalpose esančių žmonių skaičių, čia veikia moderni oro ir vandens šildymo bei šaldymo sistema, leidžianti taupyti energiją, o biodinamiškai efektyvus apšvietimas prisitaiko prie žmogaus biologinių ritmų ir atitinka natūralios šviesos ciklą.

 

Pastatas leidžiasi į upės slėnį

Naujosios SEB būstinės administracinį pastatą projektavusios UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ vadovas, architektas Remigijus Bimba pasakoja, kad pagrindiniai veiksniai, padiktavę dviejų tūrių pastato kompoziciją, buvo du. Pirmiausia tai lėmė susiformavęs reljefas, staiga žemėjantis nuo Konstitucijos prospekto Neries link, ir senasis upės vagos šlaitas. Tad pastatas laiptuotai leidžiasi žemyn į upės slėnį. Antras svarbus veiksnys architektams buvo Konstitucijos prospekto ir Upės gatvės kryptys. Viršutinis pastato tūris urbanistiškai lygiagretus Konstitucijos prospektui ir išlaiko perimetrinį šios gatvės užstatymą, o žemesnis – paralelinis Upės gatvei. Kaip teigia architektas, dviejų tūrių pastato kompozicija, laiptavimas pabrėžia reljefą bei gatvių paraleles ir suteikia pačiam pastatui dinamiškumo.

Vadovaujantis Vilniaus miesto bendruoju planu, nulemtas pastato aukštingumas. „Reikėjo sukurti pastato plastiką, tūrio proporcijas ir kompoziciją, kuri organiškai sutaptų su reljefu ir savo gabaritais koreliuotų su aplinkiniais pastatais“, – sako R. Bimba. Pasak architekto, užsakovo pageidaujamas pastato plotas, kurį apribojo sklypo parametrai, lėmė pastato gabaritus. Aukštų plotui ir gyliui, kurį reikėjo funkcionaliai išnaudoti, buvo suprojektuoti atrijai per visus pastato aukštus. Aplink juos išdėstytoms patalpoms užtikrinamas natūralus apšvietimas iš abiejų ilgųjų kraštinių. Sukurta bendra vidinė erdvė.

R. Bimba atkreipia dėmesį, kad visas biurų pastatas yra 5 aukštų, bet atrijai viduje yra paradoksaliai skirtingi: iš išorės matomas 5 aukštų namas, bet viduje didžiajame statinyje atrijus yra 7 aukštų, o žemesnėje pastato dalyje – 5 aukštų, bet vizualiai jie susikerta viename lygyje.

Vidaus struktūros projektinius sprendinius lėmė reljefas. Pastato viršutinės dalies apatiniai aukštai įsigilina į šlaitą, todėl architektams teko ten numatyti pagalbines ir technines patalpas. Įėjimas į pastatą suprojektuotas žemesnėje pastato dalyje, reprezentacinėje Upės gatvės pusėje – iš čia patenkama į vidų šlaito apačioje. Visos darbo patalpos išdėstytos kylant aukštyn į šlaitą.

Kaip teigia architektas R. Bimba, „tokioje vietoje, su tokia pastato tūrio koncepcija būtų nusikaltimas neįrengti terasos“. Nuo jos matosi upė ir jos slėnis.

Unikalus pastato dvigubo stiklo vitrinų fasadas turi kelias funkcijas ir „slepia“ dvigubą apsaugos sistemą – garso ir automatinę šviesos kontrolės sistemą. Pasak architekto, išorinis viengubo stiklo fasadas apsaugo patalpas nuo tiesioginių saulės spindulių, palaikydamas komfortišką klimatą viduje. Tarp fasadų vykstanti natūrali ventiliacija neleidžia perkaisti vidinėms vitrinoms. Vėdinimo ortakiai integruoti į pastato fasadą už dekoro elementų, tose vietose, kur jis skaidomas horizontaliai, siekiant vizualiai sumažinti jo aukštį. Antroji dvigubo fasado funkcija – apsaugoti vidaus patalpas nuo gatvių triukšmo. Išorinės viengubo stiklo vitrinos perima triukšmo vibraciją.

Pasak architekto, derinant techninius ir estetinius sprendimus, pagrindinė užduotis buvo išvengti inžinerinių įrenginių ant stogo, kuris matomas nuo daugelio kairiojo Neries upės kranto vietų. Todėl patalpos vėdinimo įrangai buvo numatytos kiekviename aukšte.

Maksimaliai išdidinus kolonų tarpatramius, automobilių aikštelės perdangose susidarė itin didelės pradūrimo jėgos, o šiose zonose pasitelkta „Peikko PSB“ praspaudimo armavimo sistema leido išlaikyti efektyvų perdangos storį.

 

Statybų kokybės garantija – protingas projektų valdymas ir patirtis

UAB „Veikmės statyba“ – SEB naujojo administracinio pastato statybų generalinė rangovė, atsakinga už statybos ir projekto valdymą bei visus statybos darbus, savo veikloje vadovaujasi protingos statybos principu, kuris apima gerą projekto valdymą, naudojamus inovatyvius sprendimus bei gebėjimą įgyvendinti išskirtines architektų idėjas.

Daugiau kaip 80 generalinės statybų rangos objektų įgyvendinusios bendrovės direktorius Mantas Bagdonavičius sako, kadangi SEB administracinis pastatas suprojektuotas ir pastatytas taip, kad atitiktų aukščiausią tarptautinį BREEAM pastatų standartą, todėl visas statybų procesas buvo organizuojamas laikantis pagrindinių BREEAM nuostatų: naudotos itin kokybiškos, ekologiškos medžiagos, taikyti pažangūs sprendimai, darantys kuo mažesnį poveikį aplinkai.

Projektas išsiskyrė ir didele apimtimi: buvo etapų, kai vienu metu statybų aikštelėje dirbo 350 žmonių dviem pamainomis. Iš viso projekte dalyvavo apie 60 rangovų.

„Vienu metu įprastai valdome 4–6 generalinės rangos projektus, tad sukaupta patirtis ir mūsų naudojama vidinė projektų valdymo sistema, paruošta PMBOK projektų valdymo standarto pagrindu bei papildyta kitų vadybinių praktikų principais ir elementais, leidžia mums užtikrinti dažnai itin ambicingus užsakovo lūkesčius. Pavyzdžiui, valdydami projektus naudojame laiko ir veiklų stebėsenos bei prioretizavimo projekte sistemos CCPM (angl. Critical Chain Project Management) principus, su užsakovu ir rangovais turime bendrą projekto planavimo bei kontrolės mechanizmą, organizuojame kasdienius susirinkimus artimiausiems darbams planuoti ir problemoms analizuoti“, – pasakoja M. Bagdonavičius.

Inovatyvūs sprendimai šiame projekte pradėti nuo pamatų – „Veikmės statyba“, atsižvelgdama į pastato vietą 10 m žemiau upės lygio ir geologinius tyrimus, pasiūlė įrengti ne įprastas gręžtinių polių, o diafragmines pamatų sienas, kurios įrengiamos panaudojant greiferinę grunto kasimo sistemą. Šis modernizuotas ir pirmą kartą dabartinėse Lietuvos statybose panaudotas metodas leido apsisaugoti nuo vandens pratekėjimo statybų metu, saugiau ir greičiau dirbti aukšto gruntinio vandens zonoje bei sutaupė apie keturis mėnesius statybų laiko, o ateityje palengvins pastato eksploataciją. Sėkmingai iššūkį išsprendusiai bendrovei naujų metodų taikymas nėra naujiena: pagal pastato vietą ir paskirtį, architektų viziją ir užsakovų norus visada ieškoma geriausių sprendimų, naujoves derinant su laiko patikrintais metodais.

M. Bagdonavičius džiaugiasi besiformuojančia praktika, kai užsakovai patiki generaliniam rangovui ne tik statybų valdymą ir statybos darbus, bet įtraukia ir į projektavimo procesą bei atsižvelgia į generalinio rangovo rekomendacijas.

Įtempto gelžbetonio konstrukcijų šalininkė ir ekspertė – bendrovė „Veikmės statyba“ šiame objekte jas taip pat naudojo. Tai leido atsisakyti kapitelių, suploninti konstrukcijas ir visapusiškai išnaudoti pastato aukščius architektūriniams sprendimams įgyvendinti: funkcionaliai ir estetiškai pastatyti du didžiulius atrijus, amfiteatrą, 8 m konsolę virš naujai įrengtos gatvės ir tinkamai įmontuoti bei paslėpti inžinerines sistemas.

Įmonės vadovo teigimu, puikų galutinį rezultatą lėmė vienodas kokybės supratimas, bendra vizija bei motyvuojantis komandinis darbas su užsakovu ir architektais. „Bendras viso projekto tikslas buvo jauki ir funkcionali SEB darbuotojų darbo vieta, draugiškas aplinkai statinys, pastatytas sutartu terminu ir biudžetu, tad pagrindinis uždavinys mums buvo kokybės ir projekto suvaldymas“, – sako M. Bagdonavičius ir neabejoja, kad pastatas bus įvertintas aukščiausiu BREEAM standartu.

 

Svarbi kiekviena projekto detalė

UAB „Contestus“ šiame svarbiame objekte buvo pasirinkta atlikti statinio techninę priežiūrą. Rinkoje 15 metų dirbanti, prie daugiau nei 70 statybos projektų valdymo bei nekilnojamojo turto objektų plėtros visoje Lietuvoje prisidėjusi įmonė teigia, kad, nepaisant aukštų kokybės reikalavimų ir trumpo statybos laiko, visi SEB administracinio pastato statybos darbai vyko pagal planą, laikantis grafiko ir suderintų terminų. Visi statybos proceso dalyviai skyrė daug dėmesio pastatui keliamiems aukštiems akustiniams ir komforto reikalavimams įgyvendinti. Tai buvo vieni pagrindinių užsakovo keliamų reikalavimų pastatui.

Tarp itin svarbių konstrukcinių sprendimų, kuriems skirta daug dėmesio, nurodomas kokybiškas pastato pamatų įrengimas. „Šis projektas Lietuvoje yra išskirtinis kuriame įrengta diafragminė pamatų siena, naudojant greiferinę grunto kasimo mašiną, ir šie darbai buvo sėkmingai atlikti“, – informavo UAB „Contestus“.

Taip pat sėkmingai įgyvendintas sudėtingas pastato konsolės įrengimas virš važiuojamosios gatvės dalies, kurio įrengimui buvo naudojamas metalinis konsolinis rėmas.

SEB administraciniam pastatui siekiama gauti aukščiausią BREEAM outstanding įvertinimą, kuris patvirtina, kad pastatas atitinka aukščiausius energijos vartojimo efektyvumo ir tvarumo standartus nuo projektavimo sprendinių iki jų įgyvendinimo statybos proceso metu. Pastatui statyti parinktos ir naudotos aukščiausios kokybės medžiagos, atitinkančios BREEAM standarto reikalavimus.

Objekto statybos metu tam itin daug dėmesio skyrė tiek interjero dizaineriai, tiek ir užsakovas bei SEB bankas. Buvo laikomasi ne tik interjero koncepcijos, bet taip pat atsižvelgta ir į medžiagų tvarumą bei ekologiškumą.

UAB „Contestus“ komandos požiūriu, vykdant SEB pastato statinio techninę priežiūrą, kiekvienas sprendinys, kiekviena projekto detalė buvo savaip svarbi, todėl priežiūrai atlikti prireikė daug dėmesio, žinių bei patirties, taip pat remtasi gerąja statybos darbų praktika.

 

Akustika ir estetika

„Entransa“ pastate įrengė visiškai su siena susiliejančias duris – staktos paslėptos, varčios idealiai sutampa su sienos plokštuma. Šios durys yra akustinės bei padengtos natūralia medžio apdaila.

 

Modernios šiuolaikiško biuro erdvės

Įrengiant darbo erdves buvo bendradarbiaujama su 10 skirtingų Lietuvos ir užsienio baldų gamintojų. Kiekvieną erdvę, priklausomai nuo jos paskirties, įrengė skirtingi gamintojai, pasirinkti atsižvelgiant į tai, kurioje srityje specializuojasi ir gali pasiūlyti geriausiai užsakovo poreikį atitinkančius sprendimus.

Naujajame SEB banko administraciniame pastate bendrovė „Narbutas Lietuva“ kūrė posėdžių ir pasitarimų erdves, amfiteatrą, virtuvės bei kavinės erdves ir beveik 800 darbo vietų. Visi reguliuojamo aukščio darbo stalų stalviršiai yra su besiūlėmis briaunomis, kurios laminuotos lazeriu ir išsiskiria dideliu atsparumu įvairiems įbrėžimams bei dažnam valymui. Siekiant sukurti maksimaliai komfortišką ir produktyvią darbo aplinką, taip pat įrengtos pertvaros ir panaudotos vokiečių gamintojo „Interstuhl“ ergonominės kėdės „Movy“. Šioms kėdėms būdingas lengvumas ir estetiškumas, o jų dizaino akcentas – porankiai, išaugę iš nugaros atlošo ir maloniai apgaubiantys sėdintįjį. Kėdės „Movy“ turi sinchroninį mechanizmą, kuris idealiai prisitaiko prie kiekvieno darbuotojo kūno formų ir leidžia nevaržomai judėti dirbant. „Interstuhl“ šioms kėdėms suteikia net 10 metų garantiją.

Darbo vietose naudojami standartiniai baldai, o likusiose bendrosiose erdvėse ir pasitarimų kambariuose įgyvendinti nestandartiniai sprendimai. Gaminant posėdžių stalus, spintas, priimamojo ir amfiteatro baldus, taip pat virtuvės, barų ir kavinės sprendimus, atsižvelgta į klientų poreikius ir architektų siūlymus. Todėl naudotos tik natūralios medžiagos: betonas, fibrobetono plokštės, plienas ir faneruotė.

 

Unikalūs apšvietimo sprendimai

UAB „Gaudrė“ patikėtas vienas svarbiausių erdvės nuotaikos kūrimo aspektų – apšvietimas. Kaip pasakojo įmonės architektas, apšvietimo projektavimo padalinio vadovas Gabrielius Vizgirda, pasiūlyta inovatyvi, į žmogaus poreikius orientuota apšvietimo koncepcija, atitinkanti natūralų šviesos kitimą gamtoje.

Natūralios šviesos kiekis, spektras ir trukmė dienos metu kinta, todėl šiuos procesus kuo toliau, tuo daugiau visame pasaulyje bandoma atkartoti naudojant dirbtinį apšvietimą uždarose erdvėse. Tai didina darbuotojų darbingumą, o svarbiausia – natūrali šviesa reguliuoja mūsų vidinį laikrodį, taigi tiesiogiai veikia žmogaus savijautą – kūno temperatūrą, mieguistumą, aktyvumą, darbingumą ir psichinę būseną, kuri taip pat kinta visą parą. Vidinis laikrodis per hormoninius mechanizmus reguliuoja nemažai mūsų organizmo procesų, vykstančių cikliškai, o jo sutrikimai gali lemti sunkias ligas.

Bendradarbiaujant su architektais, SEB administraciniame pastate projektuojami apšvietimo sprendiniai turėjo būti derinami su interjero sprendiniais. Projektavimo užduotyje buvo numatyta naudoti tik šiuolaikiškiausius, patvarius šviestuvus, šviesos šaltinius ir centralizuotą apšvietimo valdymą. Apšvietimo projektas buvo parengtas vadovaujantis LR galiojančiomis higienos normomis ir standartais HN 98: 2000, LST EN 12464: 2002, LST EN 1838: 2003. Techniniai parametrai ir vertės atitinka griežtus BREEAM reikalavimus.

Pagal „Gaudrės“ pasiūlytą apšvietimo koncepciją, darbo zonose nuspręsta naudoti kintamo spektro šviesos diodų (LED) šviestuvus, kurių kintamos spalvinės temperatūros diapazonas 2 700 K – 6 000 K. Bendrosiose zonose naudojami fiksuoti 3 000 K spektro šviestuvai. Šviesa automatiškai įjungiama pagal būvio arba judesio jutiklių signalus, šviestuvus priskiriant jutikliams programiniu būdu. Būvio jutikliai darbo vietose gali jungti ir reguliuoti šviesą. Dirbtinio apšvietimo lygiai automatiškai reguliuojami, atsižvelgiant į natūralios šviesos poreikį patalpoje. Reguliuojant šviestuvą, atsižvelgiama į darbo vietos atstumą nuo lango (papildomi BREEAM balai). Baziniai apšvietimo lygiai gali būti nustatyti konkrečiai užduočiai ar darbo vietai, t. y. suprogramuojami kiekvienam šviestuvui atskirai. Pasikeitus naudojimo paskirčiai, apšvietos lygiai gali būti derinami iš naujo.

Šviestuvai SEB patalpoms buvo gaminami pagal unikalų projektą, specifinių techninių parametrų ir matmenų. Šiuolaikiški šviestuvai, pagaminti UAB „Gaudrė“, ir jų aukšti techniniai parametrai bei efektyvus valdymas leido sukurti maksimalų vizualinį komfortą. G. Vizgirda pabrėžia, kad kintančio spektro apšvietimas tokio dydžio administraciniame pastate yra pirmasis UAB „Gaudrė“ projektas. Be to, tai, ko gero, vienintelis toks projektas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

 

Pirmasis toks ekranas Baltijos šalyse

Vos įžengus į naująjį SEB pastatą, dėmesį patraukia didžiulis šviesos diodų (LED) ekranas. Įspūdingos raiškos, vientisas ekranas turi sujungimą 90 laipsnių kampu. Šis ekranas – UAB Biznio mašinų kompanijos (BMK) specialistų pasiūlytas sprendimas.

„Ekrano technologinis išskirtinumas – didelė raiška ir padengimas specialia epoksidine danga, kuri leidžia jo neslėpti po apsauginiu stiklu ir apsaugo nuo mechaninių pažeidimų. Norint ekranus sujungti 90 laipsnių kampu, minimaliu atstumu naudotos plonesnės ir sudėtingesnės elektroninės plokštės, leidžiančios didžiąją dalį šilumos išspinduliuoti per ekrano priekinę pusę, – pasakoja BMK atstovas Vilius Čeledinas. – Svarbu ir tai, kad naudojami diodai labai mažyčiai: tarpai tarp jų centrų vos 1,5 mm. Standartiniai jų kontaktai pagaminti iš vario, tačiau jie dažnai oksiduojasi, tad diodai nustoja veikti. Norint pagerinti ekrano patvarumą ir kokybę, pasirinkti auksiniai kontaktai, skirti specialiai didelės raiškos ekranams.“

Pasak V. Čeledino, būtent šiam sprendimui pasirinkti „full black“ tipo šviestukai su tamsesniu paviršiumi. Tokia technologija užtikrina didesnį kontrastą, tad pagerėja vizualinės ekrano savybės, išgaunama tamsesnė spalva. Įspūdingiausia, kad šis ekranas rodo net 8K raiška, o vaizdas susijungia be tarpų. Prieš sumontuodami didįjį ekraną, BMK specialistai kartu su klientais keliavo į Amsterdame vykusią parodą ISE 2020. Jos metu buvo aptariami technologiniai niuansai su pačiu gamintoju. Įdomu tai, kad gamintojo ekranai parodoje buvo nominuoti kaip patys moderniausi technologine prasme.

„Jau kurį laiką „Siemens“ arenos vidinis ekranas buvo pats didžiausias Lietuvoje pagal taškų skaičių: jame LED juosta turėjo 1,2 mln. taškų, – sako V. Čeledinas. – Ekranas SEB pastate turi beveik 8,294 mln. taškų. Oficialiai galima teigti, kad tai didžiausias mūsų projektas pagal šį kriterijų. Baltijos šalyse tokio dydžio vientiso LED ekrano pagal taškų skaičių daugiau nėra.“ Beje, šis ekranas nėra vienintelis netradicinis sprendimas, kurį BMK pasiūlė ir įdiegė SEB administraciniame pastate. Atrijaus erdvėje sumontuotas didžiulis 7,5 x 4 m LED ekranas, kuris šiuo metu yra didžiausias Lietuvos verslo centruose.

Atrijaus erdvei įgarsinti buvo pasirinkta „Beam steering“ technologijos garso sistema, kuri Lietuvoje atsirado neseniai ir dar mažai žinoma. Tokį sistemos pasirinkimą lėmė kliento poreikis lokalizuoti garso sklidimą atviroje amfiteatrinėje erdvėje. BMK specialistai buvo atsakingi ir už bendrą pastato foninio įgarsinimo bei centralizuotą vaizdo perdavimo sistemą. Signalų perdavimas paremtas „Dante“ ir „AV over IP“ technologijomis, kurios užtikrina paprastą ir patikimą garso bei vaizdo signalų perdavimą IP tinklais. Tai suteikia ypač plačias valdymo, konfigūravimo ir neribotas plėtros ar sujungimo galimybes.

 

Unikalus žaliosios energetikos projektas

UAB GLCO naujam pastatui tiekė „LG Electronics“ šilumos siurblius „oras–vanduo“. Buvo sumontuota 18 komplektų tokių šilumos siurblių, kurių kiekvieno individuali galia – 28 kW, o bendra instaliuotoji galia viršija 500 kW. Šie siurbliai naudojami karštam vandeniui ruošti, patalpoms šildyti ir vėsinti per vandenines šalčio sijas bei vėdinimo įrenginius.

„Pagal užsakovo keliamus reikalavimus įgyvendintas projektas ypač gerai atspindi žaliosios energetikos tendencijas visoje Europos Sąjungoje. Ateityje tokių projektų sparčiai daugės, nes Lietuva yra prisiėmusi tarptautinius įsipareigojimus dėl žaliosios energijos plėtros“, – sako GLCO direktorius Darius Lastauskas.

Jis teigia, kad pagal patiektos ir instaliuotos įrangos struktūrą šis SEB administraciniame pastate įgyvendintas projektas yra unikalus sprendimas ir vienas pirmųjų tokių Lietuvoje.

LG šilumos siurbliai „oras–vanduo“ tiekia šaltą arbą karštą vandenį į vėdinimo įrenginių šilumokaičius. Šie šilumos siurbliai efektyviai veikia iki –25 °C lauko temperatūros šildymo režimu, nes naudojami itin efektyvūs VRF tipo „LG Electronics“ šilumos siurblių blokai.

Šie įrenginiai atitinka aukštą A+ energinę klasę ir palaiko vienus aukščiausių energinio efektyvumo koeficientų (EER ir COP) visoje šilumos siurblių rinkoje.

Kadangi kompanija „LG Electronics“, kaip ir keletas kitų gamintojų, efektyvius šilumos siurblius gamina tik iki 28 kW galios, didžiausias iššūkis buvo sujungti ir valdyti 18 atskirų sistemų „oras–vanduo“, kad būtų patenkinti viso pastato vėsinimo ir šildymo poreikiai, tuo pačiu metu tiekiant energiją per skirtingus vidaus įrenginius. D. Lastauskas teigia, kad šią užduotį sėkmingai įgyvendino inžinerinė bendrovė „Caverion Lietuva“. Vos pradėjus eksploatuoti pastato šildymo ir vėsinimo sistemas, jau pastebimas ženklus energijos taupymas, palyginti su kitais pastatais ir kito tipo sistemomis.

„Tikimės, kad inžineriniai sprendimai ir „LG Electronics“ įrangos efektyvumas ateityje paskatins daugybę užsakovų bei NT projektų vystytojų pasekti šiuo pavyzdžiu ir panašių projektų Lietuvoje sparčiai daugės“, – teigia D. Lastauskas. Visai įrangai buvo suteikta penkerių metų gamintojo garantija.

 

Rodiklių analizavimo galimybė padidina pastato efektyvumą

Bendra pastato valdymo sistema užtikrina ne tik patogesnį, bet ir daug efektyvesnį objekto eksploatavimą. SEB administraciniame pastate sumontuota įmonės „Schneider Electric“ pastatų valdymo sistema „EcoStruxure Building“. Ši sistema dirba atvirais komunikacijos protokolais, todėl buvo paprasta integruoti ir suderinti ne tik „Schneider Electric“ laisvai programuojamus valdiklius bei jutiklius, bet ir kitų gamintojų įrangą bei automatizuotas sistemas.

„Visas pastato valdymas yra automatizuotas. Įdiegta „EcoStruxure Building“ sistema yra tarsi pastato smegenys – ji leidžia valdyti visas pastato vėdinimo, vėsinimo, šildymo, kondicionavimo technologijas ir stebi CO2, drėgmės, temperatūros, energijos suvartojimo parametrus, pagal kuriuos maksimaliai palaiko komfortišką ir kokybišką mikroklimatą. Tinkamas šviežio oro, drėgmės, temperatūros santykis padeda sumažinti darbuotojų sergamumą, padidinti darbo našumą ir darbuotojų bei klientų pasitenkinimą. Kartu efektyviai naudojant turimus energetinius ir sisteminius resursus“, – pasakoja „Schneider Electric“ atstovas Šarūnas Miknevičius.

Kodėl verta kaupti informaciją apie sunaudotas elektros, šilumos energijos sąnaudas? Prisijungus prie debesų kompiuterija paremtų analitinių programų, galima gauti ataskaitas apie parametrų nukrypimus, įrangos nusidėvėjimus bei potencialius gedimus dar prieš jiems atsitinkant, taip išvengiant padidėjusių išlaidų ar didelių nuostolių.

Tarptautinės energijos valdymo kompanijos „Schneider Electric“ siūlomi technologiniai sprendimai jau ne vienus metus garsėja savo kokybe bei efektyvumu.

 

Išskirtinė kokybė nuo pirmo žingsnio

Vos tik užsiminus apie banko interjerą, dažniausiai pradedama galvoti apie itin aukštus standartus. Pasak UAB „Ogrinda“ pardavimų vadybininko Mariaus Šilausko, šis stereotipas iš tiesų yra teisingas: įmonė įrengdama pastato grindų dangą ypatingą dėmesį teikė ir medžiagų, ir darbų kokybei.

Grindų dangai buvo kelti trys pagrindiniai reikalavimai: kokybė, darbo laiko sąnaudos ir kaina. Atsižvelgiant į šiuos kriterijus, ieškota optimalių sprendimų. Nuolatos komunikuojant su užsakovais bei dizaineriais, juos rasti pavyko gana operatyviai. Papildomų laiko sąnaudų prireikė pasiruošimo darbams, ypač renkant kiliminės dangos spalvą, o įrengimas truko apie keturis mėnesius. „Rinkdami produktus atsižvelgėme į didelius žmonių srautus pastate bei paprastą grindų dangų priežiūrą, – sako M. Šilauskas. – Mums svarbu, kad produktai kuo ilgiau išlaikytų nepriekaištingą išvaizdą net ir po ilgo naudojimo.“

Šiame projekte buvo naudotos parketlentės „Meister Lindura“, kurios išsiskiria atsparumu trinčiai ir įspaudams dėl gamybos proceso metu naudojamos specialios technologijos. Parketlentės paviršius dengiamas 100 % natūraliais produktais: smulkiu medžio pluoštu, medžio dulkėmis, mineraliniais komponentais bei kitais priedais. Tai viena natūraliausių parketlenčių rūšių, šiuo metu esančių rinkoje. Svarbu ir tai, kad jos atitinka BFL degumo reikalavimus. Pastate įrengta daugiau nei 3 tūkst. kv. m parketo.

SEB administraciniame pastate taip pat naudota „Desso“ kiliminių plytelių danga. Šis prekių ženklas žinomas jau 85 metus ir išsiskiria spalvų bei dizaino įvairove.

Dalis pastato grindų išklota ir „Ege“ kilimine danga. Ji ypač tinka šiuolaikinėje biuro aplinkoje ne tik dėl puikių eksploatacinių savybių, bet ir dėl estetinio vaizdo. Be to, danga lengvai montuojama ir keičiama, nes sveria mažiau nei įprasta. Visame pastate išklota daugiau nei 6 tūkst. kv. m kiliminės dangos.

Atrasti sprendimus pastatui, kuriam keliami išskirtinai aukšti reikalavimai, nėra lengva, tačiau, pasak M. Šilausko, įmonė „Ogrinda“ džiaugiasi dirbdama su tokiais užsakovais, kurie leidžia tobulėti profesinėje srityje.

„Ogrinda“ rinkoje žinoma jau beveik 25 metus. Įmonė sėkmingai dirba apdailos medžiagų tiekėja, yra sukaupusi didelę patirtį, atsirinkusi patikimiausius partnerius, nuolatos seka dizaino tendencijas. „Ogrinda“ yra oficiali kilimų „Ege“, parketo „Meister Lindura“, plytelių „Porcelanosa“ bei „Mirage“ atstovė Lietuvoje.

 

Tvarūs stogo lietaus nuotekų ir vonios kambario sprendimai

SEB banko pastatą sudaro du tūriai ir viename jų buvo itin nedaug vietos po stogu įrengti visoms komunikacijoms, taip pat ir lietaus nuotekų sistemai. Situaciją padėjo išspręsti „Geberit Pluvia“ sistemos galimybė ją tvirtinti be bėgelio, leidusi sutaupyti erdvės ir neriboti architektų sumanymų. Ši vakuuminė lietaus nuotekų sistema veiksmingai ir patikimai šalina vandenį nuo stogo net itin smarkių liūčių metu. Palyginti su savitakine pastato lietaus nuotekų sistema, vakuuminei sistemai reikia daug mažiau vamzdynų ir erdvės, jos montavimas ir eksploatavimas yra ekonomiškesnis.

Vidaus patalpose panaudoti „Geberit Duofix“ potinkiniai elementai WC puodams, pisuarams bei sieniniams maišytuvams yra itin patikimos ir dešimtmečius sėkmingai naudojamos sistemos, atitinkančios griežčiausius statybų standartus. „Geberit Duofix“ suteikia daugybę galimybių patalpų dizaino sprendimams, o pačiai produkcijai suteikiama 10 metų garantija.

Projekte įrengti dušo latakai „CleanLine“ yra populiarūs ne tik dėl nesenstančių dizaino linijų, bet ir dėl kitų pranašumų: gaminio ilgis pritaikomas pagal patalpos plotį, o gamykloje sumontuota hidroizoliacinė membrana užtikrina 100 % sandarumą. Dėl inovatyvių technologijų šį gaminį itin lengva įrengti ir prižiūrėti.

Šiuolaikiško ir universalaus dizaino „Geberit iCon“ vonios kambario kolekcija suteikia visišką laisvę specialistams, kuriantiems interjerą. Vidinio apvado neturintys pakabinami „Rimfree“ WC puodai yra itin lengvai valomi ir draugiški aplinkai: higieniškai nuplaunami 4/2 l režimu, priežiūrai nereikia naudoti cheminių valymo priemonių.

Viešosiose erdvėse labai svarbu užtikrinti, kad pisuarų sistema veiktų saugiai ir patikimai, todėl visos „Geberit“ pisuarų valdymo sistemos užtikrina aukštą funkcionalumo lygį. Pisuarai „Preda“ yra nepriekaištingos išvaizdos, bekraščiai, tik 0,5 l vandens pakanka, kad pisuaras būtų efektyviai ir higieniškai nuplautas – tai užtikrina aukščiausių BREEAM sertifikato reikalavimų atitikimą. Dar vienas šių gaminių pranašumas – lengva viso pisuaro, valdymo bloko ir sifono priežiūra, vykdoma neišmontavus gaminio, tad taupomas ir laikas, ir resursai.

Elegantiškų į sieną montuojamų jutiklinių praustuvų „Piave“ maišytuvus galima suprogramuoti vandens taupymo režimu ir jie yra ergonomiški plaunant rankas intensyviai lankomuose objektuose. „Geberit“ maišytuvai gali veikti nuo elektros tinklo (230 V), nuo baterijos ir autonominio maitinimo būdu, kai naudojamas generatoriaus blokas. Šiame projekte pasirinktas maitinimo šaltinis – elektros tinklo energija, o tokiu atveju priežiūra yra minimali.

Įrengti „Geberit“ vandens WC nuleidimo mygtukai „Sigma 20“ – tai šiuolaikinių tendencijų grakščiai apvalios formos. Mygtukai pagaminti iš aukščiausios kokybės nerūdijančiojo plieno. Mygtukai ypač lengvai valomi, patvarūs, higieniški, o jų dizainas laikui nepavaldus.

Žmonėms su negalia skirtose patalpose visa įranga yra sumontuota pagal tokiems vonios kambariams taikomus reikalavimus. Specialus WC rėmas „Duofix“ bei visi keramikos gaminiai yra specialių matmenų, itin ergonomiški. Papildomai primontuoti nerūdijančio plieno, tačiau estetiškai įsiliejantys į aplinką porankiai, kurie palengvina buvimą vonios kambaryje.

 

Patogūs ir elegantiški virtuvės sprendimai

Kiekviename SEB administracinio pastato aukšte sukurtos bendrosios erdvės, kur darbuotojai gali bendrauti ir gerti kavą. Čia balduose įmontuotos „Franke“ nerūdijančiojo plieno korpuso „Box“ modelio virtuvės plautuvės, atitinkančios aukščiausius patvarumo standartus ir puikiai atrodančios.

Nerūdijantysis plienas paprastai naudojamas virtuvėje, nes iš šios medžiagos pagamintos plautuvės yra higieniškos, patvarios, ilgalaikės ir jas lengva valyti. „Franke“ virtuvės yra itin pažangios: plautuvės, maišytuvai, kaitlentės, orkaitės ir garų rinktuvai yra preciziškai suderinti. 1911 m. Šveicarijoje įkurtos įmonės „Franke“ vertybės yra tiksli technologija ir tradiciniai gamybos metodai.

Storasluoksnis „Franke“ nerūdijantis plienas yra atsparus karščiui, neturi porų, yra higieniškas ir jį lengva valyti. Ši aukštos kokybės medžiaga plautuvėms suteikia patrauklumo ir atsparumo dėmėms, rūdims bei korozijai. Didelės plautuvės pagamintos iš vientiso tinkamo storio metalo lakšto, yra suvirintos, o dėl poliravimo technologijos jos ilgiau išlieka blizgios.

Norint pailginti „Franke“ produktų eksploatavimo trukmę ir neleisti kauptis nešvarumams bei kalkių nuosėdoms, tereikia nuvalyti plautuvę ir stalviršį drėgna šluoste bei muiluotu vandeniu, nenaudojant baliklių ar kitų rūgštinių valiklių.

„Franke“ nerūdijantįjį plieną sudaro 70 % perdirbtų medžiagų ir jį beveik visą galima perdirbti.

 

Pergolė ant banko stogo – nekasdienis reiškinys

UAB „Dextera“ ant naujojo SEB pastato stogo terasos pasiūlė įrengti PRIME pergolę. Ši bioklimatinė pergolė išsiskiria tuo, kad yra patvari ir ilgalaikė, o jos stogas sumontuotas iš „SmartRoof“ lamelių, leidžiančių reguliuoti šviesos srautą pagal naudotojo pageidavimus.

Bendrovės „Dextera“ atstovai sako, kad svarbi yra kiekviena pergolės, kaip pavėsinės, detalė. Kokybiškos pergolės išsiskiria patvarumu, dydžiu, patraukliu dizainu ir išmaniais sprendimais. Pergolių konstrukcija yra lengvesnė nei tradicinės pavėsinės, o jos medžiagos turi būti pakankamai lengvos ir apdorotos, kad šiek tiek praleistų saulės spindulius, tačiau apsaugotų nuo pavojingos UV spinduliuotės. Pergolių konstrukcija gaminama iš aplinką tausojančių, perdirbamų medžiagų, tokių kaip aliuminis, tačiau tai nemažina statinio patvarumo. Funkcionalus įrenginys yra specialiai paruoštas naudoti įvairiomis lauko sąlygomis. Aukštos kokybės milteliniais dažais padengta pergolė yra ilgalaikiškumo ir inovacijų derinys.

PRIME pergolėje integruota lietaus surinkimo sistema, dėl kurios lietaus vanduo specialiais latakais surenkamas ir pašalinamas per konstrukcijos atramose esančius cilindrus.

Kadangi pergolė sumontuota SEB banko poilsio erdvėje, labai svarbus jos pranašumas yra akustinės savybės. Ji užpildyta poliuretano putų sluoksniu, todėl tai sumažina triukšmo lygį lyjant lietui. Kai pergolėje įrengiama slankioji šoninių stiklų sistema, poliuretano užpildas prisideda ir prie šilumos nuostolių sumažinimo vėsiuoju metų laiku.

Pasaulyje pergolės pripažįstamos kaip architektūrinis kūrinys, praplečiantis poilsio erdves ir prisidedantis prie statinio koncepcijos įgyvendinimo. Lietuvoje šis produktas atranda savo nišą ir komercinėse, ir privačiose erdvėse. Verslo objektuose pergolės padeda sukurti išskirtinę poilsio erdvę, atlieka reprezentacinę funkciją. „Tikime, kad ir ši „Dextera“ pergolė SEB darbuotojams ar svečiams leis kasdien mėgautis gaiviu poilsiu gryname ore“, – sako komercijos direktorius Mantas Visockas.Projekte buvo keliami aukšti gaminio kokybės ir kvalifikuoto montavimo reikalavimai. Viziją pavyko sėkmingai įgyvendinti: konstrukcija pritaikyta specialiems SEB pastato reikalavimams, o pergolė tikrai prisidės prie pastate dirbančių žmonių kokybiško poilsio.

Kiekviena pergolė yra individuali, atitinkanti kliento poreikius ir lūkesčius, tai kaskart individualiai pritaikomas išskirtinis sprendimas. Iš esmės pergolių galimybės yra beribės – nuo terasos praplėtimo individualiame name iki vasaros sezono pailginimo restoranuose arba poilsio erdvių sukūrimo verslo centruose. Pergolėms galima pritaikyti tokių šiuolaikiškų sprendimų kaip šviesos diodų (LED) apšvietimas, slankioji stiklų sistema, terasiniai šildytuvai, šoninis uždengimas specialiais fasado ritininių užuolaidų sprendimais ir visiškas automatinis valdymas.

Pergolės įrengimas yra kompleksinė paslauga, apimanti visą darbų ciklą, pradedant konsultavimu, projektavimu, gamyba ir baigiant pačios pergolės sumontavimu. Tačiau pergolės įrengimas 21 metro aukštyje, ant penkių aukštų pastato stogo tikrai nėra kasdienis reiškinys ir tai, bendrovės „Dextera“ vertinimu, sudaro šio projekto išskirtinumą.

 

Gyvi medžiai, krūmai ir gėlės nuteikia pozityviai

Vos įžengus į banko kompleksą, į akis krinta dideli gyvi medžiai ir daugybė įvairių augalų aplink pastatą, stogo terasoje ir pastato viduje – iš viso pasodinta apie 2,5 tūkst. lauko ir vidaus augalų. Juos sodino, o vėliau ir tinkamą priežiūrą užtikrins UAB „Frezijų puokštė“.

Bedrovės direktorė Živilė Kristutienė atskleidžia, kokie medžiai, krūmai, daugiametės gėlės ir varpiniai augalai sodinti lauke. Tai amerikinės Lamarko medlievos, svyruoklinės vyšnios (Prunus yedoensis), purpuriniai gluosniai (Gracilis), Vanhuto lanksvos ir jazminai (Philadelphus Snowbelle). Patalpose buvo sodinami kambariniai augalai, kurių natūrali augavietė yra vidutinių platumų klimato juostoje. Banke suvešėjo aglaonemos, filodendrai, dracenos, kalatėjos, monsteros, pilėjos, fitonijos ir nemažai kitokių rūšių augalų.

Įspūdingi patalpose pasodinti gyvi Bucida genties medžiai (Bucida buceras), kurie pasirinkti trijų skirtingų aukščių: 350, 400, 550 cm. Šiems augalams yra 15–20 metų ir per penkis aukštus kylančiame atrijuje jiems tikrai užtenka erdvės vešėti.

Ž. Kristutienė teigia, kad dėl augalų buvo konsultuojamasi su 30 metų patirtį turinčia Vokietijos įmone, kuri specializuojasi fitodizaino srityje ir dirba su viešosiomis erdvėmis. Buvo parinktos tinkamiausios norimų augalų veislės, kurios tinka augti patalpose, įvertinus vietos mikroklimatą. Vidaus augalai buvo atrinkti iš įvairių pasaulio šalių – jie atgabenti į Lietuvą iš Vokietijos, JAV (Floridos) ir Malaizijos.

Lauko augalus atrinko ir atvežė ilgamečiai įmonės „Frezijų puokštė“ partneriai, augintojai iš Olandijos. Dalis daugiamečių augalų tiekti Lietuvos augintojų. Pasodinti augalai bus formuojami, išgaunant norimą augalo aukštį, nes natūraliai augalai dar augtų.

Tokio dydžio augalų atvežimas nebuvo paprastas, o vienas didesnių iššūkių buvo ne tik didelių, bet ir sunkių medžių įgabenimas į verslo centrą, bet ypač – didžiųjų medžių užnešimas į amfiteatro zonas. Ilgametė įmonės patirtis leido sėkmingai įveikti iškilusius iššūkius įrengiant žaliąsias zonas ir lauke, ir vidaus patalpose.

Pasak pašnekovės, augalus labai svarbu ne tik tinkamai pasodinti, bet ir prižiūrėti, nes jiems reikalingas specialus mikroklimatas, o šiuolaikiniuose biuruose dėl kondicionierių dažnai oras būna sausas, tad ne tik džiovina augalus, bet ir yra puiki terpė veistis kenkėjams. Siekdama užtikrinti augalų gerovę, juos sodinusi įmonė pati juos prižiūrės. Bus drėkinami augalų lapai, nes patalpose nėra reikalingo oro drėgnumo, kuris užtikrintų puikią augalų savijautą. Siekiant tinkamos dirvos drėgmės, užsakovui buvo pasiūlyta ir įrengta lašelinė laistymo sistema amfiteatro zonose. Tai padės augalams geriau jaustis ir tinkamai apsirūpinti vandeniu, nes įrengtos ventiliacijos amfiteatre greičiau išgarina žemę.

„Augalai atlieka ne tik vizualinę funkciją, puošia aplinką, bet ir teikia naudos. Visų pirma jie gerina orą ir sutraukia dulkes, taip pat pagamina nemažai deguonies, iš oro sugeria kenksmingąsias medžiagas. Jie išsiskiria ypatinga energetika ir teigiamai veikia žmogaus emocinę būklę, padeda atgauti jėgas, veikia raminamai ir suteikia pozityvumo“, – sako Ž. Kristutienė.

 

Švari ir tvarkinga aplinka

SEB administraciniam pastatui statyti ir įrengti panaudotos aukščiausios kokybės medžiagos ir priemonės. Labai svarbu pastatą tvarkyti profesionaliai ir tinkamai, kad paviršiai nebūtų gadinami ir ilgai džiugintų. SEB bankas nuolatinio tvarkymo paslaugai naujose patalpose teikti konkurso būdu pasirinko pažįstamą partnerę, pajėgią profesionaliai ir patikimai teikti šią paslaugą – UAB „Vitaresta“, su kuria bendradarbiauja nuo 2015 metų.

Profesionalios paskirties įrangą bei naujausias technologijas valymo ir vadybos procese naudojanti „Vitaresta“ visus paviršius pastate eksploatuos pagal granito, kiliminės dangos, medinių grindų, baldų ir kitų paviršių medžiagų gamintojų pateiktas rekomendacijas. Bendrovė, kurioje dirbantys per 1 tūkst. darbuotojų tvarko įvairių dydžių objektus, SEB banko centrinę būstinę vertina kaip didelį objektą.

„Džiaugiamės priimdami naujus iššūkius. Esame inovatyvi ir šiuolaikiška įmonė, nuolat diegianti naujoves valymo paslaugų srityje. Vertindami objekto architektūrą, dangų įvairovę ir priežiūrai keliamus reikalavimus, naudosime naujausias technologijas ir priemones – tam jau esame pasiruošę“, – teigia įmonės pardavimų vadovas Povilas Gecevičius.

Bankui persikeliant į naujas patalpas, prireiks intensyvesnių valymo paslaugų ir itin operatyvaus budinčių valytojų reagavimo, nes patalpų užteršimas intensyvesnis, o neretai jose dar dirba įvairūs meistrai. Pasibaigus kraustymosi etapui, biuro patalpų valymas vyks periodiškai.
UAB „Vitaresta“ turi daug patirties tvarkyti alternatyvias darbo vietas, kurių banke įrengta 440. Šis biuro modelis netgi patogesnis valymo darbams kokybiškai atlikti, nes tokiose darbo vietose darbuotojai nepalieka savo asmeninių daiktų ir dokumentų, tad darbo vieta lieka tuščia.

Dalis SEB banko pastato bus atvira visuomenei, tad čia bus atliekama papildoma paviršių dezinfekcija, naudojant sertifikuotus produktus. Pastatas aprūpintas papildomais stovais bei dozatoriais su dezinfekciniu rankų skysčiu. Pandemijos metu UAB „Vitaresta“ įgijo licenciją atlikti dezinfekavimo paslaugas, kurias daugiau nei 700 jos darbuotojų teikė medicinos įstaigose, maisto prekių parduotuvėse ir kituose objektuose. Tad prireikus UAB „Vitaresta“ profesionaliai ir operatyviai atliks papildomus banko patalpų valymo ir dezinfekavimo darbus. Jos paslaugų profesionalumą užtikrina subalansuotas visų grandžių darbas, sklandi vadyba ir komunikacija su užsakovu, atliekamų darbų kontrolė, valytojų mokymai ir kuo mažesnė jų kaita.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pastatas, kurio laukta 100 metų

Skelbiame paskutinį STRUCTUM metų projektą! Sostinės Antakalnio rajone, Vasaros gatvėje, kur nuo praėjusio šimtmečio trečiojo dešimtmečio veikia psichiatrijos ligoninė, iškilo…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų