Vilniuje bus rekonstruota ugniagesių gelbėtojų stotis

2021 m. sausio 12 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Vilniaus Karoliniškių mikrorajone esanti ugniagesių gelbėtojų stotis bus modernizuota, taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į gyventojų iškvietimus. Po rekonstrukcijos bus sukurtos šiuolaikinės darbo bei treniruočių sąlygos ir čia dirbantiems gelbėtojams. 

Šiuo metu sostinės R. Jankausko g. 2 esanti gelbėjimo stotis susideda iš atskirų pastatų – specialiosios paskirties priešgaisrinio depo, kuris sujungtas su daugiabučiu gyvenamuoju namu bei mokomuoju korpusu, ir garažo. Taip pat dalis tarnybinių ir poilsio patalpų yra įrengta ne pastate, o garaže, kas apsunkina ugniagesių darbą.

Rekonstrukcijos metu depas ir garažas bus sujungti, atskiriant juos nuo šalia esančių kitų pastatų, taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į iškvietimus. Modernizacijos metu bus apšiltinti ir atnaujinti pastatų fasadai, pakeisti langai ir durys, taip pat pakeistas garažo stogas ir vartai. Pertvarkos leis pasiekti pastato B energinio efektyvumo klasę. Statinių viduje bus perplanuotos patalpos, pritaikant jas ugniagesiams, atliktas vidaus remontas – depe bus pastatytas antras aukštas, kuriame bus įrengtos tarnybinės ir poilsio patalpos. Po rekonstrukcijos bendras stoties patalpų plotas išaugs nuo 1,3 tūkst. kv. m iki kiek daugiau nei 1,5 tūkst. kv. m, pastate bus įrengtos 23 darbo vietos.

Vykdant darbus bus rekonstruoti ne tik pastatai, tačiau sutvarkyta infrastruktūra bei aplinka. Sklype bus įrengtos trys lauko mokomosios aikštelės, iš kurių viena bus skirta sportinei veiklai. Automobilių stovėjimo aikštelėje bus įrengtos 54 automobilių statymo vietos. Sutvarkius sklypo gerbūvį, jis bus apjuostas tvora.

Bendra projekto vertė sudaro 3,03 mln. Eur, iš kurių 2,4 mln. Eur bus skirti rekonstrukcijos darbams. Numatoma rekonstrukcijos pastato modernizavimo pabaiga – 2022 m. pirmas ketvirtis.

Rekonstrukcijos metu bus užtikrintas Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos darbo tęstinumas, teritorijoje įrengiant laikinąjį statinį – palapinę. Čia, kol vyks rekonstrukcijos darbai, bus laikoma ugniagesių technika.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/12/baneris_soninis_iphone.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!