FreePik nuotr.

Susipažinimas su aukščiausią pasaulyje viešbutį Ciel Dubai Marina statančiu architektu Yahya Janu


Žvelgdami į Dubajaus panoramą, greičiausiai matysite žavinčius Yahya Jan darbus. Jis yra architektūros ir inžinerijos įmonės „NORR”, sukūrusios kai kuriuos žinomiausius miesto objektus, įskaitant viešbučius Atlantis ir Shangri-La, prezidentas ir dizaino direktorius.Dabar jis kuria vieną ambicingiausių savo kūrinių. Iki 2024 m. pabaigos planuojamame baigti statyti Ciel Dubai Marina, anksčiau vadintame Ciel Tower, bus daugiau kaip 1 000 kambarių ir apartamentų, išsidėsčiusių 82 aukštuose, o maždaug 365 metrų aukščio viešbutis taps aukščiausiu pasaulyje.

Aistros projektas

Projektui Janas gavo užduotį suprojektuoti dangoraižį trikampio formos sklype Dubajaus prieplaukoje, kurio plotas – vos 2 500 kvadratinių metrų – yra mažas tokio aukščio pastatui.

„Tai labai suspaustas sklypas“, – sakė jis CNN 2021 m. „Tai panašu į tai, su kuo susidurtumėte Manhetene ar Londone. Apribojimai buvo didžiuliai, ir vis dėlto turėjome padaryti taip, kad viskas pavyktų“.

FreePik nuotr.

Pasak vystytojo The First Group, iš stiklinės apžvalgos aikštelės 360 laipsnių kampu atsivers vaizdas į miestą, pakrantę ir žymius objektus, pavyzdžiui, dirbtinę salą Palm Jumeirah. Lankytojai taip pat galės grožėtis vaizdais iš ant stogo esančio baseino ir restoranų.

Projektas ne tik sukels daug jausmų, bet ir bus energetiškai efektyvus – oro kondicionavimui sunaudos 25 proc. mažiau energijos, nei įprasta panašiems pastatams, sakė Janas.

„Šis projektas – tai ne tik architektūra. Tai – architektūros ir inžinerijos sąveika“, – pridūrė jis. „Štai kodėl man taip patinka šis projektas. Tai yra mano aistra, mokslo ir meno susiliejimas.“

Per visą statybų laikotarpį Janas buvo labai įsitraukęs į darbą. „Kai projektuoji tokį sudėtingą projektą kaip Ciel, niekada negali nuleisti rankų, niekada negali pasakyti, kad viskas baigta“, – sakė jis. 

Ilgesnė viešnagė

Kai 1996 m. Janas pirmą kartą atvyko į Dubajų, jis nė nenumanė, kad jame paliks tokį palikimą – suprojektuos keletą žymiausių miesto biurų pastatų, gyvenamųjų bokštų ir prekybos centrų.

Jis užaugo Karačyje (Pakistanas), o būdamas 18 metų išvyko į JAV, kur gavo stipendiją. Prinstone studijavęs statybos inžineriją, jis įgijo architektūros magistro laipsnį. Po to Janas devynerius metus dirbo JAV ir neketino išvykti, kol negavo pasiūlymo dirbti vyresniuoju biurų ir viešbučių komplekso Emirates Towers dizaineriu.

FreePik nuotr.

Dabar 61-erių sulaukęs architektas sako, kad niekada neplanavo taip ilgai likti JAE, nes Dubajuje praleido jau 28 metus. „Mane čia užvaldė jaudulys“, – sakė jis.

Janas tikisi, kad Ciel Dubai Marina, pavadintas prancūzišku žodžiu, reiškiančiu dangų, taps tokiu pat žymiu pastatu, kaip Empire State Building ar Chrysler Building Niujorke.

„Man patinka, kad jis vadinasi Ciel, nes tikiu, kad mūsų gyvenime dangus yra riba, ir taip tikrai yra mano gyvenime“, – sakė jis. „Turėjau galimybę augti, daryti dalykus, kurių nemaniau, kad turėsiu galimybę daryti. Tai buvo nuostabu.“




Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų