Švedijoje statoma viena išmaniausių gyvenamųjų namų bendruomenių pasaulyje: sprendimai gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai


Permaininga energetikos rinka ir infliacija daugelį šalies piliečių verčia nerimauti dėl būsto šildymo bei elektros sąskaitų. Tuo tarpu švedai mus lenkia keliais žingsniais ir pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą.

Švedijoje šiuo metu statomi nauji gyvenamieji namai, kurie dėl įdiegtų technologijų apjungimo taps viena išmaniausių gyvenamųjų namų bendruomenių pasaulyje. Gyventojus pasieks mažesnės sąskaitos už energiją ir bus geresni tvarumo rodikliai. Tai pirmieji namai, kuriuose vienoje programoje integruotas visiškai holistinis išmaniųjų buitinių prietaisų asortimentas: žaliuzių valdymas ir ŠVOK (šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas), saulės energijos sistemos ir elektromobilių įkrovimas.

Brobyholmo mieste statomi namai bus pirmieji, kuriuose bus galima naudotis vienu holistiniu išmaniųjų namų sprendimu naudojant bendrą „ABB-free@home“ ir „Samsung SmartThings“ sistemą, užtikrinančią sklandų namų ūkio valdymą. Visi išmaniųjų namų produktai ir prietaisai bus sklandžiai bei saugiai sujungti per išmaniąją programėlę arba įrenginį.

Energijos dalijimosi technologijos ir sistemos bus pagrindinis elementas, leidžiantis optimizuoti energijos valdymą naujajame namų kvartale. Dalijantis energija bus sinchronizuojami pagrindiniai bendruomenės elektros įrenginiai, pavyzdžiui, elektromobilių įkrovikliai ir saulės inverteriai, siekiant optimizuoti energijos vartojimą ir valdant apkrovas. Išmaniuosius prietaisus, pavyzdžiui, šilumos siurblius, skalbykles ir indaploves, bus galima užprogramuoti taip, kad jie veiktų tada, kai elektros energijos tarifai yra mažiausi ir kai saulės energijos yra sukaupta pakankamai. Ant kiekvieno namo įrengti saulės moduliai įkraus saulės energijos kaupiklius-baterijas visos bendruomenės reikmėms.

Kadangi energijos kainos išlieka vienu svarbiausių gyventojų rūpesčių, projekte taip pat numatyta veiksminga energijos valdymo sistema, kuri išsamiai matuoja energijos suvartojimą, automatiškai reguliuoja vidaus apšvietimą pagal šviesą lauke ir optimizuoja vėsinimo bei šildymo sistemas pagal lauko temperatūrą ar saulės spinduliuotę.

Išmanioji bendruomenė, pasižyminti naujausiomis technologijomis ir maža anglies dioksido emisija – sukurta mūsų ateičiai. Naujasis išmaniųjų bendruomenių projektas Švedijoje atspindi ABB  ateities viziją ir tikslus – sutaupyti energiją, neutralizuojant anglies dioksido išmetimą, mažinant klientų sąskaitas ir pasiūlant jiems tvarų, modernų gyvenimą.

Išmaniųjų namų bendruomenių vertė gyventojams

Energijos taupymas. Pastatuose įrengti išmanieji spendimai – energijos suvartojimo monitoringas, automatinių jungiklių, reguliuojančių vidaus apšvietimą atsižvelgiant į šviesą  lauke, įrengimas ir vėsinimo/šildymo sistemų optimizavimas atsižvelgiant į lauko  temperatūrą – sukurs sąlygas efektyviam namų ūkių energijos valdymui. Fotovoltinės energijos gamybos, tinklo tarifų ir vartojimo modelių prognozavimas leis optimizuoti energijos vartojimą bendruomenės lygmeniu, o tai lems mažesnes išlaidas visiems namų ūkiams.

Dalijimasis energija. Siekiant sinchronizuodami energijos naudojimą, sumažinti sąskaitas ir optimizuoti apkrovų valdymą namuose esantys įrenginiais sąveikaus tarpusavyje. Tikimasi, kad visuose Brobyholmo pastatuose įrengus fotovoltines (PV) sistemas ir pritaikius virtualų energijos dalijimosi sprendimą bus galima panaudoti beveik visą šioje teritorijoje pagamintą energiją. Taip bus užtikrinta, kad bendruomenė taps mažiau priklausoma nuo pagrindinio tinklo ir sumažės gyventojų išlaidos.

Saugumas. Įvairiomis funkcijomis, įskaitant įspėjimus apie atidarytus langus ir duris, pranešimus apie vandens nutekėjimą su galimybe užsukti pagrindinį vožtuvą, kad būtų išvengta žalos, ir pranešimus, jei durys ir langai atrakinami, kai nieko nėra namuose, su galimybe juos užrakinti nuotoliniu būdu, bus didinamas saugumas.

Komfortas ir patogumas. Įjungiant išankstinius nustatymus, bus kuriamas kasdienis patogumas. Pavyzdžiui, „pabudimo režimas“, kuris ryte automatiškai atidengs užuolaidas ir įjungs šviesą, „miego režimas“, kuris išjungs šviesą ir sumažins kondicionieriaus keliamą triukšmą. Be to, sprendimai leis nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti temperatūrą, apšvietimą, žaliuzes bei buitinę techniką.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų