Burmistro A. Gravrogko namas
Burmistro A. Gravrogko namas

Tarpukario Kauno burmistro A.Gravrogko namas parduotas už 1,5 mln. eurų


Žymaus tarpukario visuomenės veikėjo ir Kauno miesto burmistro Antano Gravrogko namas parduotas už 1,5 mln. eurų.

Tai paaiškėjo šią savaitę pasibaigus varžytinėms, kurias paskelbė pastato savininkas Mykolo Romerio universitetas. Pradinė išskirtinio, prestižinėje vietoje V.Putvinskio gatvėje Kauno naujamiestyje esančio pastato kaina siekė 1 mln. eurų.

Pastato pirkėjas kol kas nėra skelbiamas. V.Putvinskio gatvėje 70-uoju numeriu pažymėtas pastatas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Vertingi yra jo įėjimą puošiantys žymaus skulptoriaus Juozo Zikaro bareljefai „Arklių tramdytojas“, „Pjovėjas“, „Rinkėja“, du herbai ir septynių figūrų kompozicija.

Pats pastatas priklauso trylikos V.Putvinskio gatvės pastatų kompleksui, vertingam savo užstatymu ir pastatų kompozicija.

„Kompleksas atspindi įvairias tarpukario laikotarpiui būdingas stilistines tendencijas – nuo istorizmo iki funkcionalistinio modernizmo.

Tarpukariu tai buvo svarbus kvartalas – artimas miesto centrui, o 1932–1936 metais, pastačius Vytauto Didžiojo karo muziejų, tapo reprezentaciniu“, – rašoma Kultūros vertybių registre.

Jo duomenimis, čia statomiems namams taikyti ne tik miesto centrui galiojantys reikalavimai – mūras, nepertraukiamo užstatymo linija, čerpių stogai, bet kreiptas dėmesys ir į fasadų estetiką ir darną.

Kvartale namus statėsi žymūs politikos, kultūros veikėjai, kūrėsi užsienio šalių konsulatai ir atstovybės. Dauguma namų suprojektuoti žymių to meto architektų.

Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro duomenimis, A.Gravrogko namas pastatytas 1932 metais ir yra vienas iš nedaugelio gyvenamosios paskirties objektų, kuriuos suprojektavo Lietuvos architektūroje išskirtiniu braižu pasižymėjęs Edmundas Alfonsas Frykas.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Šiaulių karinis miestelis jau atidarytas

Šiauliuose iškilmingai atidarytas naujausias ir didžiausias Lietuvoje karinis miestelis, kuris tapo Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų