Vilnius ruošiasi būsimosios Nacionalinės koncertų salės aplinkos tvarkymui – per artimiausius metus teritoriją planuojama sutvarkyti taip, kad ji ne tik pabrėžtų koncertų salės architektūrą, bet ir taptų patogia viešąja erdve susitikti ir pailsėti miestiečiams.
„Tauro kalno parko atnaujinimas yra svarbus atliepiant vietos gyventojų poreikius bei pritaikant jį prie būsimo komplekso architektūros, planuojamu pėsčiųjų viaduku sukuriant patogią jungtį tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio – sujungiant Tauro kalną su nauja renginių vieta įrengta Pamėnkalnio skvere“, – pasakoja vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.
Parko koncepcija nėra keičiama – projektas pritaikytas prie jau susiformavusių vilniečių įpročių, kurie laisvalaikio veiklų čia randa bet kuriuo metų laiku. Vasarą pievoje bus galima iškylauti ar mankštintis, o žiemą – nuo kalno važinėtis rogutėmis. Tauro kalno atnaujinimo projektą rengia UAB „Vilniaus planas“.
Atsižvelgiant į viešų pristatymų metu išreikštus suinteresuotos visuomenės pasiūlymus ir pastabas, „Vilniaus planas“ atnaujino sprendinius ir didelį dėmesį skyrė pėsčiųjų takams bei esamų medžių išsaugojimui.
„Siekiame Tauro kalną paversti dar patogesne rekreacine erdve, todėl pėsčiųjų takus projektavome atsižvelgiant į esamą žemės paviršių, jų neįgilinant. Taikant universalaus dizaino principus šalia laiptų numatėme pandusus sklandžiam judėjimui išvengiant laiptų“, – apie pokyčius projekte pasakoja „Vilniaus planas“ architektas Nerijus Siciūnas.
Tauro kalno parko teritorijos prioritetas – žali, neužstatyti Tauro kalno šlaitai. Parke auga per tūkstantį įvairių medžių ir krūmų, kuriuos stengiamasi maksimaliai išsaugoti, o projekto įgyvendinimo metu bus dar pasodinta 112 medžių, 5,8 tūkst. lapuočių krūmų, žolinių ir pomedžio augalų – 11,7 tūkst., svogūninių gėlių – 2,7 tūkst.
Kadangi teritorija didelė – 8,6 ha ir apima skirtingus darbus – takų, infrastruktūros tvarkymo, želdinimo ir pan., ji bus tvarkoma etapais. Jau netrukus Tauro kalno teritorijoje prie Pamėnkalnio g. prasidės paruošiamieji darbai, bus atliekami archeologiniai tyrimai.
Pavasarį lauks kitas etapas – bus sutvarkytos automobilių aikštelės ties Pamėnkalnio gatve (viena – šalia V. Kudirkos gatvės, kita – šalia Tauro gatvės), liejami pamatai pėsčiųjų viadukui virš Tauro gatvės, pradėti bendri Tauro kalno tvarkymo darbai, tiesiami inžineriniai tinklai, sodinami nauji augalai ir tvarkomi esami medžiai bei kiti želdiniai.
Darbų (su darbo projekto parengimu) kaina ir sutarties vertė – apie 7 mln. Eur be pridėtinės vertės mokesčių. Projektą įgyvendins trys statybų bendrovės – UAB „Fegda“, UAB „Eikos statyba“ ir UAB „Tilsta“.
Projekto „Tauro kalno parko ir Liuteronų sodų tvarkymas Pietinėje tikslinėje teritorijoje“ dalis darbų finansuojami Europos regioninės plėtros fondo ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Dalis Tauro kalno parko teritorijos tvarkymo projekto sprendinių yra glaudžiai susiję su Nacionalinės koncertų salės (Tautos namų) sprendiniais. Visą minėtą projektą planuojama įgyvendinti 2023 m. – Liuteronų sodo tvarkybos darbai turi būti baigti dar šiemet, o Tauro kalno parko teritorijos tvarkymas – 2023 m.
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę lapkričio 8 d. 18 val. susitikti ir aptarti atnaujintus Tauro kalno projekto sprendinius kartu su projekto rengėjais. Su projekto sprendiniais susipažinti galima https://bit.ly/3sgH9Eg