Steveno Hiltono (Steven Chilton) architektų biuras sukūrė kupolo formos teatrą Guangdžou mieste, Kinijoje. Kupolas primena sudėtingų karpinių dėlionę. Teatras nedidelis – jame vos 44 vietos. Tačiau aštuoni įėjimai į jį primena ovalias angas, kurios tol palaipsniui nepastebimai mažėja, kol eksterjeras tampa interjeru.
Kupolas imituoja kinišką galvosūkį. Sudėtingi dekoruoti ornamentai pagaminti iš koncentrinių sferų.
Architektas neslepia, kad dramblio kaulo ornamentai gerbiami dėl savo estetinių savybių. Tačiau dėl medžiagos charakteristikos, darbui su juo reikia milžiniško meistriškumo, kurį architektūra ir siekė išprovokuoti.
Sferinė forma yra padengta stiklo pluošto gelžbetoninėmis plokštėmis, kurios suteikia rausvą sluoksnį aliuminio plokštėms ir stiklams. Ši spalva atrodo pasakiškai, aplinkui rudens lapams krentant arba medžių šakoms žaliuojant ankstyvą pavasarį.
Asimetriški, persidengiantys plokščių modeliai sudaro geometrinius dizainus.
Londono architektų biuras naudojo generuojamą projektavimo programinę įrangą. Su ja pavyko apdailos plokštes sujungti į norimas formas.
Statybos laikas buvo sumažintas, iš anksto uždengiant sferinę formą. Taip pat buvo ribojami panelių dydžiai ir formos. Iš esmės kupolas ir buvo surinktas lyg dėlionė. Dvigubo sluoksnio plieno kupolo konstrukcijos buvo padengtos trikampiu tinkleliu.
Skirtingos rombų ir trapecijų formų plokštės buvo sukurtos naudojant kompiuterines programas.
Plokščių centre – spraga. Ji leidžia dienos šviesai apšviesti įėjimą. Kupolo viršuje fasadas – uždaras. Šis sprendimas padėjo išvengti tiesioginių saulės spindulių kaitriomis vasaros dienomis, o kupolo viduje užtikrinti jaukų vėsumą. Tai ypač svarbu šiame Kinijos regione. Virš baltų, plonų kolonų, pakabintas žalias baldakimas. Architektai neslepia, kad norėjo sukurti naują požiūrį į teatrą. Architektų biuras siekė sukurti sistemą, kuri reaguotų į specialiuosius teatro reikalavimus ir būtų būdingas realiems galvosūkiams ir dėlionėms, kurias taip noriai rinkdavome vaikystėje.
Projekto informacija:
Architektas: „Steven Chilton Architects“
Užsakovas: „Dalian Wanda Group”
Architektūros ir dizaino valdymas: „Wanda“ kultūros turizmo planavimo ir tyrimų institutas
Inžinierius: „Buro Happold Engineering“