Tokių pastatų Lietuvoje vienetai: Konstitucijos prospekte vilniečiai matys tvarią britų architektūrą


Architektūros studija „Rogers Stirk Harbour + Partners (RSHP)” dar kovo mėnesį laimėjo tarptautinį architektūrinį konkursą naujam verslo centrui Vilniaus Konstitucijos prospekte. Vienas iš pagrindinių projekto siekių buvo anglies dvideginio emisijos mažinimas, tad projekto autoriai supažindina su dizaino sprendimais, kurių dėka naujasis verslo centras bus nulinės emisijos.

 

Lietuvos architektų sąjungos ir „Lords LB Asset Management“ fondo „Right Bank Development Fund“ dukterinės bendrovės „Kvartalas“ organizuotame konkurse buvo prašoma suprojektuoti 19 200 kv. m. biuro patalpas centriniame Vilniaus verslo rajone. Britų architektūros studija „Rogers Stirk Harbor + Partners“ pasiūlė projektą, kuriame susijungė daugybė tvarumo strategijų, įskaitant inžinerinės medienos perdangų ir vietinių medžiagų panaudojimą.

Verslo centras Vilniuje Rogers Stirk Harbour + Partners

Aktyvios ir atviros erdvės

Vilniuje pirmiausia į akis krenta skirtingų laikotarpių pastatų sugretinimas – dviaukščiai mediniai namai, barokinės bažnyčios, didingi neoklasicistiniai ansambliai, sovietmečio modernistiniai pastatai ir nauji stikliniai daugiaaukščiai. Mūsų pastato vieta atspindi šį nevienalytiškumą, nes yra būtent tarp šių skirtingų miesto raidos epochų. Mūsų kurtas dizainas siekia sujungti šiuos įvairius kontekstus ir nutiesti taką tarp senojo Vilniaus ir naujojo”, – sako Simonas Smithsonas, RSHP partneris.

rogers stirk harbour plus partners verslo centras

Naujasis verslo centras iškils Konstitucijos prospekte, sklype, kuriame telpa didelė viešoji erdvė, vedanti iki pastato prieigų. Įrengdami parduotuvių ir kavinių pasažą kartu su dengta viešąja gatve, projekto autoriai tikisi sukurti aktyvią ir malonią aplinką visiems miestiečiams.

Pačiame pastate projektuojama daugybė platformų ir apsodintų aikštelių, sujungtų laiptais, tačiau išlaikančių atviras erdves. Taip sukuriama centrinė susitikimų ir susibūrimų su kolegomis vieta. Be visų patogumų, projekte numatyta daugiau nei 16 000 kv. m. biuro patalpų išsidėsčiusių per 7 pastato aukštus.

Pasyvaus dizaino strategija

Panaudojusi pasyvaus dizaino strategiją, komanda atvėrė kelią beveik nulinei eksploatacinei anglies dvideginio emisijai. Tai pasiekti „Rogers Stirk Harbor + Partners“ architektams pavyko tvariais pastato dizaino ir medžiagų pasirinkimais, optimizuojant ŠVOK sprendimus ir kompensuojant energijos poreikius atsinaujinančios energijos technologijomis. Kaip pasyvaus dizaino dalis, dvigubame fasade įrengta automatizuota saulės kontrolės sistema (lamelės) ir mišrus (hibridinis) vėdinimas.

Norint sukurti malonią interjero aplinką, buvo svarbu, kad vidaus erdvės būtų išlaikytos atviros, be papildomų kolonų. Tam pasiekti projekte numatytos trys santvaros per visą pastato ilgį, kurios laikys perdangų sijas ir sumažins kolonų poreikį.

A++ energinės klasės pastatas sieks WELL ir BREEAM Outstanding sertifikatų. „Rogers Stirk Harbor + Partners“, tarptautinė architektūros praktika, įsikūrusi Londone, bet įsteigusi biurus visoje Europoje, Amerikoje, Azijoje ir Australijoje, yra pagrindiniai verslo centro projektuotojai, tačiau glaudžiai bendradarbiauja su „Buro Happold” inžinieriais ir „Gillespies” kraštovaizdžio architektais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų