Žvilgtelėjus aplink atrodo, kad statybų era niekada nesibaigs. Kone kasdien iškyla nauji įspūdingi gyvenamieji namai, verslo centrai, viešųjų įstaigų pastatai… Visi jie skirtingi, tačiau juos sieja vienas svarbus bruožas – kokybės poreikis. Ne tik statybų industrijos profesionalai, bet ir individualūs asmenys tampa vis reiklesni – ieškoma būdų, padedančių priimti optimalius sprendimus, paremtus ekonomiškumo, ekologiškumo, funkcionalumo bei subtilios prabangos idėjomis, pavyzdžiais. Todėl daug dėmesio skiriama renkantis tvarias statybines medžiagas, galinčias atlaikyti laiko, klimato ir kitus išorinius bei vidinius faktorius.
Lietuvoje, pradėjus statyti energiškai efektyvius
pastatus, iš naujo įvertintos šilumine inercija išsiskiriančios statybinės medžiagos. Mažai energijos naudojančiais pastatais, pagal „STR 2.01.09:2012. Pastatų energinis naudingumas. Energinio naudingumo sertifikavimas“ reglamentą, vadinami tie, kurie atitinka reglamento reikalavimus, keliamus B, A, ir A+ klasės pastatams. Tad nieko keista, kad statybininkai dažnai renkasi silikatinius blokus, tokius kaip ARKO blokai. Didelio tankio medžiagos padeda patalpose išlaikyti optimalią temperatūrą, t. y. vasarą patalpos greitai neįkaista, o žiemą – atvėsta lėtai (ARKO mūro blokų tankis – vienas didžiausių, palyginti su statybiniais kitų rūšių blokais, – 1310–1600 kg/m³).
Akivaizdu, kad sienos tvirtumui įtakos turi blokų stiprumas. Tai – pagrindinė blokų savybė, nurodoma atitikties deklaracijoje: vidutinis stipris gniuždant. Gniuždomasis ARKO mūro blokų stipris – nuo 10 iki 20 MPa. Taigi jie yra tvirtesni už keraminius, keramzitbetonio ir akytojo betono blokus. Svarbu suprasti, kad, jeigu blokai nėra pakankamai stiprūs, reikalingas papildomas stiprinimas, eikvojantis žmogiškuosius bei materialiuosius išteklius. O tvirti, didelį tankį turintys blokai garantuoja saugumą, patogų gyvenimą bei sutaupytas lėšas. Statant iš tvirtų mūro blokų, nebūtina papildomai tvirtinti sienų montuojant perdangas, remiant tradicinius stogus ar įrengiant stabilius laiptus.
ARKO blokai išsiskiria dideliu tvirtumu,
2–3 aukštų namus galima mūryti iš ARKO M18 18 cm storio blokų (renkantis kitų gamintojų – tektų naudoti 25 cm ir storesnius). Todėl ARKO blokai padeda sutaupyti net 28 % mūro! Taip pat VGTU Statinių konstrukcijų ir medžiagų mokslo laboratorijos tyrimais nustatyta, kad, priešingai nei kitų trapių bei silpnų, tokių kaip dujų silikato, keramzito, keramikos, blokų, ARKO blokų sienos nebūtina armuoti. Taigi ant sienų galima drąsiai kabinti ne tik lengvutes šeimos nuotraukas, bet ir sunkius veidrodžius, televizorius, spinteles, kriaukles ir pan.
ARKO blokams būdinga ir puiki garso izoliacija. Dėl tankio šie blokai puikiai apsaugo nuo miesto šurmulio, garsių kaimynų bei kito oru sklindančio triukšmo. Pavyzdžiui, 24 cm storio ARKO blokų sumūryta tinkuota siena izoliuoja 56 dB triukšmo.
Per gerai, kad būtų tiesa? Ne. ARKO blokai iš tiesų yra tikslingas bei racionalus pasirinkimas, kuriant tvirtą, patogų ir saugų būstą. Beje, ar žinote, kad ARKO blokai taip pat yra ilgalaikiai ir nepakitę išlieka ilgiau nei 100 metų?
Daugiau informacijos: www.arko.lt