Ukrainoje pasitelkiamos 3D technologijos, padėsiančios atkurti sunaikintus kultūros objektus


Rusijos užpultoje Ukrainoje naudojamos 3D modeliavimo technologijos, skirtos išsaugoti kultūros paveldo objektus. „Backup Ukraine“ pavadintas projektas kviečia prie šio darbo prisidėti visus norinčius ir esančius Ukrainoje.

 

Skenuoti kultūros objektus galima su specialia išmanaus telefono programėle. Tikslas yra nuskaityti beveik viską, kas turi kultūrinę vertę.

Technologijų pagalba kuriamos skaitmeninės statulų ir kitų svarbių kultūrinių objektų atsarginės kopijos, kurios būtų pasitelkiamos atstatymui, jeigu karo metu būtų sunaikintos.

Šią inovatyvią technologiją sukūrė išmaniųjų telefonų programinės įrangos kūrėjai „Polycam“, bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO), „Vice Media Group“, Danijos ne pelno siekiančios organizacijos „Blue Shield Danmark“, Ukrainos paveldo gelbėjimo iniciatyva ir Nacionaliniu Ukrainos istorijos muziejumi.

„Šalies kultūros paveldo naikinimas yra greičiausias būdas ištrinti tautinę tapatybę. Atsižvelgiant į tai, kad Rusija klaidingai neigia Ukrainos suverenumą ir unikalų nacionalinį tapatumą, į šalies istorijos sunaikinimą žiūrime itin rimtai“, – rašoma projekto svetainėje.

Technologijos kūrėjai ragina savanorius laikytis komendanto valandos, elgtis atsargiai ir nefiksuoti objektų konfliktų zonose.

Itin svarbius kultūrinius objektus ukrainiečiai tai pat stengiasi apdengti smėlio maišais ir kitomis apsaugos priemonėmis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų