Architektų studija „BIG“ pristatė viešbučio kambario dizainą, papuoštą 350 paukščių namelių Haradse, Švedijoje.
„Biosfera“ pavadintas viešbučio kambarys skirtas viešbučiui „The Treehotel“ Švedijos Laplandijoje, žinomas dėl daugybės namelių, kurių kiekvienas turi savitą tapatybę, skirtingai reaguojančią į mišką.
Dizainas sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant su „Treehotel“ ir švedų ornitologu Ulfu Öhmanu. „BIG“ viešbučio kambarį apgaubia nedidelėmis medinėmis dėžėmis, kuriose gali tilpti 350 viešbučio paukščių namelių.
34 kvadratinių metrų kambarys yra pakabintas Harads pušyse, o patirtinis „BIG“ dizainas yra aštuntasis viešbučio kambarys nuosavybėje, kuriuo siekiama pagerinti aplinkinę biosferą.
„Kelias dienas ir naktis turėjau praleisti kai kuriuose Treehotel kambariuose prieš pat pandemiją ir išėjau su atgaivinimo jausmu nuo visiško panirimo į gamtą“, – sakė „BIG“ įkūrėjas ir kūrybos direktorius Bjarke Ingels.
„Negalėjau susimąstyti, ar yra būdas panardinti dar vieną žingsnį – ir beveik akimirksniu atgijo idėja pakviesti ne tik lankytojus žmones, bet ir paukščių bei šikšnosparnių populiaciją kartu gyventi sferiniame lizdų būryje. “.
„Po pirmųjų pokalbių su Ulfu Öhmanu iš Norboteno ornitologų asociacijos palengvėjome sužinoję, kad paukščiai nekrenta ten, kur peri, todėl yra vilties, kad stiklas išliks skaidrus šiame voljerų architektūros debesyje“, – pridūrė Ingelsas.
„BIG“ sukūrė viešbučio kambarį sukūręs naujovišką fasadų sistemą, kuri gali būti paukščių lizdų namai, pasak „BIG“, „Biosferos tikslas yra sumažinti paukščių populiacijos spiralę Švedijos miškuose ir sustiprinti biosferą bei natūralią buveinę. “.
Į viešbučio kambarį bus galima patekti per kabantį tiltą, kuris nuo žemės nusileidžia į medžių viršūnes. Iš viso 34 kvadratinių metrų ploto viešbučio kambarys pasižymi sodriu tamsiu interjeru ir ekologiškomis medžiagomis.
Medžiagų naudojimas įkvėptas aplinkinio kraštovaizdžio, kuris dar labiau sustiprina lankytojų žvilgsnį į išorę ir sutelkia dėmesį į natūralų aplinkos grožį.
„Norboteno apskrityje inventorizacijos, kurias atlikome ir mes, kaip ornitologai, ir apskrities administracinė valdyba, rodo, kad mažėja įvairių paukščių populiacijų skaičius. Dėl miškų sumažėjo natūralių duobių medžiuose, kuriuose peri paukščiai. Todėl paukščių lizdų kūrimas yra svarbi priemonė“, – sakė Ulfas Öhmanas, Norboteno ornitologų asociacijos pirmininkas.
„Be to, dėl klimato kaitos vabzdžių bumas įvyksta anksčiau šiais metais, o kai išsirita paukščių kiaušiniai, bumas jau praėjo.
„Šiaurės Švedijoje gyvenantiems paukščiams, kuriems žiemą reikia maisto, šėrimas yra svarbus paramos mechanizmas. Vertinga demonstruoti paukščių lizdų naudojimą ir šėrimą ne tik viešbutyje „Treehotel“, bet ir žmonėms, įrengtiems šalia savo namų.“
„Treehotel iniciatyva imtis tokių priemonių gali įkvėpti jų lankytojus daryti tą patį“, – pridūrė Öhmanas.
„BIG“ suprojektuoja interjerą kuo paprastesnį ir pragmatiškesnį, tačiau dėl savo tvirto ir atviro konceptualaus makiažo jis leidžia patirti daugybę įspūdžių palyginti mažoje erdvėje.
Lankytojai galės patekti į stogo terasą, esančią šalia medžių lajų, iš kurios atsiveria 360 laipsnių vaizdas į mišką.
Interjeras gaus dienos šviesos, keičiant atskirus paukščių lizdų dydžius ir plečiant juos į išorę bei atsižvelgiant į paukščių tipą ir dažnumą rajone. Viešbučio kambarys vis tiek išlaikys vaizdą į išorę.
„Įrengus naują viešbučio kambarį į ekologišką buveinę, svečiams suteikiama galimybė susipažinti su paukščiais arti ir egzistuoti besiskleidžiančios gamtos epicentre“, – sakoma projekto aprašyme „BIG“.
Subtilių paukščių giesmių apsuptyje – subalansuotą išorinio trigubo stiklo fasado – svečiams suteikiamas intymus, įtraukiantis gamtos potyris.